
BMW trekt vandaag een blik met nieuws open. Ze introduceren de nieuwe 4-serie Gran Coupé en de vernieuwde X4 en X3. Van die laatste twee tonen ze gelijk de snellere M Competitions. Het vermogen van de BMW X4 en X3 M Competition blijft met 510 pk gelijk, maar door 50 Nm extra koppel is het sprintje naar de 100 een stuk korter.
Specificaties BMW X4 en X3 M Competition
De 3,0-liter zes-in-lijn produceert nog altijd 510 pk, net als in de nieuwe M3 en M4 Competition. Het vermogen schroefden ze op van 600 naar 650 Nm. Hierdoor is de 0-100-tijd nu 3,8 seconden, een afname van 0,3 seconde. De topsnelheid is 250 km/u en optioneel 285 km/u met het M Driver’s Package.
De non-Competitions zijn er ook nog. Deze iets mildere versies produceren 480 pk en noteren een 0-100-tijd van 4 seconden rond. Alle modellen hebben vierwielaandrijving en een automaat, een handbak is bij de X4 en X3 niet mogelijk.
Andere wijzingen
De grilles van de BMW X4 en X3 M Competition namen iets toe in formaat (geen zorgen, ze zijn nog niet zo groot als op andere modellen) en led-koplampen zijn nu standaard. De achterlichten zijn ook anders en de uitlaten zijn gegroeid. Wielen van maatje 21 inch zijn nu standaard. De BMW X3 M Competition kost 136.657 euro en de X4 M Competition haal je in garage voor 138.386 euro.
BMW X3 en X4
Hoeft het allemaal niet zo baldadig? Dan zijn er nog de normale versies van de BMW X3 en X4, die ook zijn gefacelift. Hierbij heb je keuze uit een XDrive20i met 184 pk, een xDrive30i met 245 pk en een M40i met 360 pk. Dieselaars hebben ook volop keuze. Voor de X3 en X4 is er een xDrive2-d met 190 pk, een xDrive30d met 286 pk en een M40d met 340 pk. Voor de X3 is er nog een sDrive18d met voorwielaandrijving en 150 pk.
Tot slot is er nog een xDrive30e. Dit is een plug-in hybride aandrijflijn die uitsluitend in de X3 geplaatst wordt. Deze biedt in de meeste gevallen 292 pk, maar tijdelijk kan deze X3 41 pk extra leveren. De elektrische actieradius is de gebruikelijke 50 kilometer. In augustus van 2021 komen de auto’s naar de showrooms.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Alpina XD3 en XD4: de prijs voor Nederland

BMW X3 M en X4 M: dit is wat we weten

Prijzen BMW X4 zijn bekend

Alpina XD4 is er nu al

Dit is de nieuwe BMW X4 (en M40i + M40D!)

Het reservewiel sterft uit, maar BMW heeft een alternatief waarmee je na 1 minuut weer kunt rijden

Dikke nep-BMW 7-serie ziet er beter uit dan het origineel (en daar is een goede reden voor)

Wist je dat deze (inmiddels) betaalbare BMW stiekem een volbloed racemotor heeft?

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Waarom je eigenlijk altijd grotere wielen achteraf moet monteren in Nederland

Ook de Koninklijke Marechaussee wil overstappen op nieuwe (en snellere) BMW’s

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Is de Hyundai Tucson na zijn facelift nog net zo eigenzinnig? (review)

Waarom de Renault Espace nu al een ingrijpende facelift heeft gekregen

De vernieuwde Opel Mokka is een vriendelijke auto, en dat is precies zijn probleem (review)

De Volvo XC60 doet in Nederland iets opmerkelijks (waar veel merken jaloers op zullen zijn)

Het achterlicht van de nieuwe Tesla Model Y is de eerste in zijn soort – dit maakt het zo bijzonder

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Deze Brabus met 647 pk is de dikste, grootste, zwaarste en snelste Smart ooit

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Is de Hyundai Tucson na zijn facelift nog net zo eigenzinnig? (review)

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Is de Mitsubishi Outlander ook de moeite waard als je geen 0% bijtelling krijgt? (review)

De nieuwe Audi A6 (2025) is er nu ook als sedan, maar deze wil je nu nóg niet bestellen

Mercedes gaat stoppen met deze exclusieve maar toch ook betaalbare modellen

Is zo’n briljante Audi S4 (B8) na 16 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Het reservewiel sterft uit, maar BMW heeft een alternatief waarmee je na 1 minuut weer kunt rijden

Mercedes C 53 AMG met dikke motor vervangt viercilinder C 43 én C 63

Is zo’n snelle Porsche Cayman (987C) na 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Boeven stelen ongemerkt 900 (!) motoren uit autofabriek, maar niemand weet hoe

De nieuwe Audi A6 (2025) is er nu ook als sedan, maar deze wil je nu nóg niet bestellen

Door deze uitvinding rij jij straks voor slechts 7 euro met de auto naar Berlijn

Tien jaar later kunnen eigenaren van Volkswagen-diesels nog steeds vergoeding krijgen voor de dieselgate

We hebben nog wat te zeuren over koolstofvezel, nu het nog niet verboden is
