
Het is Brabus wederom gelukt om van een toch al opmerkelijke Mercedes een nog opmerkelijkere Mercedes te maken. Deze keer is Mercedes-Maybach S 580 aan de beurt. Nee, het ligt niet aan je scherm: dit is echt hoe het interieur van de Brabus 600 Masterpiece eruitziet. Ze lijken wel inspiratie te hebben geleend bij Mansory, en dat is nooit een goed idee.
Brabus voegt koolstofvezel spulletjes toe aan de buitenkant voor de uitstraling, maar ook om de aerodynamica te verbeteren, schijnbaar. Zo heeft de Maybach een splitter onder de voorbumper, en de nieuwe diffuser sluit aan bij het nieuwe sportuitlaatsysteem, dat ook van Brabus komt. Het geheel staat op 22-inch gesmede wielen. De buitenkant van de Maybach is nog vrij subtiel, zeker als je het vergelijkt met de binnenkant.
Zet bij het instappen vooral je donkerste zonnebril op. Brabus kiest er namelijk voor om het interieur volledig in turquoise uit te voeren. Van het stuur tot de stoelen en de deuren; alles moet eraan geloven. Hier en daar kun je je ogen wat rust geven door naar het koolstofvezel te staren. Uiteraard is dit interieur geen verplichting: je mag bij Brabus gewoon je eigen kleuren kiezen.
Specificaties van de Brabus 600 Masterpiece
De turbo’s worden vervangen door grotere compressors met versterkte lagers. Ook krijgt de motorsoftware een update. Dat samen zorgt ervoor dat het vermogen van de 4,0-liter V8 groeit met 97 pk en het koppel met 100 Nm. De motor produceert nu maar liefst 600 pk en 800 Nm. In alle luxe ga je van 0 naar 100 km/u in 4,5 seconden.
De Maybach blijft ook als Brabus 600 Masterpiece aan de zware kant. Het gewicht van de sedan is 2.299 kilo. De topsnelheid is trouwens begrensd op 250 km/u. De krachten gaan via een automaat met negen versnellingen naar alle vier de wielen. Het prijskaartje? Brabus wil graag 342.617 euro voor deze 600 ontvangen. En dan moet je in Nederland nog even langs de fiscus voor de BPM.
Meer van TopGear


Diesel kopen? Bij deze (soms onverwachtse) automerken is de diesel nog springlevend

Mercedes gaat een heel ouderwets (en onhandig) designdetail terugbrengen

Dit wil Mercedes doen om beter te zijn dan Audi en BMW (en meer geld te verdienen)

Deze simpele sedan heeft net zoveel vermogen als een Bugatti Veyron

Mercedes-baas vindt eigen dikke elektrische auto niet mooi, schrapt de EQS

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

Is zo’n superchique Mercedes CLS Shooting Brake (X218) na 13 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Met deze AMG met vijfcilinder kun je makkelijk 1.000 kilometer op een tank halen

Deze motor weegt slechts 13,1 kilo maar levert 750 pk

Heeft de gloednieuwe Mercedes CLA als eerste géén irritante geluidjes? (review)

Mercedes CLA Shooting Brake: station die 761 km op een volle accu haalt

Brabus komt weer met een kleine sedan met 650 pk, maar het is niet deze

Gelukkig: de Brabus GT 750 heeft nog wel het goede aantal cilinders

Brabus C 63 730 heeft 730 pk, maar wel slechts een viercilinder

Deze simpele sedan heeft net zoveel vermogen als een Bugatti Veyron

Duitsers verbeteren ‘Britse’ Rolls-Royce

Zoveel kost 1.000 pk en fabrieksgarantie voor een praktische Mercedes

Met deze kit geef je een moderne Japanse auto de looks van een oude Amerikaan

Deze onopvallende BMW 5-serie heeft meer vermogen dan een Bugatti Veyron

Dit is de dikste BMW M5 Touring: 810 pk, maar dan wel met drie jaar garantie

Met deze eenvoudige aanpassingen maak jij je betaalbare stationwagon lekker dik

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

Zie jij van welke F1-coureur deze uitgebouwde Nissan GT-R Liberty Walk is?

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Het wordt nog minder leuk om op de Autobahn te rijden als het zo doorgaat (maar er is ook goed nieuws)

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

Met de Opel Mokka GSE is er eindelijk weer een ouderwets sportieve Opel (280 pk)

In Duitsland kun je een snelheidsboete krijgen van 7.500 euro, en als je niet oppast moet je echt betalen

Gaat BMW de dikke M3 en M5 nu ook voorzien van een kleine benzinemotor?

‘Waarom hebben auto’s nooit een V4-motor, maar motorfietsen wel?’

In Noorwegen komt nóg een grootste tunnel in zijn soort, maar niet voor auto’s of treinen

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Audi belooft weer zo goed te worden als het vroeger was (en beter dan BMW en Mercedes)

Deze nieuwe Lexus LC 500 Pinnacle Edition heeft misschien wel de minst mooie spoiler van dit moment
