
Je hebt hier de afgelopen tijd vaak ‘de allerlaatste van zijn soort’ kunnen lezen. Helaas is het in de meeste gevallen de waarheid, zo ook voor de GMA T.50. Hij is het klapstuk voor hypercars met een atmosferische V12. En wat voor einde is het. Om erachter te komen of het allemaal echt zo geweldig is als het klinkt, rijden we met de GMA T.50 in en rond Barcelona.
Na een korte uitleg over de T.50 kunnen we op pad. Daar vinden we direct een belangrijke vraagstuk: hoe gaat de auto van Gordan Murray om met drempels? De T.50 blijkt er totaal geen moeite mee te hebben. Overigens rijden we hier met de PS 4-versie. Deze is niet aangekoppeld op een spelcomputer, maar is het vierde en laatste prototype voordat de T.50 in productie gaat.
Lees ook: Zo bouwt Cosworth V12-motoren voor de GMA T.50
Verder in de video jagen we door tunnels met ruim 10.000 tpm en zoeken we het hoger en rustiger op wanneer we met de GMA T.50 over wat bergpaden rijden. Ook komen we een tolpoortje tegen waarbij we ons vlak voor de slagboom realiseren dat we in het midden zitten en dus niet bij de zuil kunnen. Dat en veel meer kun je bekijken in de video hieronder. Vergeet niet je volume op te schroeven.
In de volgende editie van TopGear magazine, nummertje 222, vind je de hele review van de GMA T.50.


Alle technische geheimen van de GMA T.50

GMA T.50 review: De beste rijdersauto ter wereld

Waarom de GMA T.50 onze Hypercar van het Jaar 2023 is

Meerijden op de twee bijrijdersstoelen van de GMA T.50

Gordon Murray rijdt in de GMA T.50 voordat hij naar de klant gaat

Wat doet die enorme ventilator achter op de GMA T.50 eigenlijk?

Alle technische geheimen van de GMA T.50

GMA T.50 review: De beste rijdersauto ter wereld

Waarom de GMA T.50 onze Hypercar van het Jaar 2023 is

Meerijden op de twee bijrijdersstoelen van de GMA T.50

Walkaround GMA T.33 Spider met Gordon Murray

Er is maar één SUV sneller dan de nieuwe Aston Martin DBX S (maar die is niet cooler)

Op deze bizarre wijze kun je je eigen gestolen auto weer terugkopen

Op deze slimme manier maakt een automerk twee keer winst op één auto

Hoe rijdt de brute Land Rover Defender Octa met de V8 van BMW? (review)

Wat is de beste milieuvriendelijke GT? De Bentley Continental GT of Maserati Granturismo Folgore (review)

Waarom deze nieuwe ‘goedkope’ Bentley precies de versie is die je wilt

De tweede generatie Toyota MR2 rijdt heel anders dan je misschien zou verwachten

Een Ferrari of Lambo is tegenwoordig pas interessant als je er eentje in het IJ dumpt of om een boom vouwt

Door zware tijden in autoland gaan twee aartsvijanden plotseling samenwerken

Voor het geld van de goedkoopste 3-serie rij je ook de mooiste BMW van dit moment (met een V8)

Deze nieuwe auto verkoopt zo slecht dat je bijna 50 procent korting krijgt bij de dealer

Jonge F1-coureur krijgt dikke AMG, maar dat is eigenlijk een vrij lullig cadeau

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst

Tientallen achtergelaten Audi’s, BMW’s en Porsches worden met bulldozer opgeruimd (en met een goede reden)

Onhandige Volkswagen-rijder vergeet de eerste regel van hardrijden en wordt gepakt met 200+
