
Heb jij ook weleens last van overstekende kangoeroes die zich niet aan de verkeersregels houden? Dan heeft Volkswagen misschien wel de oplossing voor jou. In de grille van deze Volkswagen Amarok zit een bijzondere badge. Het Volkswagen-logo is een speaker die loslopende kangoeroes moeten afschrikken en daarmee kansen op ongelukken moet verkleinen. Klinkt ergens als een vroege 1-aprilgrap, maar daar is dit onderwerp toch net iets te serieus voor.
Voordat je denkt dat je hier niks mee kan omdat je geen Volkswagen hebt: op iedere auto kan deze techniek gebruikt worden. Volgens VW komt er ook een versie die je onder je kentekenplaat kunt monteren die dezelfde techniek bevat als het logo. In Australië kwamen ze met dit idee omdat daar enorm veel kangoeroes worden aangereden, zoals VW aantoont in de video hieronder. Het speciale logo heeft dan ook de toepasselijke naam RooBadge.
Hoe het Volkswagen-logo met speaker een kangoeroe afschrikt
Het klinkt redelijk logisch. Dieren horen vele male hogere frequenties dan wij mensen. Hier speelt Volkswagen dan ook op in. Samen met de universiteit van Melbourne heeft het merk onderzoek gedaan naar welke geluiden kangoeroes wel en niet horen. Op dit moment zijn er al fluitjes die je op je bumper kan monteren, maar die werken volgens de onderzoekers niet.
De oplossing, volgens Volkswagen en de onderzoekers, is het gebruik van geluiden die kangoeroes herkennen. Er zijn veel verschillende soorten kangoeroes, en ook daar is over nagedacht. Op basis van GPS weet het logo waar je rijdt en past het z’n geluidjes aan aan de omgeving. Op die manier zouden alle kangoeroes moeten weten dat ze niet in de buurt moeten komen van het desbetreffende geluid.
Een van de voor een kangoeroe herkenbare geluiden is bijvoorbeeld het stampen op de grond. Hoe je zoiets boven het geluid van de wind en een 3,5-liter V6 laat uitkomen, weten wij ook niet. Wanneer de RooBadge op de markt komt en wat ie gaat kosten, is nog niet bekend. Op de website van Volkswagen Australië staat dat de techniek nu in de testfase zit. Het merk wil de badge verder ontwikkelen zodat het ook bij andere dieren functioneert, zoals herten. Dat zou aan deze kant van de wereld ook nog eens handig kunnen zijn.
Meer van TopGear


Nieuwe oude Volkswagen Amarok is geen Ford meer, wel met V6 TDI

Is de nieuwe VW Amarok ruig genoeg voor de neushoornbescherming in Zuid-Afrika?

Offroad-specialist Delta4x4 maakt de nieuwe Volkswagen Amarok extra ruig

Waarom de nieuwe Amarok een heel vreemde Volkswagen is

Eerste foto’s van de nieuwe Volkswagen Amarok, die eigenlijk een Ford Ranger is

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Volkswagen viert de 50e verjaardag van de Polo maar maakt daarbij een foutje

Het lijkt erop dat er straks Chinese auto’s uit de Duitse fabrieken van Volkswagen komen

Volkswagen gaat dit niet al te populaire model nog een keer opfrissen (zodat je hem nu wel koopt)

Deze goedkope Volkswagen ambulance is de perfecte basis voor jouw camper (en handig voor files)

Met deze nieuwe accu kun je met je EV in één ruk naar Rome rijden (1.500 kilometer)

Volkswagen bouwt straks drie compleet verschillende versies van dit populaire model

De lelijkste auto van dit moment (na de Cybertruck) ziet er zo ineens een stuk beter uit

De gaafste benzinemotor van de afgelopen 20 jaar komt terug

Mansory Cybertruck is een vreemd eerbetoon aan Elon Musk, maar wel een grote verbetering

Cybertruck in de uitverkoop: is de bizarre Tesla nu mislukt?

Ford heeft een handig foefje gevonden om de pick-up goedkoop in Nederland te houden

Audi A6 e-hybrid maakt de benzineversies compleet overbodig

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Volkswagen viert de 50e verjaardag van de Polo maar maakt daarbij een foutje

Het lijkt erop dat er straks Chinese auto’s uit de Duitse fabrieken van Volkswagen komen

De stijlvolste Audi RS 6 had een foute eigenaar en kan nu van jou zijn (voor weinig?)

De auto die iedereen eigenlijk zou moeten kopen, ziet er nu net wat leuker uit

Een van de slechtste auto’s ooit gebouwd gaat een comeback maken (en nu wil je ‘m wel)

De populaire Volvo XC70 keert terug – met een aandrijflijn die Volvo nog nooit heeft gebruikt

Merk dat niet gelooft in achterruiten, heeft een nogal gênant probleem

De olieprijs daalt enorm, maar waarom merk ik daar aan de pomp niets van?
