
Als iedereen je lage vierdeurs coupé sedan gaat namaken, dan verzin je toch gewoon weer iets nieuws? Jawel, Mercedes komt met de CLS Shooting Brake, de sierlijkste stationwagen die je ooit hebt gezien. Het enige nadeel: ze gaan nu zo ver dat ze dit zelfs een vijfdeurs coupé noemen.
De nieuwe familie-CLS knalt werkelijk van de foto’s af. We kunnen onze ogen er bijna niet van afhouden, dus dit zal wel weer een erg productieve maandagochtend gaan worden. Het dak van de Shooting Brake loopt in een prachtige afbuigende lijn door naar achteren, wat betekent dat de bagageruimte geen prijzen voor uitzonderlijk volume gaat winnen (590 liter, 1.550 met de bank plat), maar voor de hoofdruimte achterin wonderen moet doen. Er zijn nog steeds geen b-stijlen, dus hebben de zijruiten geen omlijstingen. Het interieur biedt plek voor vijf, barst van de mooie details en is in grote mate aan je smaak aan te passen – bijvoorbeeld met een kersenhouten vloer in de laadruimte. Het nieuwste in veiligheidstechnieken, zoals full-led-koplampen? Maar natuurlijk.
De CLS Shooting Brake is voor een groot deel uit aluminium opgebouwd en krijgt standaard luchtvering op de achteras mee, zodat ie nooit met z’n uitlaten over het asfalt schuurt als je je drie Deense dogs meeneemt. Voorlopig wordt hij leverbaar met vier motoren: de 350 (306 pk), 500 (408 pk), 250 CDI (204 pk, 5,3 l/100 km) en 350 CDI (265 pk). De sterkste benzine en diesel zijn er ook met 4Matic-vierwielaandrijving. Prijzen zijn nog niet bekend. Oh, en er komt – dank u, herr Zetsche – ook een 63 AMG.
Meer van TopGear


Dit is de foutste AMG met V8 die je nu (voor een prikkie?) kunt kopen

Mercedes-AMG CLS 63 Shooting Brake door Pogea (742 pk!)

De Mercedes CLS facelift is geslaagd

Nieuwe Mercedes CLS bij Domeinen

Mercedes CLS 450

Mercedes komt toch weer met een gloednieuwe V8-motor (en die gaat nooit meer uit productie)

Mercedes AMG GT XX: nog minder cilinders dan de C 63 AMG, maar wel meer vermogen

Dat is lef hebben: deze veertig jaar oude Mercedes gaat 24 uur mishandeld worden

Dit rijdende kunstwerk met tentdak is smaakloos, maar haalt wel 250 km/u

Van deze onverwoestbare sedan was een extra voordelige versie

Deze foute Mercedes ziet er waardeloos uit, maar is eigenlijk heel erg duur

Is de nieuwe Audi A5 Avant de moeite waard om er een SUV voor te laten staan? (review)

De BMW M5 is een stuk lichter geworden, maar dat gaat wel gepaard met lelijkheid

De topsnelheid van de snelste Tesla ooit is 72 km/u lager dan voorheen (en zo komt dat)

De BMW M5 Touring is een vetklep, maar hoe erg is dat nou echt? (review)

Van deze onverwoestbare sedan was een extra voordelige versie

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Is de Porsche 911 Carrera GTS Cabrio precies de 911-versie die je moet hebben? (review)

Er is één (prijzige) optie die je altijd bij BMW moet bestellen, want het maakt je auto veel meer waard

Is de nieuwe Audi A5 Avant de moeite waard om er een SUV voor te laten staan? (review)

Humor: Deze dikke BMW heeft eigenlijk een piepklein motortje

Mercedes komt toch weer met een gloednieuwe V8-motor (en die gaat nooit meer uit productie)

Is de dieselauto bezig met een comeback in Nederland? De verkopen nemen weer toe

Remmen van auto vliegen in de fik, automerk zegt dat dit heel normaal is

Zie jij van welke F1-coureur deze uitgebouwde Nissan GT-R Liberty Walk is?

Deze extreem onsuccesvolle elektrische Toyota is nu flink goedkoper – dit kost ie

Deze zomer gaat de nieuwe maximumsnelheid in op de Duitse Autobahn – zo hard mag je
