
‘De passie is terug’, roept Toyota heel hard. We zijn het met ze eens, maar het is wel even geleden dat die passie er was. Sinds de Celica en de MR2 hebben we weinig leuke Toyota’s meer gezien. Anderhalf jaar geleden stond in Tokyo ineens de eerste FT-86 conceptcar, die ondanks z’n vrij brave uiterlijk veelbelovend leek. Toen hoorden we helaas niks meer.
Nu weten we waarom. Toyota heeft wat aan de carrosserie lopen timmeren, en trakteert de autosalon van Genève vandaag zodoende op de FT-86 II. Onze eerste indruk: evil! Dit ding ziet er uit alsof ie de Starlet van je moeder zal verslinden als ze te lang op de linkerbaan blijft hangen, waarna ie met een bulderende boer uit de uitlaten richting horizon zal schieten. Lekker giftig, zo kennen we Toyota niet.
De FT-86 II is klein, dik, achterwielaangedreven en voorzien van een boxermotor met een handgeschakelde zesbak, die zo laag en zo ver mogelijk naar het midden geplaatst zijn voor een optimale gewichtsverdeling. De techniek deelt de auto met Subaru, die aan een eigen versie van de kleine coupé werkt. In 2012 zullen deze heerlijkheden in Europa op de markt komen. Duurt lang, we willen ze nu!
Meer van TopGear


Deze betaalbare roadtrip door Engeland kost je maar 350 euro

In Fast 9 gaat er echt een Toyota door de ruit

Subaru Outback beklimt Toyota GT86

Tweede generatie GT86/BRZ van Toyota en Subaru

Geen Toyota GT86 in Nederland meer

Nieuwe Toyota BZ5 kost 15.836 euro, heeft 272 pk en komt 630 kilometer ver

Deze rallyiconen vergeet iedereen te kopen (en daar kun jij je voordeel mee doen)

Politie waarschuwt dat autodieven op zoek zijn naar één type auto: meerdere per nacht gejat

Is deze A90 Final Edition een waardig afscheid van de Toyota GR Supra? (review)

De neus van de vernieuwde Toyota Aygo X is langer, maar dat gaat flink belasting schelen in Nederland

Veel actieradius of een zuinig verbruik is niet de manier om auto’s te verkopen, denkt het grootste merk ter wereld

De beste auto’s in Nederland om een caravan te trekken hebben een duidelijke overeenkomst

Deze rallyiconen vergeet iedereen te kopen (en daar kun jij je voordeel mee doen)

De enige Honda met V8-motor is waarschijnlijk de minst betrouwbare auto van het merk ooit

Honda komt binnenkort met de efficiëntste benzinemotor ooit (omdat jullie geen EV’s kopen)

Is deze A90 Final Edition een waardig afscheid van de Toyota GR Supra? (review)

De neus van de vernieuwde Toyota Aygo X is langer, maar dat gaat flink belasting schelen in Nederland

Politie waarschuwt voor vluchtstrookbendes in Nederland – zo willen ze jou oplichten

De beste auto’s in Nederland om een caravan te trekken hebben een duidelijke overeenkomst

Nieuwe Toyota BZ5 kost 15.836 euro, heeft 272 pk en komt 630 kilometer ver

ANWB waarschuwt: dit moet je niet meer doen bij de Nederlandse grens (al lijkt het een slim idee)

Hoe de Belastingdienst per ongeluk de Nederlandse wegen veiliger heeft gemaakt
