
Wie Lexus een beetje volgt, had deze RZ 450e al een paar keer kunnen spotten zo hier en daar. Bijvoorbeeld toen Toyota en Lexus in één klap zestien modellen introduceerden. Vandaag onthult het merk de Lexus RZ 450e officieel. Het is niet de eerste EV van Lexus, maar wel de eerste die vanaf het begin als EV is ontwikkeld.
De eerste elektrische auto van Lexus is de UX 300e, een EV met 315 kilometer bereik. Die auto wist niet echt veel potten te breken. De hoop is dan ook gevestigd op de Lexus RZ 450e, die technisch min of meer gelijk is aan de Toyota bZ4X en Subaru Solterra. Net als de Toyota is de Lexus (optioneel) uit te rusten met een vreemd half stuur, dat ze ook wel een ‘yoke’ noemen.
De Lexus RZ 450e heeft een elektromotor op de vooras en eentje op de achteras. Het totale vermogen is 213 pk. De accu meet 71,4 kWh en de actieradius volgt later nog. De Toyota rijdt 450 kilometer op één lading, dus we vermoeden dat de Lexus dat minstens evenaart.
De Lexus RZ 450e houdt de deuren dicht voor fietsers
De nieuwe Lexus is uitgerust met iets dat het merk e-Latch Safe Exit Assist noemt. De deur open je door één keer op een knop te drukken. Omdat dit een elektrisch proces is, kan de auto de deur ook tegenhouden als hij ziet dat er bijvoorbeeld een fietser aankomt. Om het zicht naar achteren nog meer te verbeteren, kan er gekozen worden voor een digitale binnenspiegel. Handig als je met vakanties de bagageruimte tot het dak volduwt.
De prijs van de nieuwe Lexus RZ 450e is op dit moment nog niet bekend. Voor het idee: de Toyota bZ4X begint onder de 50 mille voor de versie met enkele motor en voorwielaandrijving. Voor het einde van dit jaar moet de nieuwe elektrische Lexus bij de dealers verschijnen.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Eén reactie op “De Lexus RZ 450e is de eerste auto van Lexus die alleen als EV komt”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Lexus RZ 450e review: Hoe rijdt de eerste volbloed-EV van Lexus?

Lexus RZ 450e: 1e rij-indruk

Met de elektrische Lexus RZ550e kun je handmatig schakelen

Lexus LX500d Overtrail: de Japanners maken stiekem nog altijd diesels

Je was waarschijnlijk vergeten dat deze heerlijke auto nog in productie is, maar helaas niet lang meer

Lexus maakte al onverwoestbare auto’s, maar waarschijnlijk is dit de meest onverwoestbare tot nu toe

De Lexus LM 350h is een enorm luxe MPV in plaats van SUV en daardoor eigenlijk beter (review)

De verstandigste auto ter wereld is nu nog beter geworden

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Is de Hyundai Tucson na zijn facelift nog net zo eigenzinnig? (review)

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Is de Mitsubishi Outlander ook de moeite waard als je geen 0% bijtelling krijgt? (review)

De nieuwe Grandland rijdt weer als een echte Opel (review)

Is de nieuwe Volkswagen Tayron de opgerekte crossover die je moet hebben? (review)

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

Waarom je niet bang (meer) hoeft te zijn dat Nissan failliet gaat

Ooit de grootste ouwe-lullenbak van Nederland krijgt een opvolger (die wel cool is)

De eerste volwaardige elektrische auto krijgt nu eindelijk een opvolger

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Deze auto kost nu nog nieuw 115.000 euro, maar tweedehands slechts 16.000 euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

De Ikea-auto onder de EV’s gaat slecht 10.000 euro kosten (en je moet hem zelf in elkaar zetten)

Ooit de grootste ouwe-lullenbak van Nederland krijgt een opvolger (die wel cool is)

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Maserati supercar hommage is een stuk moderner dan je zou denken

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

De meest legendarische velgenfabrikant is nu eindelijk gered door een verrassende partij

Waarom de Kia EV3 met extreem grote velgen een typisch Nederlands fenomeen is

Vermogen is 313 pk 400Nm