
Vroeger, maar niet ál te vroeger, toen internet op je telefoon nog langzamer werd als je door je MB’s heen was en je nog gewoon naar de dealer kon voor een Infiniti, waren oudere Porsches en Ferrari’s al onbetaalbaar. Maar je kon je altijd troosten met het feit dat er een betaalbare Japanse posterauto op je stond te wachten.
Goed, een Honda NSX is dan geen Ferrari, een Supra is geen Porsche en een Skyline is geen BMW M3. Maar je had tenminste iets explosiefs en begeerlijks om te koesteren en je weekenden in door te brengen. Ook die tijd is nu voorbij. Want het eerste deel van de geweldige Youngtimer Collection is geveild en de prijzen zijn niet mals.
Wat brachten de Japanse youngtimers op?
Een nederige Mazda RX-7 uit 1993 werd verkocht voor 50.400 dollar. Een Nissan 300ZX, een hobbyauto waar je nog niet eens aan gedacht had, ging voor 53.200 dollar. De onverprutste Toyota Supra Twin Turbo met targadakje uit 1994 bracht een lieve 173.600 dollar op. De Honda NSX zat daar niet ver onder: 128.800 dollar. De BMW M3 uit 1990 ging zelfs nog voor minder geld (98.000 dollar).
Oké, dit waren dan uitmuntende exemplaren met maagdelijke kilometerstanden en de juiste motoren. Het is dus (nog?) niet echt zo dat alle Japanse youngtimers zijn onbereikbaar geworden. Maar in de kielzog van deze veiling zullen andere verkopers ook eurotekens in hun ogen krijgen. De prijzen zullen in ieder geval niet snel gaan afnemen.
Zeg het maar: ben jij verdrietig dat jouw droom van een Supra, NSX of Skyline steeds onrealistischer wordt? Of ben je blij dat de Japanse youngtimers eindelijk de waarde en erkenning krijgen die ze al jaren verdienen?
Meer van TopGear


Cool: Mazda wil dat toekomstige modellen weer klapkoplampen krijgen

Mazda bevestigt dat ze werken aan de opvolger van de RX-7 (mét wankelmotor)

Achter de scherm bij het lesje driften voor Max Verstappen in een Mazda RX-7

Komen er opvolgers aan van de Honda S2000, Toyota Celica en Mazda RX-7?

Bijna nieuwe Mazda RX-7 werd om bijzondere reden weggezet, krijgt eerste wasbeurt in 23 jaar

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Mazda gaat een van de onzuinigste en onbetrouwbaarste motoren ooit nog een kans te geven

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Mazda geeft toe foutjes te hebben gemaakt – rijdt de nieuwe CX-60 eindelijk wel goed? (review)

Een van de coolste nieuwe auto’s van de afgelopen tijd kost nu tweedehands al geen drol meer

De mooie reden waarom deze Supra 600.000+ km heeft gelopen (en jij kunt hem kopen)

Altijd gedroomd van een getunede Toyota Supra met 2JZ-motor? Dit is je kans

De oude Toyota Supra (A80) neemt het op tegen de nieuwe (A90) op het circuit

Two-step van Toyota Supra breekt wijnglas

Supra 2JZ-motor in een grasmaaier

Kooptip: Toyota Supra met TRD-bodykit

Is de Porsche 911 Carrera GTS Cabrio precies de 911-versie die je moet hebben? (review)

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

Het wordt binnenkort een heel stuk aantrekkelijker om een oude Honda NSX te kopen

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Deze auto moet 20 miljoen opbrengen, maar heeft verweerde koplampen, is dat erg?

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

Elektrische auto’s maken de passagiers ziek, terwijl jij als bestuurder niets merkt

In deze gemeentes krijg je vanaf nu een boete als je met de verkeerde auto een zero-emissiezone in rijdt
