
De aanstormende Porsche Panamera belooft een hoop: meer power, meer rijplezier in een (geen belofte, eerder een feit) aanzienlijk fraaiere verpakking. De Duitsers doen er nu nog een belofte bij. Het van alle kanten komende Porsche Panamera-geluid maakt dat je het als bestuurder nog knap moeilijk gaat krijgen om te kiezen wat je je oren precies gaat aandoen.
Want dat die het voor hun kiezen (raar: oren met kiezen. Maar goed…) gaan krijgen, staat vast. Porsche heeft hun audiovrienden van Burmester namelijk gevraagd zich eens helemaal op de Panamera uit te leven, en dat hebben ze met blijkbare graagte gedaan. Primeur: voor het eerst hebben deze stereospecialisten zich met 3D-processing bemoeid, wat inhoudt dat je het geluid van alle kanten op de meest efficiënte en natuurgetrouwe manier op je af krijgt gevuurd. Om er maar eens hét cliché van de muziekmaniakken in te gooien: ‘alsof je in een concertzaal zit. Of staat – mag je zelf weten’.
Wat bepaalt het Porsche Panamera-geluid?
Wel, van alles. Eenentwintig (21!) speakers verdelen het geluid van jouw favoriete burengerucht over de auto. De versterkers leveren daarvoor niet minder dan 1.455 watt. Dat is 40 procent meer dan voorheen en genoeg om een klein gebouw op te blazen. Van die watts gaan er alleen al 400 naar de subwoofer – of je bas lust. Twee speakers in de A-stijlen zorgen voor een extra ruimtelijk effect. Speciale software bemoeien zich tegen de ongetwijfeld ver-benedenmaatse kwaliteit van jouw mp3’tjes aan, en maken er weer iets fraais van. In Duitsland wil Porsche er een meerprijs van 6.747,30 euro voor hebben. Inclusief die dertig cent, ja.
We zullen bij de eerste testritten met de Porsche Panamera eens extra op het systeem letten – we hopen van harte je nog iets te kunnen vertellen over het motorgeluid, maar garanderen niks. De kans dat we onze oren hebben opgeblazen met het Burmester-systeem lijkt ons nogal prominent aanwezig.
Meer van TopGear


Is zo’n dikke Porsche Panamera (970) na 15 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Is de Porsche Panamera Turbo E-Hybrid de enige auto die je nodig hebt? (review)

Deze nieuwe Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid is de sterkste Panamera ooit

Nu ook verstandige V6 voor nieuwe plug-in hybrides Porsche Panamera

Nieuwe Porsche Panamera: Alles wat je moet weten

Kleine krasjes zorgen voor een rekening van bijna 10.000 euro – en dat zorgt voor een interessant dilemma

Deze gecrashte oude Porsche moet meer dan een miljoen opleveren, waarom is dat?

Dit is de goedkoopste Porsche van dit moment – moet je zoiets willen? (review)

Stoffen bekleding bij Porsche kost net zoveel als gebruikte Golf GTI (en toch moet je het bestellen)

Dit setje voor- en achterlichten voor een Porsche 911 is extreem duur, maar daar is een goede reden voor

In deze gelimiteerde Porsche 911 vind je een typisch jaren ’70-element terug

Wintersporters opgelet: hier kun je een boete van 10.000 euro krijgen als je te veel lawaai maakt

Door deze nieuwe uitvinding kan iedereen in de auto straks zijn eigen muziek luisteren

Oproep aan herrierijders in steden: rustig aan

Politie pakt Golf GTI die zo luid is als een concert

Ferrari F40 maakt een spectaculaire selfie

Rev battle: Ferrari 812 Superfast vs VW Golf GTI

Rammend ordinaire Mercedes S-Klasse met 944 pk is een heerlijke guilty pleasure

Is de goedkoopste Rolls-Royce nog steeds beter dan alle andere auto’s? (review)

Zoveel auto’s heeft de gemiddelde eigenaar van een Rolls-Royce gemiddeld

Voor de krachtigste Rolls-Royce ooit betaal je minder aanschafbelasting dan een simpele Golf

Mercedes gaat een heel ouderwets (en onhandig) designdetail terugbrengen

Deze Duitse V12 kun je straks rijden zonder wegenbelasting te betalen

Door pech en arrogantie bouwde Volkswagen per ongeluk de zuinigste auto ooit (en die koop je nu voor weinig)

Deze toffe Audi kun je helemaal gratis rijden (als je het slim aanpakt)

BMW gaat door met auto van het formaat tweekamerappartement

Audi A6 e-hybrid maakt de benzineversies compleet overbodig

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Dit zijn de 9 stomste stunts en sprongen die ooit met auto’s zijn gedaan (en daarom zo leuk)

Is zo’n beeldschone Alfa Romeo 4C na jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

‘Waarom hebben sommige auto’s twee tankklepjes – eentje voorop en eentje achter?’

Met deze verborgen functie word je niet meer misselijk als je in de auto op je telefoon kijkt

Is de Porsche 911 GT3 nog altijd dat briljante pretpakket? (review)
