
Op de eerste foto lijkt de Mustang al niet in al te beste staat, maar het is geen hopeloos geval. Zullen we je het sterker vertellen? Deze Ford Mustang Shelby GT500 in uitmuntende staat was toen hij binnenkwam bij de kazerne. Alleen de airbags waren expres geactiveerd zodat de brandweerlieden geen plofzakken in hun gezicht zouden krijgen. De brandweer van Dearborn, de stad waar het hoofdkantoor van Ford zit, zette alsnog de kniptang in de nieuwe Mustang.
Het gaat hier namelijk om een pre-productiemodel. Je hebt zelfs kans dat dit de rode GT500 is van de persfoto’s, die we in de bovenstaande galerij hebben toegevoegd. Het is een GT500 die Ford in elkaar zette om mee te testen, foto’s mee te nemen of om de pers alvast een voorproefje mee te geven. De bouwkwaliteit is vaak nét minder dan een productiemodel en in de aanloop naar de productie kunnen er nog dingen zijn gewijzigd. Daarom demonteren automerken deze pre-productiemodellen altijd.
Of, in dit geval, wordt de auto een stukken geknipt. ‘De brandweer van Dearborn traint dagelijks. Deze week trainden we op het bevrijden van mensen uit voertuigen. Het brak bijna onze harten om dit Ford Shelby GT500-testvoertuig aan stukken te knippen. Bedankt Dennis Lark en FoMoCo voor deze kans’, schrijft de Dearborn Fire Department op Facebook.
Uiteraard was niet iedereen het eens met de nobele eindbestemming van de Mustang GT500. Iemand reageert dat hij hoopt dat ‘minimaal één van de brandweerlieden vanavond diarree krijgt’. Iemand anders reageert dat hij hem wel als circuitauto had willen gebruiken, en dat de brandweer niet spoort. De waarheid is dat Ford deze auto nooit aan een particulier had verkocht en dat de auto altijd vernietigd zou gaan worden.
Wat is er zo bijzonder aan de Ford Mustang Shelby GT500?
Het is de krachtigste productie-Ford ooit gebouwd. De 5,2-liter V8 met daarop een 2,65-liter supercharger produceert een oppermachtige 770 pk en 847 Nm. Het vermogen gaat via een transmissie met dubbele koppeling naar de achterwielen – een primeur voor een ponycar. Het sprintje naar de 100 km/u duurt ongeveer 3,5 seconden en een kwartmijl is in minder dan 11 seconden al klaar.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Reacties
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


We rijden op de Nederlandse snelweg zonder handen – en het is nog legaal ook

De Mustang GTD is bloedsnel op Nürburgring, en daar is één merk onverwachts teleurgesteld in

Is zo’n brute Ford Mustang na twintig jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

De volgende praktische Ford Mustang is niet elektrisch, maar krijgt een dikke V8

Ford: ga niet rijden in rijdersauto’s van Ford

Ford Explorer vs Opel Grandland: welke elektrische crossover moet je kiezen? (review)

De goede reden waarom de nieuwe politieauto’s nu mooie velgen hebben in plaats van lelijke wieldoppen

Ford verkoopt vooral brave hybrides, maar er is ook nog een Mustang met een V8 en 810 pk

Het ooit zo populaire Ford is nu ook in Europa een kleiner merk dan BMW

Deze ondergewaardeerde sportieve sedans zijn tegenwoordig heel betaalbaar (en zijn geen Audi of BMW)

Ford heeft een handig foefje gevonden om de pick-up goedkoop in Nederland te houden

Deze Ford Mustang GT500-H met 900 pk kun je gewoon huren op vakantie

Wat blijft er van een kerstboom over die op het dak ligt bij 300+ km/u?

De Mustang GT500 van Hennessey produceert 1.200 pk

Je kunt nu een Ford Mustang met 900+ pk huren voor je roadtrip door Amerika

Een Ford Mustang Shelby GT500 met een handbak is mogelijk door een tuner

Shelby GT500KR komt feestvieren

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst

Tientallen achtergelaten Audi’s, BMW’s en Porsches worden met bulldozer opgeruimd (en met een goede reden)

Wat is de veiligste auto van dit moment? En zijn er nu nog onveilige auto’s?

Achtervolging met gestolen pakketbus eindigt lullig voor mensen die op een pakketje zaten te wachten

Niemand weet wat er met deze Saab is gebeurd, want hij kan niet gecrasht zijn op de Nürburgring

Deze auto is zo onveilig dat ie slechts nul sterren krijgt, NCAP adviseert om ‘niet te kopen

De eerste Tesla’s zonder bestuurder gaan dit jaar al de weg op

De Tesla Model S Plaid met 1.000+ pk begint echt goedkoop te worden, maar daar heb jij niets aan

Dodge Charger Daytona: missen wij de V8? Of is elektrisch stiekem ook gaaf? (review)

Het achterlicht van de nieuwe Tesla Model Y is de eerste in zijn soort – dit maakt het zo bijzonder

Ford verkoopt vooral brave hybrides, maar er is ook nog een Mustang met een V8 en 810 pk

Tesla heeft zowaar geluisterd naar klanten en voorkomt grote irritatie bij vernieuwde Model Y

Tedson Motors Etna is de mooiste en duurste Lamborghini Gallardo

Is de nieuwe Hyundai Inster de beste kleine elektrische auto van Nederland? (review)

Is zo’n sportieve Opel GT na 17 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Italiaanse sportwagen met Renault-motor voor 650.000 euro, is dat niet te veel?

Verzamelaars gaan deze zescilinder Ferrari vanaf april heel serieus nemen

De ombouwkosten van de Alpine A110 Ravage zijn hoger dan de prijs van de auto

Voor de krachtigste Rolls-Royce ooit betaal je minder aanschafbelasting dan een simpele Golf

De interessante reden waarom vorst soms van die mooie patronen vormt op je auto

De Nederlandse politie rijdt in ‘de krachtigste Golf ooit’ (en deze heeft een nogal fout trucje)

Het grootste probleem van een benzinemotor kost jou een hoop geld – en daar moet deze uitvinding iets aan doen

Jouw toekomstige auto krijgt een airbag op een vreemde plek, maar dat heeft een goede reden

wessel heeft op 19 oktober 2020 geschreven:
had hem in naar nederland gestuurd staat leuk in de woonkamer