
Op het jaarlijkse grote GTI-feestje in Wörthersee, Oostenrijk, onthult Volkswagen traditioneel een of meerdere leuke conceptcars. Zo was er een paar jaar geleden de Golf W12, waarin Jeremy ooit nog eens probeerde te rijden. Dit jaar, bij de 30e editie van het evenement, gooit het merk er een paar dakloze heethoofdjes tegenaan.
Zo werd gisteren de R-versie van de Golf Cabrio gepresenteerd. Helblauw, kruipend laag en 270 pk sterk. Van 0 naar 100 km/u schiet dit beest in minder dan zes seconden, en je rijdt maximaal 250 km/u voordat je je afvraagt of je niet beter het dak dicht kunt doen. Hoeft het voor jou allemaal niet zo extreem, troost je dan met het feit dat er ook een rode GTI Cabrio werd onthuld. Let wel: beide auto’s zijn conceptversies, dus ren nu niet meteen naar de dealer om er een te bestellen. Mochten ze toch levensvatbaar blijken (we zouden niet weten waarom niet), dan lees je het natuurlijk hier.
Absoluut niet levensvatbaar is het knappe projectje waarmee VW-dochter Skoda op de proppen kwam, genaamd Fabia RS 2000. Gebaseerd op de rallyauto van het merk, maar op dusdanig wrede wijze onthoofd dat daar weinig meer van terug te zien is. Volgens Skoda kunnen er met gemak vier man in zitten, die vervolgens kunnen genieten van ‘een constante stroom frisse lucht’ en het gevoel dat ze ‘één zijn met de natuur’. Een prachtige manier om te zeggen dat deze RS 2000 volstrekt gestoord is. Maar mag het, auf so ein richtiger Knallparty?
Meer van TopGear


De Skoda Fabia is niet meer het lachertje van autoland

Meer-heb-je-niet-nodig-auto van het Jaar 2021

Skoda Fabia RS (2005) vs Octavia RS (2021)

Nieuwe Skoda Fabia lijkt de beste keuze

Skoda Fabia RS TDI is de vergeten hete hatchback

De Skoda Enyaq Cargo is de perfecte tweezitter voor de Nederlandse binnensteden

Zo bijzonder zuinig is een Skoda Kodiaq met een dieselmotor tegenwoordig

Is zo’n ruime Skoda Kodiaq tweedehands goedkoper dan een Tiguan en wat moet ie inmiddels kosten?

Een auto om mee op vakantie te gaan voor 6.000 euro: dit zijn de leukste opties

Waarom je bij een gebruikte Volkswagen of Skoda straks goed naar de productiemaand moet kijken

In Nederland kopen we meer EV’s, maar Tesla’s laten we liggen

De Brabus 1000 is sneller dan menig Ferrari, maar heeft nog één groot voordeel

De BMW M5 (E39) had bijna niet die heerlijke V8 gehad – dit is het verhaal

Als je goedkoop boodschappen wil doen in Duitsland, heb je aan je rijbewijs niet voldoende

Speciale feest-Volkswagen met 326 pk komt nu ook naar Nederland

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Het wordt nog minder leuk om op de Autobahn te rijden als het zo doorgaat (maar er is ook goed nieuws)

Boze Duitser rijdt expres mobiele flitser omver (en dat wordt nog veel duurder dan een boete)

Zustermerk van Volvo komt met spotgoedkope camper (die een beetje lijkt op de Multipla)

De privécollectie van de baas van Bugatti is niet wat je zou verwachten

Bij dit Funda-huis parkeer je je auto gewoon in je werkkamer

Nooit meer stoeprandschade: dit is de ‘eerste onverwoestbare velg ter wereld’
