
‘Niet alleen heeft de auto een toonaangevende luchtweerstandscoëfficiënt van 0,279,’ zegt SSC-ontwerper Jason Castriota, ‘hij houdt ook een identieke aerodynamische balans van 100 tot ver over 300 mph.’ Jazeker, dat is van 160 tot ver over de 480 km/u. De SSC Tuatara is een van de drie kanshebbers om het snelheidsrecord van Bugatti af te pakken en dit is het eerst productie-exemplaar.
Deze SSC Tuatara is de eerste van 100 exemplaren en deze zwarte gaat naar ene Dr. Larry Caplin. Onder de zwarte lak gaat een koolstofvezel koets schuil. Achterin nestelt zich een 5,9-liter V8 met twee turbo’s en een revolutionair inlaatsysteem. Het vermogen op E85-brandstof is 1.774 pk. Bij reguliere brandstof met octaangetal 91 bedraagt het vermogen een acceptabele 1.368 pk.
De schakeltijden van de zeventraps automaat duiken onder de 100 milliseconden in de Track-modus. Die modus reduceert de bodemspeling en activeert de achtervleugel, een trucje dat je onder meer kent van de Ford GT. Voor drempels – of een leeg zakje chips – kan de neus zich een stukje opheffen om het kostbare koolstofvezel te sparen. Het kleedje op het dashboard is optioneel, denken we.
De meeste Nederlanders moeten heel behoorlijk in de SSC Tuatara kunnen zitten, want zelfs mensen die 1,95 meter lang zijn passen mét een helm in de cabine. Achter het stuur zit een scherm voor de belangrijke cijfertjes en in het dashboard vind je een aanraakscherm. Nu is het wachten op de recordpoging van SSC. Zullen ze Koenigsegg en Hennessey te snel af zijn?
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


SSC Tuatara toch wel de snelste auto

SSC reageert op aantijgingen over recordvideo

Snelste productieauto ter wereld: SSC Tuatara

SSC Tuatara

SSC Tuatara: Henness-wie?

SSC Tuatara Aggressor: 2.200 pk

SSC Tuatara toch wel de snelste auto

SSC reageert op aantijgingen over recordvideo

Snelste productieauto ter wereld: SSC Tuatara

SSC Tuatara

Auto’s met een topsnelheid van 650 km/u: wanneer komen ze?

In de VS heeft Volkswagen een bijzondere strategie om meer elektrische ID.Buzz’jes te verkopen

Deze nieuwe auto verkoopt zo slecht dat je bijna 50 procent korting krijgt bij de dealer

De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback

De Jeep Avenger 4xe is de ruigste uitvoering, maar heb je er ook iets aan in Nederland? (review)

Tesla verdient in Europa op deze slimme wijze nog meer dan 1 miljard euro

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Voor het geld van de goedkoopste 3-serie rij je ook de mooiste BMW van dit moment (met een V8)

Deze nieuwe auto verkoopt zo slecht dat je bijna 50 procent korting krijgt bij de dealer

Jonge F1-coureur krijgt dikke AMG, maar dat is eigenlijk een vrij lullig cadeau

Is zo’n snelle Porsche Cayman (987C) na 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

De verkoopdoelstelling van de Aston Martin Vanquish Volante is wel érg optimistisch

Toyota haalt de Supra uit productie: dit betaalde een Nederlander voor het allerlaatste model

Waarom je altijd een ongekookt ei moet meenemen als je een stuk gaat rijden met een oudere auto

Renault pakt het laatste materiaal waar je aan zou denken om leer van te maken

Maakt deze nieuwe uitvinding van Subaru de fietshelm overbodig?

Voor het geld van de goedkoopste 3-serie rij je ook de mooiste BMW van dit moment (met een V8)

Met dit tooltje van 15 euro voorkom je een reparatie van duizend euro (of meer) bij beruchte motoren

Koenigsegg gaat het blijkbaar niet redden want de Reggera of Jesko had het al waar moeten maken.
Het wordt dus Hennessey vs ShelbySuperCars waarvan SSC met de Ultimate Aero het al eens heeft behaald.
Buggati wacht nog even af om tussenkomst van een ander te kunnen vernietigen.
Vraag me echt af hoe je dit soort motoren kan afkoelen?