
Een Volkswagen Golf uit 1999 is voor ons als autoliefhebbers niet direct de heilige graal, maar kennelijk is een beroemde bestuurder voor sommige mensen reden genoeg een godsvermogen voor een auto neer te tellen. Zie hier de Golf waarmee paus Benedictus de 14e – ofwel Papa Razzi – ooit reed.
Waarom juist deze auto nu in het nieuws is? Omdat hij afgelopen weekend via eBay werd geveild voor 204.400 Amerikaanse dollars. Daarmee gaat deze goddelijke Golf voor de derde keer over in andere handen, want in 2005 was de 21-jarige Benjamin Halbe de persoon die de auto bij toeval kocht. Ook bij hem verschenen dollartekens in zijn ogen toen hij eenmaal doorhad wie de vorige eigenaar van de auto was geweest.
Een deal was snel gemaakt, en voor ruim 240.000 dollar werd GoldenPalace.com, een online casino, de nieuwe eigenaar. En dat bedrijf heeft de auto nu dus met verlies doorverkocht. Het geld gaat echter naar het goede doel, en deze publiciteit is ook wat waard. Toch?
De paus heeft als dienstauto ondertussen een Volvo XC90 tot zijn beschikking. Een opvallende keuze, aangezien alle Duitse merken bij zijn aanstelling kenbaar maakte graag de nieuwe pausmobiel te willen leveren. De Volvo was echter goedkoper.
Meer van TopGear


Waarom deze oude VW Golf met verkleurde bumpers 18.500 (!) euro moet kosten

De Nederlandse politie rijdt in ‘de krachtigste Golf ooit’ (en deze heeft een nogal fout trucje)

Met de nieuwste Golf met benzinemotor hoef je nooit te tanken, maar de vraag is of je dat wilt (review)

Dit is veruit de smerigste Golf GTI die je op dit moment kunt kopen (maar het kan een goede deal zijn)

Zo kan eigenaar Golf Drentse kunstroof tóch nieuwe auto kopen

Door pech en arrogantie bouwde Volkswagen per ongeluk de zuinigste auto ooit (en die koop je nu voor weinig)

Van deze Volkswagen was er nog nooit een GTI, maar dat gaat nu (gelukkig?) veranderen

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Volkswagen viert de 50e verjaardag van de Polo maar maakt daarbij een foutje

Het lijkt erop dat er straks Chinese auto’s uit de Duitse fabrieken van Volkswagen komen

Volkswagen gaat dit niet al te populaire model nog een keer opfrissen (zodat je hem nu wel koopt)

Een van de mooiste en dikste Mercedessen aller tijden kost nu nog maar 10.000 euro

Door pech en arrogantie bouwde Volkswagen per ongeluk de zuinigste auto ooit (en die koop je nu voor weinig)

Deze toffe Audi kun je helemaal gratis rijden (als je het slim aanpakt)

BMW gaat door met auto van het formaat tweekamerappartement

Audi A6 e-hybrid maakt de benzineversies compleet overbodig

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Mogelijk heb je tien jaar lang te veel betaald aan de RDW – zo krijg je je geld terug

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Een van de mooiste en dikste Mercedessen aller tijden kost nu nog maar 10.000 euro

Ook als je niet vlakbij de grens woont, is tanken in Duitsland goedkoper
