
Het is duidelijk dat het ultragladde ontwerp van de Hyundai Ioniq 6 de meningen verdeelde toen het slechts een paar weken geleden werd onthuld. Als je er toen nog niet overtuigd was, zijn we er vrij zeker van dat de Hyundai RN22e je van gedachten zal doen veranderen. Het is in wezen een Ioniq 6 in volledige race-outfit en hij ziet er absoluut fantastisch uit.
Het is vermeldenswaard dat Hyundai nu ook heeft bevestigd dat zijn eerste volledig elektrische N-auto, de Ioniq 5 N, in 2023 zal worden gelanceerd. De N-lijn is wat AMG voor Mercedes is of RS voor Audi. Het zijn de snelste en sportiefste modellen uit de line-up. Deze Hyundai RN22e kun je zien als de voorbode van een Ioniq 6 N.
Het vermogen komt van twee elektromotoren (één op elke as) en in totaal krijgt deze Hyundai RN22e 585 pk en 740 Nm. Er is genoeg werk aan de remmen en de koeling gedaan om de Hyundai RN22e in staat te stellen consequent rondetijden neer te zetten zonder dat de prestaties afnemen. Geen woord over zaken als 0-100-tijden, maar Hyundai geeft wel toe dat zijn topsnelheid ergens ten noorden van 250 km/u ligt.
De Hyundai RN22e trilt meer dan een normale EV
De N-divisie ontwikkelt ook iets dat ze N Sound+ noemen, dat blijkbaar een ‘emotionele rijervaring voor geëlektrificeerde modellen’ zal bieden. In wezen is het gewoon een op prestaties gebaseerd geluid dat Hyundai door interne en externe luidsprekers kan pompen. Er is blijkbaar ook ‘N e-shift’ die met het geluid werkt om het gevoel en de trillingen te bieden die normaal gesproken worden geassocieerd met een versnellingspook. Interessant.
Eén reactie op “De Hyundai RN22e is voorbode van een snelle Ioniq 6 N”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Hyundai Ioniq 6 AWD review: Waarom de instapper beter is

Een roadtrip met de Hyundai Ioniq 6 en Staria Camper door Zuid-Korea

De Hyundai Staria is het Koreaanse alternatief voor de Volkswagen California

De nieuwe Hyundai Ioniq 6 haalt een actieradius van 610 kilometer

De bijna goedkoopste elektrische auto van Nederland is nu stoerder en luxer (en iets minder goedkoop)

Automerk vindt viertaktmotor opnieuw uit voor een 45 procent zuinigere aandrijflijn

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Dit jaar komt deze nieuwe waterstofauto naar Nederland, maar hoe duur is het nu om op waterstof te rijden?

Met deze nieuwe trend gaan automerken Tesla juist niet nadoen (en dat is maar goed ook)

De bijna goedkoopste EV van Nederland wordt nu ook een van de dikste

De bijna goedkoopste elektrische auto van Nederland is nu stoerder en luxer (en iets minder goedkoop)

Zie jij (zonder te spieken) van welk niet-Chinese automerk deze nieuwe SUV is?

Het populairste automerk van Nederland opent directe aanval op Volkswagen met deze benzineauto

Boeven stelen ongemerkt 900 (!) motoren uit autofabriek, maar niemand weet hoe

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Hyundai wil deze twee schitterende auto’s op de markt brengen

De toffe Renault 4 is nog toffer geworden, met steelies uiteraard

Laat de Mercedes A-klasse of Audi A3 staan en koop deze luxe hatchback

Deze gehate eigenschap van de Volkswagen Golf GTI zal (helaas) niet meer terugkeren

Waarom het automerk van Elon Musk alsnog beter is dan het automerk van Jeff Bezos

Chinese ‘Porsche-killer’ jokt over dure optie, klanten weer boos

Opvallend: deze snelle Audi is in Nederland nu aanzienlijk goedkoper dan in Duitsland

De toffe Renault 4 is nog toffer geworden, met steelies uiteraard

Apple CarPlay Ultra is eindelijk hier: dit is er allemaal anders

Slenter mee over de duurste autosloperijen ter wereld (je kunt wel raden waar)

Kooptip: deze VW Transporter met GTI-motor (!) is door een slimme truc heel gunstig in de belasting

Dit moet wel de roestigste Volkswagen zijn die je ooit gezien hebt (en niet alleen de achterklep)

Hyundai gaat de Tesla kant op. Allemaal teasers die nooit of veel te laat komen. De fanboys zullen er van smullen, maar de gewone koper laat het links liggen. Als de hype voorbij is stort de verkoop in. Net als bij Tesla.