
Larte Design is een Duitse tuner die zijn werkgebied, hoe verfrissend, vrij nadrukkelijk afbakent. Men bemoeit zich a) louter tegen SUV’s aan. Die moeten b) afkomstig zijn van Land Rover, Infiniti, Lexus of Mercedes. Daarnaast richt men zich c) vooral op de Amerikaanse markt. Tot zover alles helder. Nu wordt het schimmig.
Op de Moscow International Auto Show, eind deze maand, introduceert Larte namelijk het nieuwste product, deze verbouwing van iets wat ooit een Mercedes GLS was. Kennelijk hebben de Duitsers besloten hun vleugels eens oostwaarts uit te slaan. En waar Larte voorheen redelijk bescheiden (voor een tuner dan) met voornoemde merken omsprong, gooien ze ook dat nu over een andere boeg. Ze noemen hem GLS Black Crystal, wat een reuze mooie naam is. En waarmee onze complimententrommel ook in één klap zo leeg is als het hoofd van de mensen die dit griezelproduct mooi vinden.
Wat maakt de Larte GLS Black Crystal bijzonder?
Nou, als je ‘bijzonder’ als een positief woord beschouwt: helemaal niks. Zie je ‘bijzonder’ eerder als een ander woord voor ‘afwijkend’: vrij veel. Larte is zo vriendelijk geweest maar één fotootje vrij te geven (nog een tekening ook, als je het ons vraagt), van de achterkant nog wel. Maar dat zegt al veel meer dan we ooit wilden weten. De achterkant van de toch al niet erg anonieme Mercedes GLS is verbouwd tot een soort kruiswoordpuzzel van stukken koolstofvezel en luchthappers.
Verder zien we vier rechthoekige uitlaatpijpen en een verzameling led-lampjes die vast aan een Formule 1-auto moeten doen denken. Doe daarbij een mal opzetstukje bij de voorste wielkasten en wees met ons intens gelukkig dat ze geen foto laten zien van de voorkant. Die hebben ze naar eigen zeggen namelijk voorzien van een nieuwe bumper én grille. Dat kan (gezien de voorkant) maar één ding betekenen: diep onheil. Over motorische of andere technische aanpassingen zwijgt Larte overigens in alle talen, inclusief Russisch.
De Larte GLS Black Crystal wordt de 24e augustus onthuld. Wij gaan niet kijken.
Meer van TopGear


Oeps: De velgen van de Mercedes GLS zijn al in de configurator gejat

Zelfs de Maybach GLS is niet veilig voor Poolse tuner Carlex

Brabus 850 XL verschijnt opnieuw bij Domeinen, dit keer met extra schade

Mansory maakt Mercedes-Maybach GLS aantrekkelijk voor pakketbezorgers

Brabus 900: als Maybach je niet luxe (of snel) genoeg is

Een van de mooiste en dikste Mercedessen aller tijden kost nu nog maar 10.000 euro

De nieuwe instapper van Mercedes is zwaarder dan een S-klasse en duurder dan een C-klasse

Dit is de duurste viercilinder auto van het moment (want hij kost 300.000 euro)

De Action stunt met deze extreem betaalbare Mercedes-AMG voor kinderen (met afstandsbediening)

Mercedes neemt meest gehate feature van Tesla over (maar doet het nu wel goed)?

De nieuwe Brabus E 700 is verrassend voordelig (en lichter dan een M5)

Er is maar één SUV sneller dan de nieuwe Aston Martin DBX S (maar die is niet cooler)

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

De enorme lengte van de nieuwste Cadillac is niet eens het grootste probleem voor Nederland

BMW X7 Nishiki Lounge: geen sportpakket, wel een bijzonder interieur

Lexus LX500d Overtrail: de Japanners maken stiekem nog altijd diesels

Lexus maakte al onverwoestbare auto’s, maar waarschijnlijk is dit de meest onverwoestbare tot nu toe

Nissan Micra met V6 even opgelapt voor introductie nieuwe, eh, Nissan Micra

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Dit is de duurste viercilinder auto van het moment (want hij kost 300.000 euro)

Dit merk verkoopt bijna geen auto’s meer, en toch gaat het beter dan ooit

Laat de Mercedes A-klasse of Audi A3 staan en koop deze luxe hatchback

Deze gehate eigenschap van de Volkswagen Golf GTI zal (helaas) niet meer terugkeren

Nissan Micra met V6 even opgelapt voor introductie nieuwe, eh, Nissan Micra

Waarom het automerk van Elon Musk alsnog beter is dan het automerk van Jeff Bezos
