
Heb jij ook weleens last van overstekende kangoeroes die zich niet aan de verkeersregels houden? Dan heeft Volkswagen misschien wel de oplossing voor jou. In de grille van deze Volkswagen Amarok zit een bijzondere badge. Het Volkswagen-logo is een speaker die loslopende kangoeroes moeten afschrikken en daarmee kansen op ongelukken moet verkleinen. Klinkt ergens als een vroege 1-aprilgrap, maar daar is dit onderwerp toch net iets te serieus voor.
Voordat je denkt dat je hier niks mee kan omdat je geen Volkswagen hebt: op iedere auto kan deze techniek gebruikt worden. Volgens VW komt er ook een versie die je onder je kentekenplaat kunt monteren die dezelfde techniek bevat als het logo. In Australië kwamen ze met dit idee omdat daar enorm veel kangoeroes worden aangereden, zoals VW aantoont in de video hieronder. Het speciale logo heeft dan ook de toepasselijke naam RooBadge.
Hoe het Volkswagen-logo met speaker een kangoeroe afschrikt
Het klinkt redelijk logisch. Dieren horen vele male hogere frequenties dan wij mensen. Hier speelt Volkswagen dan ook op in. Samen met de universiteit van Melbourne heeft het merk onderzoek gedaan naar welke geluiden kangoeroes wel en niet horen. Op dit moment zijn er al fluitjes die je op je bumper kan monteren, maar die werken volgens de onderzoekers niet.
De oplossing, volgens Volkswagen en de onderzoekers, is het gebruik van geluiden die kangoeroes herkennen. Er zijn veel verschillende soorten kangoeroes, en ook daar is over nagedacht. Op basis van GPS weet het logo waar je rijdt en past het z’n geluidjes aan aan de omgeving. Op die manier zouden alle kangoeroes moeten weten dat ze niet in de buurt moeten komen van het desbetreffende geluid.
Een van de voor een kangoeroe herkenbare geluiden is bijvoorbeeld het stampen op de grond. Hoe je zoiets boven het geluid van de wind en een 3,5-liter V6 laat uitkomen, weten wij ook niet. Wanneer de RooBadge op de markt komt en wat ie gaat kosten, is nog niet bekend. Op de website van Volkswagen Australië staat dat de techniek nu in de testfase zit. Het merk wil de badge verder ontwikkelen zodat het ook bij andere dieren functioneert, zoals herten. Dat zou aan deze kant van de wereld ook nog eens handig kunnen zijn.
Meer van TopGear


Nieuwe oude Volkswagen Amarok is geen Ford meer, wel met V6 TDI

Is de nieuwe VW Amarok ruig genoeg voor de neushoornbescherming in Zuid-Afrika?

Offroad-specialist Delta4x4 maakt de nieuwe Volkswagen Amarok extra ruig

Waarom de nieuwe Amarok een heel vreemde Volkswagen is

Eerste foto’s van de nieuwe Volkswagen Amarok, die eigenlijk een Ford Ranger is

Speciale feest-Volkswagen met 326 pk komt nu ook naar Nederland

Zo klinkt het als je voor 5.000 euro een Volkswagen Phaeton W12 koopt en de dempers verwijdert

Niet alleen terugroepacties voor airbags: ook Volkswagen roept auto’s terug wegens veiligheidsproblemen

Tweedehandsje? Zoveel (of weinig) actieradius verliest een elektrische Volkswagen elke 20.000 kilometer

In deze populairste elektrische Volkswagen gaan de buren denken dat je gewoon een benzinemotor hebt

Is zo’n sportieve Volkswagen Scirocco na 17 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Hoe de Belastingdienst per ongeluk de Nederlandse wegen veiliger heeft gemaakt

De populairste pick-up van Nederland krijgt weer een dikke V8-motor

Volkswagen bouwt straks drie compleet verschillende versies van dit populaire model

De lelijkste auto van dit moment (na de Cybertruck) ziet er zo ineens een stuk beter uit

De gaafste benzinemotor van de afgelopen 20 jaar komt terug

Mansory Cybertruck is een vreemd eerbetoon aan Elon Musk, maar wel een grote verbetering

Als je goedkoop boodschappen wil doen in Duitsland, heb je aan je rijbewijs niet voldoende

Speciale feest-Volkswagen met 326 pk komt nu ook naar Nederland

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Het wordt nog minder leuk om op de Autobahn te rijden als het zo doorgaat (maar er is ook goed nieuws)

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

Met de Opel Mokka GSE is er eindelijk weer een ouderwets sportieve Opel (280 pk)

Met deze briljante camper kun je gewoon de campings overslaan

Als je goedkoop boodschappen wil doen in Duitsland, heb je aan je rijbewijs niet voldoende

Normaal zijn Honda’s veel te duur, maar deze kan de goedkoopste auto van Nederland worden

Speciale feest-Volkswagen met 326 pk komt nu ook naar Nederland

Rijke mensen willen echt geen elektrische auto, komt Lamborghini achter
