
Hemeltje. Dit is de Lanzante P1 GTR-18, en is het niet het meest sensationele dat je deze hele week hebt gezien? Voordat we doorratelen over de kleurstelling, eerst wat achtergrondinformatie. Raceteam Lanzante zat achter de overwinning van de McLaren F1 GTR op de 24 Uur van Le Mans in 1995. Indrukwekkend, maar misschien nog indrukwekkender was dat ze daarna een setje F1 GTR ‘Longtails’ converteerden voor straatgebruik. Officieel heten deze langere F1’s de GTR-97’s, aangezien ze er ook in 1997 mee raceten.
Toen de McLaren P1 GTR zijn neus liet zien, kon Lanzante zich niet inhouden en plakten ze hier ook een kenteken op na de nodige aanpassingen. Het waren, ondanks de APK-plicht, nog altijd volwaardige raceauto’s. Lazante wilde meer en kwam toen met de P1 LM, een nog extremere versie met 1.000 pk en 40 procent meer downforce. Het werd de snelste straatauto op de Nürburgring; 14 seconden sneller dan de Porsche 918 Spyder.
Op het Goodwood Festival of Speed 2018 toonde Lanzante de P1 GT, een P1 met aangepast koetswerk en een langere staart. Deze Longtail ging naar een verzamelaar in het Midden-Oosten. Omdat dit een one-off was, had Lanzante een andere naam nodig toen er meer gegadigden aanklopten. Daarom is hier de McLaren P1 GTR-18, inclusief de langere achterkant én een kenteken. Het eerste exemplaar is afgewerkt in de prachtige kleuren van Gulf Team Davidoff.
Alle zes exemplaren dragen een retrojasje, gebaseerd op diverse McLaren F1’s uit de jaren negentig. Lanzante geeft auto’s die uit het P1 GTR Driving Program komen en niet meer gebruikt worden een tweede leven op de straat. Bij elke auto levert Lanzante twee headsets met een intercom in de kleuren van de auto, zodat de inzittenden gewoon met elkaar kunnen babbelen. Handig voor het zondagsritje.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Koop de McLaren P1 van Häkkinen en krijg er een gratis rijles van de F1-kampioen bij

Eigenaren van de McLaren P1 kunnen nu terug voor een lichtere batterij

De beste Bottle Cap Challenge tot nu toe

McLaren P1 GTR ’Beco’ eert Senna’s eerste F1-zege

McLaren P1: Jenson Button verkoopt de zijne

Speed Week 2024: welke auto is uiteindelijk de winnaar?

Speed Week 2024: McLaren W1 introductie

Speed Week 2024: supercars Corvette Z06 tegen McLaren 750S

Automerk waarschuwt klanten de ramen dicht te doen bij hogere snelheden omdat de achterruit anders wegwaait

McLaren Artura Spider: is ie beter zonder een dak? (review)

Compleet nieuwe McLaren W1 genereert 1.000 kg aan downforce

Europese Unie geeft duidelijkheid over het verbod van koolstofvezel op auto’s

We hebben nog wat te zeuren over koolstofvezel, nu het nog niet verboden is

510 pk uit een vijfcilinder is bij Abt stukken goedkoper dan een nieuwe Golf GTI

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Mensen moeten echt kappen met deze piepkleine (maar vreselijke) modificatie aan hun auto’s

Wat is de beste milieuvriendelijke GT? De Bentley Continental GT of Maserati Granturismo Folgore (review)

Waarom deze nieuwe ‘goedkope’ Bentley precies de versie is die je wilt

Is zo’n brute Jaguar XFR na 15 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

De Mini Cooper S Cabrio is oude wijn in nieuwe zakken, maar is dat erg? (review)

Deze auto kost nu nog nieuw 115.000 euro, maar tweedehands slechts 16.000 euro

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

Voor het geld van de goedkoopste 3-serie rij je ook de mooiste BMW van dit moment (met een V8)

Deze nieuwe auto verkoopt zo slecht dat je bijna 50 procent korting krijgt bij de dealer

Jonge F1-coureur krijgt dikke AMG, maar dat is eigenlijk een vrij lullig cadeau

Is zo’n snelle Porsche Cayman (987C) na 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

Toyota haalt de Supra uit productie: dit betaalde een Nederlander voor het allerlaatste model

Gaan synthetische brandstoffen echt de benzinemotor redden? Dit is de (pijnlijke) waarheid

Deze praktische SUV met de techniek van een Golf R (en 300 pk) begint best betaalbaar te worden

Groot automerk hoopt verkoopcijfers op te krikken door modellen met ‘met extra proteïne’

Mag je op de snelweg een auto met een sleepkabel trekken of krijg je dan een boete?

Waarom je altijd een ongekookt ei moet meenemen als je een stuk gaat rijden met een oudere auto
