
Met een CEO die zich verdacht veel gedroeg als een geflopte Oostenrijkse kunstenaar, zijn er een hoop mensen die liever geen Tesla rijden uit principe. We zeggen ‘liever geen’, want voor veel mensen is een goede deal onweerstaanbaar. Als je niet bang bent voor een hoge kilometerstand, haal je nu in Nederland een gebruikte Model 3 voor nog geen 15.000 euro. In de VS is nog een interessant model dat stevig aan het zakken is in prijs: de bloedsnelle Model S Plaid.
Toen de Tesla Model S Plaid in 2021 verscheen, was je ongeveer 145.000 dollar kwijt voor een exemplaar met wat opties, wat omgerekend zo’n 140.000 euro is. Nog nooit was een auto met 1.020 pk zo goedkoop. Maar tegenwoordig is de auto in de VS echt een koopje als occasion. Want daar koop je een gebruikte Plaid voor zo’n 45.000 dollar, omgerekend zo’n 43.000 euro. Nog nooit schreef een auto met meer dan 1.000 pk zoveel af, vermoeden we.
Tesla Model S Plaid in Nederland nog niet zó goedkoop
In Nederland kost de Plaid nu 109.000 euro en het goedkoopste tweedehandsmodel kost nog altijd 85.000 euro. Een gigantisch afschrijvingskanon is het hier dus nog niet, waarschijnlijk ook om dat de auto hier schaarser is. Slimme rekenaars zitten nu op hun vingers te tellen wat het zou kosten om zo’n Amerikaanse Plaid naar Nederland te halen, maar dat kun je misschien maar beter niet doen, want zo eenvoudig is dat niet.
Een goedkope Tesla Model S Plaid een container in drukken en hierheen sturen, dat is zo gedaan. Een kenteken krijgen gaat je ook nog wel lukken, vermoeden we. Het probleem zit hem in de laadkabel en de software van de Tesla’s. Amerikaanse Tesla hebben een andere laadstekker dan de Europese modellen. Daar hebben ze de North American Charging Standaard (NACS) en hier hebben we de Combined Charging System (CCS).
Er zijn berichten online te vinden van militairen en expats die hun Tesla Model 3 van uit Amerika naar Europa verscheepten, die met een adapter wel thuis konden laden. Het Supercharger-netwerk kun je hier wel vergeten met een Amerikaanse import. Ook schijnt de navigatie van Amerikaanse modellen niet lekker te werken hier, net als Autopilot. Allemaal niet ideaal.
4 reacties op “De Tesla Model S Plaid met 1.000+ pk begint echt goedkoop te worden, maar daar heb jij niets aan”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

VIDEO: 18-jarige in Tesla met 1.020 pk zorgt voor 300.000 euro schade op krappe parkeerplaats

Zo vaak moet je de batterij vervangen als je 1,9 miljoen kilometer met je Tesla rijdt

Zo zag de spectaculaire bijna-crash in een Tesla met 1.020 pk er vanbinnen uit

Belgische Tesla-rijder met 1.020 pk heeft extreem veel geluk op de Nürburgring

De best verkochte auto ter wereld is nu geen Tesla meer

De Cybertruck lijkt een enorme flop te worden, maar kunnen we dat ook zeggen van Tesla?

Tesla is niet meer het enige automerk dat herbruikbare raketten de ruimte in schiet

Er is een (groot) land waar de Tesla Model Y ineens extreem goed verkoopt

De topsnelheid van de snelste Tesla ooit is 72 km/u lager dan voorheen (en zo komt dat)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Is de nieuwe Audi A5 Avant de moeite waard om er een SUV voor te laten staan? (review)

De BMW M5 is een stuk lichter geworden, maar dat gaat wel gepaard met lelijkheid

De topsnelheid van de snelste Tesla ooit is 72 km/u lager dan voorheen (en zo komt dat)

De BMW M5 Touring is een vetklep, maar hoe erg is dat nou echt? (review)

Van deze onverwoestbare sedan was een extra voordelige versie

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Vanwege dit kleine onderdeeltje krijgen honderdduizenden Nissan-eigenaren mogelijk een nieuwe motor

Deze bijzondere auto hoort niet in Nederland te zijn, en toch staat er eentje te koop

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

De sterkste Corvette (1.250 pk) ooit is sneller dan de snelste Ferrari, maar kost bijzonder weinig

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De populairste pick-up van Nederland krijgt weer een dikke V8-motor

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs

Deze bijzondere auto hoort niet in Nederland te zijn, en toch staat er eentje te koop

Zoveel Nederlanders gaan er daadwerkelijk met hun elektrische auto op vakantie

Remmen van auto vliegen in de fik, automerk zegt dat dit heel normaal is

Kan de DS N°8 met 750 km actieradius aansluiting vinden met de Duitse topklasse?

Waarom het beter is om iets harder te rijden met een elektrische auto richting je vakantie

Waarom je morgen deze snelwegen in Nederland beter kunt vermijden

De best verkochte auto ter wereld is nu geen Tesla meer

Vakantiedeal: 3 nummers TopGear voor slechts 15 euro

Vanwege dit kleine onderdeeltje krijgen honderdduizenden Nissan-eigenaren mogelijk een nieuwe motor

De Cybertruck lijkt een enorme flop te worden, maar kunnen we dat ook zeggen van Tesla?

Zelfs gratis zou ik geen enkel product van Elon Musk willen hebben, zijn autos zijn vooral lelijk, software op wielen, ingreep van Musk in aankoop ongewenst gedrag, heb niets tegen elektrische auto maar het zijn geen milieu vriendelijke producten,de fijnstof is een veel groter probleem dan de emissies van fossiele brandstoffen,
Los van wat je persoonlijke mening is: het is feitelijk onjuist dat EV’s meer voor fijnstof zorgen dan brandstofauto’s.
De hoeveelheid fijnstof is een kwart lager dan bij een dieselmotor en bijna de helft lager dan bij een benzinemotor. De dieselmotor heeft daarnaast een stikstofuitstoot die vele malen hoger is dan een benzinemotor en die heeft een EV helemaal niet.
Een auto van 1000+ PK koop je dan ook helemaal niet omdat je iets voor het milieu wilt doen.
Tot een paar jaar terug was alles boven de zeg 450 PK schier onbetaalbaar.
600+ was ronduit exotisch.
800+ was bijna ondenkbaar, of hele extreme zelfbouwsels.
Bedankt, informatief artikel dit guys.