
Zou jij ooit nog Lego kopen als het al in de fabriek in elkaar gezet zou worden? Nee, natuurlijk niet, want je koopt de setjes om ze zelf te bouwen. Nadat je klaar bent met assembleren, doe je er waarschijnlijk niet veel meer mee. Benader deze smerige Citroën DS3 daarom met dezelfde gedachte: een heerlijk bevredigend projectje speciaal voor jou. De groene aanslag is een argument om het wel te doen. En met een beetje geluk heeft de aanslag de koplampen beschermd tegen de zon en zijn de lenzen niet vergeeld.
De APK van deze Citroën DS 3 is al sinds 10 januari 2023 verlopen, dus hij staat waarschijnlijk al twee jaar stil. Je moet zelf maar uitzoeken of je dit avontuur wilt aangaan met de zogenoemde 1.6 THP-motor in deze auto. De tellerstand is 131.866 kilometer en volgens Domeinen is ie ‘logisch’. Dit oordeel is opvallend, want importauto’s krijgen volgens de RDW vaak de stempel ‘geen oordeel’. Duik hiervoor even in de onderhoudsboekjes. Tot slot is er geen sleutel.
Behalve dat je een weekend poetsplezier koopt, zijn er nog wat argumenten. Sowieso smoelt de Citroën DS3 erg leuk en als je het motortje werkend krijgt, heb je 155 pk. Het is helaas dus niet de Racing-versie met 200 pk, maar het vermogen moet leuk genoeg zijn: de 0-100-tijd is 7,4 seconden. Bovendien rijdt de kleine hatchback heel aardig en dit is de versie met de leuke witte velgen. Het interieur ziet er nog vrij netjes uit, wat iets positiefs zegt over de tellerstand.
Wat kost de smerigste auto van nu?
Dat is niet bekend. De auto staat bij Domeinen Roerende Zaken. Deze afdeling van de overheid verzorgt veilingen van in beslag genomen auto’s. Hoe deze auto daar terecht is gekomen, dat mag Domeinen helaas niet vertellen. Binnenkort opent de veiling en mag jij een leuk bod doen. Als je het aandurft, kun je hier lezen hoe je zelf je auto kunt polijsten.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
2 reacties op “Dit keurige interieur hoort bij de smerigste auto die je nu (voor weinig?) kunt kopen”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Rallycross: de X-factor

Citroën DS3 Cabrio Racing

Citroën DS3: zicht en zuinigheid

De 100 coolste: nummer 70 tot 56

Citroën DS3 Cabrio THP 155

Citroën C4 Hybrid 136 Plus: het is zowaar een echte Citroën (en dat is goed nieuws)

Is de nieuwe C3 Aircross slim en raar genoeg om een echte Citroën te zijn? (review)

Je kunt nu een piepkleine ribbelbus kopen (maar schrik niet van de prijs)

De Citroën 2CV keert terug en zou heel betaalbaar moeten worden

Jazeker, dit moet moet op een eend lijken, alleen zien wij het niet

Citroën heeft het 100 jaar geprobeerd, maar vertrekt eindelijk uit dit land

Dit moet wel (veruit) de goedkoopste Porsche Panamera van Nederland zijn

Deze Honda Civic die (voor weinig?) wordt verkocht door Nederlandse overheid heeft leuke verrassing onder de motorkap

Dit is veruit de smerigste Golf GTI die je op dit moment kunt kopen (maar het kan een goede deal zijn)

Deze foute Audi is het grootste schaap in wolfskleren dat je kunt kopen bij Domeinen

Dit zou best eens de goedkoopte Audi RS 3 van Nederland kunnen zijn – als je het durft

Audi RS 6 bij Domeinen heeft een bijzondere historie gehad (dus jij kunt hem voordelig kopen)

Eindelijk, de meest legendarische hot hatch maakt een comeback

De nieuwe Kia EV2 wordt de goedkoopste elektrische Kia (en heeft bijzondere deuren)

De bestverkochte auto in Europa uit de jaren ’90 gaat een (betaalbare) comeback maken

Dit zijn 6 snelle Volkswagen Polo’s die je al vergeten was

Kan deze Fiat Grande Panda zijn merk opnieuw op de kaart zetten? (review)

De Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor, voor de goedkoopste moeten we even zeuren

Eindelijk, de meest legendarische hot hatch maakt een comeback

Waarom de Renault Espace nu al een ingrijpende facelift heeft gekregen

Citroën C4 Hybrid 136 Plus: het is zowaar een echte Citroën (en dat is goed nieuws)

De Alpine A290 is in Nederland: dit moet je weten

De sportuitlaat op een Bugatti kost meer dan een nieuwe (dikke) Porsche 911

Peugeot komt terug met snelle modellen op basis van de E-3008 en E-5008

Max Verstappen krijgt nu alweer een nieuwe teamgenoot: Liam Lawson mag vertrekken

Eindelijk, de meest legendarische hot hatch maakt een comeback

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

Eindelijk heeft Audi een auto in Nederland die mensen gaan kopen

De bijna goedkoopste EV van Nederland wordt nu ook een van de dikste

Ik heb er 1tje gehad, bij 70.000km ging de geleider van de distributieketting kapot. Gelukkig gebeurde dat bij het starten en kon ik de motor meteen stoppen.
Wel de halve motor uit elkaar moeten halen om een onderdeel van €25 te vervangen. Zelf gedaan, dus dat kostte alleen tijd.
Bij de Citroen dealer zou dat €1100 geweest zijn. Het gebeurt soms al bij 30.000 km met deze door BMW gemaakte motor. Ook is de kettingspanner een zwak punt. De motor moet dan ook half uit elkaar.
Koop geen 1,6 THP. Dat gaat gegarandeerd geld kosten, zeker met die tellerstand