
Een performance-SUV is met de moderne onderstelwetenschappen al lang geen contradictio in terminis meer. Adaptieve dempers, actieve stabilisatoren en magische torque vectoring zorgen voor onwaarschijnlijke prestaties bij de zwaarlijvige voertuigen. Maar de beste performance-SUV is wellicht de Mercedes-AMG GLA 45 S – simpelweg omdat het de minst SUV-achtige SUV in zijn soort is. Ten opzichte van de A-klasse krijgt ie iets meer bodemspeling en iets minder prestaties.
In deze AMG-uitmonstering beschikt hij over dezelfde 2,0-liter viercilinder met 421 pk of 387 pk. Die meest potente versie krijgt een S’je achter de naam. De extra bodemspeling kost de Mercedes-AMG GLA 45 S een halve seconde van de 0-100-tijd. Het bekende sprintje zit er nu in 4,3 seconden op, of in 4,4 seconden voor de GLA 45 zonder S. De topsnelheid is een ongewijzigde 270 km/u voor de snelste uitvoering en 250 voor de instapper.
Over offroad-modi, toch wel vrij normaal bij SUV’s, rept Mercedes met geen woord. Ook over een driftmodus blijft het stil. Wel noemt AMG de rij-modi Race, Sport+, Sport, Comfort, Slippery en Individual. De Mercedes-AMG GLA 45 S lijkt dus op de eerste plek een hot hatch, en op de tweede plek een SUV. Helemaal top, want wie gaat er nu echt de bergen in met zijn AMG? De GLA AMG komt altijd met een achttraps automaat en vierwielaandrijving. Ook zijn adaptieve dempers en flinke remmen standaard, 360 millimeter voor de S en 350 millimeter voor de non-S.
Versterkt carrosserie
AMG verhoogde de stijfheid van de GLA om de precisie van het stuurgedrag te verhogen. Verspreid door de auto vind je torsieplaten en diagonale steunen. Ook het interieur werd onder handen genomen, met onder meer gele accenten en AMG-logo’s. Het optionele AMG Track Pack (standaard op de S) toont allerlei prestatiegegevens aan de bestuurder, zoals rondetijden en kwartmijltijden.
De prijzen van de Mercedes-AMG GLA 45 en 45 S zijn nog niet bekend. De A 45 en de A 45 S kosten in Nederland respectievelijk 92.647 en 98.396 euro. De normale GLA kost ruim 10.000 euro meer dan de A-klasse, dus hou rekening met prijzen boven de 100.000 euro voor de GLA 45 S. De normale GLA komt dit voorjaar als eerste op de markt; de potente versie zal daarna volgen.
Meer van TopGear


Mercedes GLA 200

Mercedes GLA: 1e rij-indruk

De nieuwe Mercedes GLA is hier

Mercedes-AMG GLA 45 crasht na onderstuur

De snelste Mercedessen van dit moment

De nieuwe instapper van Mercedes is zwaarder dan een S-klasse en duurder dan een C-klasse

Dit is de duurste viercilinder auto van het moment (want hij kost 300.000 euro)

De Action stunt met deze extreem betaalbare Mercedes-AMG voor kinderen (met afstandsbediening)

Mercedes neemt meest gehate feature van Tesla over (maar doet het nu wel goed)?

De nieuwe Brabus E 700 is verrassend voordelig (en lichter dan een M5)

De gemiddelde Mercedes-klant zal deze G-klasse haten, en juist daarom vinden we hem vet

Is zo’n brute Mercedes SLK 55 AMG na 19 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

De stokoude 6,2-liter V8 van AMG gaat na 18 jaar uit productie – dit is de laatste auto

Als je de Mercedes-AMG One van 2,2 miljoen euro op een verkeerd moment uitzet, blokkeert de motor

De Mercedes-AMG GT 63 is er nu al als Pro met een (te?) kleine achtervleugel

Deze Mercedes-AMG PureSpeed is een voorbode voor de speedster-serie

AMG lijkt te beseffen dat mensen een V8 willen en gooit plannen om

Waarom de vernieuwde Toyota Corolla Cross goed is voor particuliere kopers, niet alleen voor leaserijders

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zie jij (zonder te spieken) van welk niet-Chinese automerk deze nieuwe SUV is?

De nieuwe Citroën C5 Aircross is zonder twijfel de meest Franse Franse auto ooit

Deze praktische SUV met de techniek van een Golf R (en 300 pk) begint best betaalbaar te worden

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Door pech en arrogantie bouwde Volkswagen per ongeluk de zuinigste auto ooit (en die koop je nu voor weinig)

Deze toffe Audi kun je helemaal gratis rijden (als je het slim aanpakt)

BMW gaat door met auto van het formaat tweekamerappartement

Audi A6 e-hybrid maakt de benzineversies compleet overbodig

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Stoot de Maserati MC20 GT2 Stradale de 911 GT3 eindelijk van de troon?

Dit zijn de 9 stomste stunts en sprongen die ooit met auto’s zijn gedaan (en daarom zo leuk)

Is zo’n beeldschone Alfa Romeo 4C na jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

‘Waarom hebben sommige auto’s twee tankklepjes – eentje voorop en eentje achter?’

Met deze verborgen functie word je niet meer misselijk als je in de auto op je telefoon kijkt
