
Je zag een paar maanden geleden al wat korrelfotootjes langskomen, vergezeld van een gerucht dat Ferrari een speciale unieke auto voor Eric Clapton had gemaakt. Nou, in Maranello geven ze het nu eindelijk toe.
Het nieuwe karretje van de rockgitarist heet SP12 EC. Verantwoordelijk voor design is Centro Stile Ferrari, in samenwerking met Pininfarina en de nodige ingenieurs. Onderhuids is de SP12 een 458 Italia, maar qua uiterlijk is het een eerbetoon aan Claptons favoriete Ferrari, de 512 BB. Een twaalfcilinder boxermotor was helaas niet in de moderne machine te bouwen, dus brult in de SP12 de standaard V8 van 4,5 liter, goed voor 570 pk. Een 458 Italia spurt daarmee in 3,4 seconden van 0 naar 100 km/u en tikt een topsnelheid van boven de 320 km/u aan.
Clapton is zielsgelukkig met zijn SP12 en noemt het proces achter de auto, van kaal ontwerp tot bouw, ‘een van de geweldigste dingen die ik ooit heb meegemaakt’. Ferrari zegt over het project: ‘Als bij het creëren van muziek, waar men de juiste noten op de juiste plaats zet om samen een indrukwekkend stuk te vormen, zo vond ook het creatieve proces achter de SP12 EC plaats.’ Mooi bruggetje gemaakt.
Meer van TopGear


Kan de Chevrolet Corvette Z06 op tegen andere turboloze sportauto’s?

Is de Chevrolet Corvette Z06 net zo goed als de Ferrari 458 en de Porsche 911 GT3?

Je kunt nu een handbak in de Ferrari 458 Speciale laten zetten

Kijk hoe deze gasten de voorruit van een Ferrari kapotslaan met hun blote vuisten

Ferrari 458 Speciale rijdt velg kapot op betonblok langs de weg

Wie bouwt de beste cabrio met V8 – Ferrari of Aston Martin?

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

In deze provincie mag je straks niet harder dan 100 na 19:00 (en krijg je een boete als je het wel doet)

De nieuwe Ferrari Amalfi is de goedkoopste én de mooiste Ferrari van het moment

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Hoe rijdt de mooiste en duurste Alfa Romeo van dit moment?

De Maserati MCPura is de nieuwe supercar van de Italianen (maar hij komt ons wel erg bekend voor)

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

De nieuwe Ferrari Amalfi is de goedkoopste én de mooiste Ferrari van het moment

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

Hier kunt je nu al de volledige kaart van GTA 6 bekijken, ruim voordat de game uitkomt

Laat die gebruikte BMW 3-serie staan en koop een andere sedan met 260 pk voor slechts 6.000 euro

‘Waarom hebben auto’s nooit een V4-motor, maar motorfietsen wel?’

In Noorwegen komt nóg een grootste tunnel in zijn soort, maar niet voor auto’s of treinen

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen
