
General Motors doet dingen die het daglicht niet kunnen verdragen. Of eigenlijk, dingen die beter zijn om in de nacht te doen. Tussen 11 uur ’s avonds en 5 uur in de ochtend rijden er volledig autonome voertuigen voor de straten van San Francisco om testdata te verzamelen. Op die momenten is het rustig en kunnen de zelfrijdende auto’s op hun gemak hun ding doen.
Je kunt de autonome voertuigen oproepen als taxi en ze worden ingezet om eten te bezorgen. Maar bij het testen gaat het niet altijd helemaal goed. Eén van de omgebouwde Chevrolet Bolts reed zonder verlichting en kreeg daarom een stopteken van de politie. Als onderdeel van zijn programmatuur stopte de Bolt netjes langs de weg.
Zelfrijdende auto vlucht voor de politie na stopteken
In de video hieronder zie je dat de Chevrolet Bolt er prompt vandoor gaat zodra de agent uitstapt en naar het raampje loopt. Het ziet er vrij komisch uit; een klassieke move die je al regelmatig op Blik op de Weg zag. Een achtervolging zit er echter niet in – een paar meter later stopt de Bolt alsnog en zet zijn alarmlichten aan. De zelfrijdende auto vlucht dus eigenlijk niet, maar zoekt een veiliger plekje.

Het bedrijf achter de auto’s is Cruise, dat voor het grootste deel in handen is van General Motors. Op Twitter reageerde Cruise: ‘Ons autonome voertuig stopte voor het politievoertuig, zoals bedoeld, op de dichtstbijzijnde veilige locatie voor de verkeersstop. Een officier nam contact op met Cruise-personeel en er werd geen boete uitgegeven. We werken nauw samen met de politie over de interactie met onze voertuigen, inclusief een speciaal telefoonnummer dat ze kunnen bellen in situaties als deze.’
Eén reactie op “Zelfrijdende auto vlucht voor politie na stopteken”
Geef een reactie Reactie annuleren


Waarom de antieke LS-motor nog altijd de beste V8 ter wereld is (objectief gezien)

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback

Is zo’n snelle Chevrolet Corvette C6 na 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Dit is wat je in Amerika betaalt voor de krachtigste Corvette ooit gebouwd (1.000+ pk)

De eerste Tesla’s zonder bestuurder gaan dit jaar al de weg op

We rijden op de Nederlandse snelweg zonder handen – en het is nog legaal ook

Tesla Robotaxi: draadloos laden en minder dan 27.500 euro

Deze blije hatchback is van Bugatti-baas Rimac en is een robottaxi genaamd Verne

Man krijgt hartaanval, Tesla rijdt hem helemaal zelfstandig naar het ziekenhuis

Zelfrijdende Hyundai Ioniq 5 slaagt voor het rijexamen

In Noorwegen komt nóg een grootste tunnel in zijn soort, maar niet voor auto’s of treinen

Dit verwarrende verkeersbord betekent niet wat jij denkt (dus pas op voor een boete)

Vakantiegangers opgelet: In deze Europese landen pakt de politie je auto af bij te hard rijden

Hoe lang mag je links blijven plakken voordat het onnodig linksrijden is?

Waarom je omgevallen pylonnetjes naast de weg in Duitsland nooit moet oprapen

Hier ga jij volgende week in de file staan door de NAVO-top (ook buiten Den Haag is het drama)

Politie haalt BMW zonder motorkap van de weg, maar dat blijkt nog wel het minst erge

Politie plaatst nieuw soort camera op viaducten, maar hier word jij wel blij van

Welke trajectcontrole is nou aangepast naar 70 km/u door werkzaamheden en welke niet?

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

In Duitsland kun je een snelheidsboete krijgen van 7.500 euro, en als je niet oppast moet je echt betalen

Waarom je vooral in de nacht goed moet op letten op de snelwegen rond Apeldoorn

Dit zou best wel (opnieuw) de bestverkochte auto van Nederland kunnen gaan worden

Veel mensen denken nog dat je in dit land overal onnodig links mag rijden, maar dat is niet zo

Luxe en chique Honda is eigenlijk dikker dan een 2-serie of CLA, of niet?

Tesla hangt een verkoopverbod boven het hoofd op hun grootste markt

De op-een-na grootste automarkt ter wereld doet niet meer aan uitstootregels, en dat is slecht nieuws voor Tesla

Wist jij dat Ford een Focus RS heeft gemaakt met een V8 met 420 pk?

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst

Wat mij opvalt is dat er aan de kant waar de auto gestopt is geen enkele voetganger passeert. Als dit hartje Amsterdam was geweest, had dit een opstootje veroorzaakt met burgers die de politie aanmoedigend zouden toespreken.
Angst cultuur.