
Sinds 2018 zet de politie de Audi’s in als Snelle Interventievoertuigen (SIV’s). Elke keer als er nu een A6 aan vervanging toe is door leeftijd, schade of kilometerstand, wordt hij vervangen door een A6 van de nieuwste generatie. Robert Doornbos mocht in een SIV over Circuit Zandvoort rijden (ja, de foto hierboven is op Assen) en daar kwam een interessante video van Politievlogger Jan-Willem uit.
Zo lang gaan banden en remmen van politieauto’s mee
Een rij-instructeur van de politie vertelt Doornbos over hoe lang het materieel van de agenten meegaat. Zo mogen de Audi’s ongeveer 160.000 kilometer hun blauw-met-rode strepen dragen voordat ze vervangen worden door een nieuw exemplaar. In hun politiecarrière verslijten de stationwagens bijna 30 setjes banden, want het rubber gaat 5.000 tot 6.000 kilometer mee. Op Zandvoort zou dat 1.395 rondjes zijn, als ze niet constant doorstampen.
De remblokken gaan minder lang mee. Al na 3.000 kilometer is het tijd voor een nieuw setje remblokken rondom. De schijven gaan elke 6.000 kilometer, waarschijnlijk samen met de banden, onder de auto vandaan. Uiteraard is het zo dat de spullen niet helemaal tot het canvas worden opgereden. De auto’s moeten altijd klaar zijn voor een achtervolging, dus de politie zal veel preventief onderhoud uitvoeren.
Waarom gaan de banden en remmen zo kort mee?
Logischerwijs wordt er geregeld pittig doorgereden met de Audi’s van de politie, daar zijn het immers Snelle Interventievoertuigen voor. Maar ook het gewicht van de auto’s speelt een grote rol. De remmen moeten zo’n 2.200 kilo tot stilstand brengen en de banden moeten hetzelfde gewicht door de bochten sleuren. De dieselmotoren genereren 272 tot 286 pk (afhankelijk van de generatie A6) en dat telt uiteraard ook mee.
Robert Doornbos in de Audi A6 van de politie
8 reacties op “Zo lang gaan banden en remmen van politieauto’s mee”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


De stijlvolste Audi RS 6 had een foute eigenaar en kan nu van jou zijn (voor weinig?)

Hoe je met heel weinig moeite een miskoop kunt voorkomen bij een tweedehandsauto

Dit lijkt de saaiste Audi A6 die je nu kunt kopen, maar toch wil je hem hebben

De nieuwe Audi A6 (2025) is er nu ook als sedan, maar deze wil je nu nóg niet bestellen

Dit is de nieuwe (en prachtige) Audi A6 – en hij heeft niet de motor die je zou verwachten

Deze toffe Audi kun je helemaal gratis rijden (als je het slim aanpakt)

Audi A6 e-hybrid maakt de benzineversies compleet overbodig

De stijlvolste Audi RS 6 had een foute eigenaar en kan nu van jou zijn (voor weinig?)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Audi overwoog ooit om de minst betrouwbare motor ooit te gebruiken (en dat was geen dom idee)

Hoe je met heel weinig moeite een miskoop kunt voorkomen bij een tweedehandsauto

Robert Doornbos denkt dat dit team het kampioenschap gaat winnen in 2025 (en het is niet Red Bull)

Waarom Max Verstappen dit jaar iets gespierder (of dikker) mag zijn

Doornbos legt uit: ‘Dat Verstappen nu praat met Mercedes, is heel logisch’

Zou Zandvoort leuker zijn als sprintrace? De voor- en nadelen volgens Doornbos

Doornbos: ‘Je ziet een oprechte Max Verstappen in de nieuwe Drive to Survive’

Robert Doornbos wilde een hotel boeken voor de GP van Las Vegas, kwam daar snel van terug

Grand Prix van Nederland stopt ermee, F1 gaat weg uit Zandvoort

Alles wat je moet weten om mee te kunnen praten over F1 op Zandvoort komend weekend

Gaan F1-auto’s straks verkeerd om starten op Circuit Zandvoort?

F1 zou na 2025 blijven op Zandvoort, maar er is slecht nieuws voor Nederlanders en Belgen

F1-kalender 2025 : Dit is wanneer de race op Zandvoort plaatsvindt

De extra stikstofregels voor Circuit Zandvoort zijn helemaal niet nodig, maar toch blijven de regels

De nieuwe handsfree-flitsers van de politie maken blijkbaar soms een (best grappige) fout

Pas maar op: de politie gaat ook online op zoek naar verkeersovertredingen (en stuurt boetes op)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Heb je een 0 in je kenteken? Dan kun je in dit buurland (misschien) geen boete krijgen

Als je een motorrijder op zijn helm ziet tikken, kun je (ook in de auto) maar beter oppassen

Morgen is weer de Flitsmarathon des Doods in Nederland: dit kost een snelheidsboete nu

Een van de mooiste en dikste Mercedessen aller tijden kost nu nog maar 10.000 euro

Ook als je niet vlakbij de grens woont, is tanken in Duitsland goedkoper

De bijna goedkoopste elektrische auto van Nederland is nu stoerder en luxer (en iets minder goedkoop)

Zoveel auto’s van het betrouwbaarste merk ter wereld rijden er op deze aardbol rond

Jaguar neemt opmerkelijke maatregel na enorme kritiek op reclamecampagne (die stiekem dus wel werkte)

Ik deed vroeger 3 maanden met blokken en banden. Gingen altijd samen. Remschijven deden het wel een jaartje
Hetzelfde geldt ook voor ambulances. Daarvan worden de kilometers ook op een andere manier gemaakt dan met de camper of pakketpost.
Ik snap niet hoe je dat voor mekaar krijgt … De remmen zullen wel OEM Audi zijn en dus met dit slijtage beeld niet het juiste spul … investeer in betere remmerij en je hebt meer veiligheid maar ook minder slijtage en dus minder kosten 😉 … Komt zo voor alsof ze deze auto’s alleen maar aan het stampen zijn en zelf dan is die slijtage belachelijk hoog …
Hier bij een A4 Allroad 2.0 D achteraan, 177.000 km met de eerste blokken!
Mijn BMW 740e weegt 2 ton, heeft 326 pk, en na 100000 km zelfs nog eerste remblokjes. Wel 2de set banden.
Ook de eerste lampjes in de richtingaanwijzers denk ik? 🤣
In mijn ogen zwaar overdreven, zeker wat vervanging van remschijven/blokken betreft. Een diender dient het voorbeeld te geven en te anticiperen op het verkeer voor hem/haar en daarbij zo min mogelijk het rempedaal te toucheren omdat veel remmen op de snelweg een belangrijke file veroorzaker is. Uit ervaring weet ik dat anticiperen/weinig remmen bij een rijopleiding veel aandacht krijgt. Groet van een voormalig Porsche bestuurder AVD.
Interessant filmpje wist niet van de hoge slijtage