
Je zou de McLaren Artura als een kunstwerk op zich kunnen beschouwen, maar Nat Bowen, een Britse kunstenaar van abstracte zaken, is het daar niet mee eens. Dus deed ze een poging om een extra kunstzinnige Artura te maken. De buitenkant van de auto is voorzien van ‘doorschijnende harspigmenten’. Afhankelijk van waar je staat, moet de auto optisch van kleur verschieten. Iets wat Nissan al op de Micra leverde in de jaren negentig, maar goed.
Bowen staat bekend om haar harsstukken met meerdere lagen. Ze verkocht de kleurrijke werken aan verzamelaars over de hele wereld. De kunstenaar zegt dat het kunstwerk bedoeld is om ‘chromologie’ te onderzoeken, de psychologie achter kleur en hoe je hersenen erop reageren, evenals thema’s van kunst en toekomst. We zijn geen klassiek geschoolde artiesten, maar we genieten van het overkoepelende idee van ‘snelle auto’s met mooie kleurtjes’.
‘Het was een eer om met McLaren Automotive aan dit opwindende concept te werken en het te tonen als onderdeel van mijn eerste solotentoonstelling in Dubai’, zegt Nat Bowen. ‘Mijn doel was om een echt meeslepende ervaring te bieden en de bezoekers in een meditatieve staat te brengen, weg van de dagelijkse afleiding, en hen in staat te stellen hun relatie met kleur verder te verkennen en te ontwikkelen.’ Zeg het maar: hoe heeft jouw relatie met kleur zich ontwikkeld sinds het ontdekken van deze Artura?
Meer van TopGear


Toyota GR86 vs Lotus Emira vs McLaren Artura review: Welke sportauto is de leukste?

Hybride McLaren Artura vliegt in brand tijdens testrit

McLaren Artura: 680 pk, V6 biturbo en hybride

In aantocht: McLaren Artura

Deze auto moet 20 miljoen opbrengen, maar heeft verweerde koplampen, is dat erg?

Speed Week 2024: welke auto is uiteindelijk de winnaar?

Speed Week 2024: McLaren W1 introductie

Speed Week 2024: supercars Corvette Z06 tegen McLaren 750S

Automerk waarschuwt klanten de ramen dicht te doen bij hogere snelheden omdat de achterruit anders wegwaait

McLaren Artura Spider: is ie beter zonder een dak? (review)

Aston Martin V8 Vantage S: het kleine model, maar dan met de sterkste motor

Als Verstappen zo goed in de regen is, waarom ging het gisteren dan voor geen meter? En waarom rijden ze niet op regenbanden

Deze auto moet 20 miljoen opbrengen, maar heeft verweerde koplampen, is dat erg?

Deze Mini kost 88.000 euro en dan is het eigenlijk nog een tweedehandsje ook

Jaguar bouwt helemaal geen auto’s, maar toch is hier de nieuwe SVR (hoe zit dat eigenlijk)

Deze onopvallende sedan had een bijzondere grote V8 en kon je gewoon in Nederland kopen

Voor een paar duizend euro maak je de goedkoopste Porsche 911 net zo snel als de duurste

Zo klinkt het als je voor 5.000 euro een Volkswagen Phaeton W12 koopt en de dempers verwijdert

De Porsche 911 Turbo 50 Years kost een ton meer dan een gewone, is ie dat waard? (review)

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Worden er eigenlijk nog sportauto’s verkocht in Nederland? Dit zeggen de verkoopcijfers

Hoe rijdt de mooiste en duurste Alfa Romeo van dit moment?

Waarom je vooral in de nacht goed moet op letten op de snelwegen rond Apeldoorn

Van deze goedkope SUV met veel vermogen werden er in 24 uur tijd meer dan 10.000 verkocht

Krijg de nieuwe TopGear Porsche Special als allereerste in handen!

Tesla hangt een verkoopverbod boven het hoofd op hun grootste markt

Gaat BMW de dikke M3 en M5 nu ook voorzien van een kleine benzinemotor?
