
Het is vreemd om te beseffen dat kinderen die in 2013 geboren zijn dit jaar hun tiende verjaardag vieren. Mensen die nog niet eens bestonden toen Nederland de WK-finale haalde in Zuid-Afrika gaan over een paar jaar naar de middelbare school. Wat deze kinders ook nog niet hebben meegemaakt, is de lancering van een nieuwe Alfa Romeo 4C. Nóg niet inderdaad, want Alfa Romeo gaat weer 4C’s bouwen.
Het minder leuke nieuws is dat er maar drie van gebouwd worden om het tienjarige bestaan te vieren. De Heritage-afdeling bouwt de drie bijzondere Alfa Romeo 4C Designer’s Cut. De ontwerper van de prachtige 4C is Alessandro Maccolini. Hij werkt ook mee aan de nieuwe versies
De drie versies van de Alfa Romeo 4C
De 4C Tributo is een eerbetoon aan de geschiedenis van het Italiaanse merk. De rode kleur hoort volgens Alfa bij ‘de kenmerkende premium sportiviteit van het merk over te brengen’. Juist ja. Nummertje twee refereert aan het racen en heet de 4C Corsa. Deze auto krijgt een matgrijze kleurstelling. Tot slot is er de 4C Leggenda in een lichtblauwe kleur met witte wielen.
Specificaties van de Alfa Romeo 4C
Alfa Romeo benoemt alleen de specificaties van de originele 4C, dus laten we uitgaan van een 1,8-liter viercilinder met 240 pk. 0-100 gaat in 4,5 seconden en de topsnelheid is 250 km/u. Er zijn geen prijzen bekend, maar die zullen vrij hoog zijn gezien de populariteit van de 4C en het feit dat het one-offs zijn. Alfa Romeo wil ze verkopen aan ‘gepassioneerde verzamelaars’. Waarschijnlijk dus het soort verzamelaars met diepe zakken.
Eén reactie op “Alfa Romeo herstart de productie van de 4C voor drie bijzondere exemplaren”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Deze Abarth 1300 OT is stiekem een Alfa Romeo 4C

Abarth 1000 SP gaat in productie

Pogea Racing 4C Zeus: Alfa 4C met 115 pk extra

De snelste Alfa Romeo’s van dit moment

Alfa Romeo Mole Costruzione Artigianale 001 te koop

Een van de betrouwbaarste Alfa Romeo’s ooit kan van jou zijn (en het is niet wat je denkt)

Is de Alfa Romeo Junior Ibrida Q4 de zoveelste saaie crossover of is ie écht nog leuk? (review)

Is zo’n beeldschone Alfa Romeo 4C na 12 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Deze zeldzame Maserati (ja, echt) kende je nog niet en kan voor een leuk bedrag van jou zijn

Je hebt nog maar 18 dagen de tijd om de mooiste sportsedan nieuw te bestellen

De overheid geeft duidelijkheid over gepersonaliseerde kentekens in Nederland

De lelijkste auto ter wereld maakt een terugkeer, maar is ie nog steeds lelijk?

Een van de betrouwbaarste Alfa Romeo’s ooit kan van jou zijn (en het is niet wat je denkt)

Is de Alfa Romeo Junior Ibrida Q4 de zoveelste saaie crossover of is ie écht nog leuk? (review)

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

De 600e is de krachtigste en verstandigste Abarth ooit, maar er ontbreekt iets (review)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Deze Porsche krijgt 272 pk extra maar de tuner is één belangrijk iets vergeten

Deze foute Mercedes ziet er waardeloos uit, maar is eigenlijk heel erg duur

Lotus Emira Turbo is trager dan ooit, maar daardoor ook beter

De echte reden waarom de nieuwe Peugeot e-208 GTi twee verschillende kleuren remklauwen heeft

Deze (onverwachtse) 10 elektrische auto’s raken de minste actieradius kwijt met 130 op de snelweg

Dit rijdende kunstwerk met tentdak is smaakloos, maar haalt wel 250 km/u

Audi gelooft ineens minder in elektrische auto’s, gaat 10 jaar langer door met verbrandingsmotoren

De sterkste Corvette (1.250 pk) ooit is sneller dan de snelste Ferrari, maar kost bijzonder weinig

Erg jammer dat de 4c uit de productie is, net als o.a. de Lotus Elise en Exige.
Bij autoreviews werd de 4c afgekraakt om z`n tekortkomingen, zo ook bij Topgear.com, de Engelstalige editie, met een eindoordeel van slechts: 5/10, belachelijk! In vergelijking met de zware Porsche ’s die allemaal 9`s en 10`en krijgen als score, sportauto`s met overgewicht, dus minder plezierig om in te rijden, scoren blijkbaar hoger.