
Een tijdje terug kregen we een e-mail in het postvak waarin een trouwe lezer – laten we hem Sjaak noemen – zich afvroeg waarom TopGear zoveel schrijft over ‘de laatste van zijn soort’. Nou Sjaak, dit is dus de reden. Veel modellen die voor altijd lijken te bestaan, worden plots toch maar gedumpt. Dat lot wacht ook de Volkswagen Arteon en het is niet het enige model waar Volkswagen mee stopt.
Volkswagen-baas Thomas Schafer meldt tijdens een presentatie in Wolfsburg dat Volkswagen ‘meer focus op volumemodellen’ gaat leggen. Daarbij worden lage volumemodellen, zoals de VW Arteon, niet voortgezet’, volgens Schafer. ‘We gaan ons focussen op een klein aantal Volkswagen kernmodellen. Hierdoor daalt de complexiteit en dat levert hogere winsten.’ Dat schrijft Autoevolution.
Met welke auto’s stopt Volkswagen nog meer, naast die Arteon?
Dat Volkswagen stopt met de Arteon geeft prachtig weer in welke tijd we leven. Een leuke shooting brake of sedan? Nee, doe mij maar die crossover of SUV. Wat dus ook interessant is, is hetgeen dat Schafer zegt over de lage volumemodellen. Want welke andere modellen wacht hetzelfde lot als de Arteon? Blijven de T-Cross, T-Roc en Taigo nog wel los van elkaar bestaan? En wat te denken van de uitgerekte Golf Variant? We zullen het moeten afwachten.
Volkwagen Nederland vertelt aan ons dat er nog niets bekend is over welke andere modellen gaan sneuvelen. Nu en volgend jaar kun je nog gewoon een Volkswagen Arteon bestellen in Nederland en België. Je bent minimaal 59.190 euro kwijt voor de Arteon (in België 49.275 euro). De shooting brake is iets duurder; 59.790 euro (50.360 euro in België).
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
2 reacties op “Volkswagen stopt met de Arteon en daar houdt het niet op”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Deze VW Arteon werd klemgereden door Audi’s van de politie en kan nu van jou zijn

Volkswagen blijft de Arteon Shooting Brake tóch bouwen

Volkswagen Arteon Shooting Brake R-Line review: Identiteitscrisis

Volkswagen Arteon Shooting Brake 2.0 TSI

Prijs Volkswagen Arteon Shooting Brake is bekend

Hoe Mercedes er ooit (per ongeluk) voor zorgde dat Volkswagen 2 miljard euro verloor

De duurste Golf van Nederland kost meer dan een ton (en nee, niet in guldens)

Vergeet fatbikes: met deze speciale VW Transporter mag je al rijden als je 16 jaar bent

Is de nieuwe Volkswagen Tayron de opgerekte crossover die je moet hebben? (review)

Waarom deze oude VW Golf met verkleurde bumpers 18.500 (!) euro moet kosten

Eindelijk weer een betaalbare Volkswagen: zo gaat de ID.1 er ongeveer uitzien

Op deze manier gaat BMW rijke mensen tegemoet komen die vergeten remmen te bestellen

Deze (zeer zeldzame) verlengde Volvo S80 met heerlijke V8 kan van jou zijn

De nieuwe Volvo ES90 is de stilste Volvo aller tijden – dit moet ie kosten

Dit is de nieuwe (en prachtige) Audi A6 – en hij heeft niet de motor die je zou verwachten

Volvo gaat met de ES90 een van de zwaarste auto’s in zijn klasse bouwen, maar dat heeft een voordeel

Audi gaat ook dit mooie en sportieve model uit productie halen

Eindelijk heeft Audi een auto in Nederland die mensen gaan kopen

Mercedes betaalt half miljoen euro aan werknemers om niet te hoeven werken

Waarom je eigenlijk altijd grotere wielen achteraf moet monteren in Nederland

Hoe Mercedes er ooit (per ongeluk) voor zorgde dat Volkswagen 2 miljard euro verloor

Komt Volkswagen met een eigen (betaalbare) concurrent voor de Mercedes G-klasse?

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

Eindelijk heeft Audi een auto in Nederland die mensen gaan kopen

De bijna goedkoopste EV van Nederland wordt nu ook een van de dikste

De gaafste benzinemotor van de afgelopen 20 jaar komt terug

Mercedes betaalt half miljoen euro aan werknemers om niet te hoeven werken

Waarom je eigenlijk altijd grotere wielen achteraf moet monteren in Nederland

Is de Arteon nou D- of E-segment? Bij verschillende artikelen hier op Top Gear zie je afwisselend D- of E-Segment als tag staan als het gaat om de Arteon.
In navolging van Tesla.
Tesla begreep al vroeg dat je niet 20 modellen nodig hebt, als je per segment gewoon een killer model hebt (zoals de Y die nu de populairste auto ter wereld is), maak je optimaal gebruik van schaalvoordeel en kan je de productie gemakkelijker perfectioneren (lees goedkoper maken). Dit is een zichzelf versterkend effect, want als je al je tijd en effort in slechts 4 modellen stopt, zijn deze efficiënter/beter dan de concurrentie die zijn tijd en resources over 20 modellen moet verdelen. (Dit is peuterschool niveau logica)
Kan je goedkoper produceren (door niet 20 verschillende modellen aan te bieden), verkoop je meer ten kosten van de concurenten, kan je weer goedkoper produceren, etc etc etc. Tot het moment dat je alle legacy autobouwers de markt uit drukt.
De legacy autobouwers zien dit en beginnen dus hun modellen portefeuille in te perken.
Wat ze (legacy autobouwers) nu ook voorzichtig gaan doen is de middleman (dealerships) eruit knippen, ook dit zorgt voor hogere marges voor de fabrikant.
Ja, ik schrijf iets over Tesla, dus laat de blinde haat maar weer komen hieronder: