
Blauw koolstofvezel met gouden accenten? Dat klinkt als Mansory die een zielige Mercedes mishandeld heeft. Ongezien hadden wij zo’n auto, ongeacht wat het was, overgoten met benzine en in de fik gestoken.
Dat was een enorme misstap geweest. Want het is geen foute tuner die deze kleurenbrij op ons afvuurt, maar niemand minder dan Koenigsegg. De creatie komt uit de schuur van gekke Zweedse hypercarbouwer zelf en luistert naar de naam Koenigsegg Agera RS ‘Naraya’. En – mogen we het zeggen? – wat is ie lekker. Wie had dat gedacht met zo’n kleurencombinatie?
Het twin-turbo-monster is volledig opgetrokken uit blauw koolstofvezel dat doorloopt in het interieur. De vakman Ettore ‘Blaster’ Callegaro werd overgevlogen uit Italië en heeft twee weken lang, twaalf uur per dag met de hand al het bladgoud aangebracht op de Koenigsegg Agera RS ‘Naraya’. De naamplaat ‘Naraya’ is van 18-karaats goud en is bedekt met 155 diamanten.
Wil die foute Koenigsegg Agera RS ‘Naraya’ nog een beetje vooruit?
Het is een Koenigsegg. Dat betekent dat er onder de blauwe huid een beest van een V8 schuilt met 1.176 pk en 1.280 Nm koppel. Dat betekent ook dat je vanuit stilstand in 14 seconden op 300 km/u zit. Na 20 seconden zit je op 400 km/u. Koenigsegg bouwde slechts 25 exemplaren van de Agera en dit is waarschijnlijk de meest exclusieve ooit.
Fotografie: L. Johansson, A. Chung
Eén reactie op “Koenigsegg Agera RS ’Naraya’ is ongelofelijk lekker fout”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Blijkbaar wil maar niemand deze Koenigseggs van de Chinese overheid kopen

De indrukwekkende ESP van Koenigsegg

Koenigsegg Agera RS: de laatste twee

Dit zijn alle hypercars van Koenigsegg

Koenigsegg werkt aan opvolger Agera RS

De Koenigsegg Jesko Attack is de snelste auto op het TopGear-circuit (VIDEO)

Koenigsegg schrapt plannen voor krachtigste driecilinder ooit (en gaat voor V8)

Deze Koenigsegg Chimera met 1.600 pk heeft een (soort van) handbak met zes versnellingen

VIDEO: Koenigsegg Jesko Absolut verbreekt 0-400-0 record

‘Pijnlijke misser’ op auto van 3,5 miljoen euro, maar de eigenaar zit er niet mee

De eerste Koenigsegg Jesko van Nederland heeft een kenteken – zo duur was ie

We hebben goed nieuws voor liefhebbers van de Volvo XC90 met benzinemotor

Dringende oproep: remmen bij ‘het veiligste merk ter wereld’ kunnen er plotseling helemaal mee ophouden

Als je nu een Volvo van 83.500 euro koopt, krijg je een auto die helemaal niet af is

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs (maar voor ondernemers kan het interessant zijn)

De 240 is na 30+ jaar ingehaald als bestverkochte Volvo ooit – dit is de nieuwe recordhouder

2,5 miljoen bestaande Volvo-klanten krijgen gratis een upgrade voor hun auto

Hier kunt je nu al de volledige kaart van GTA 6 bekijken, ruim voordat de game uitkomt

Laat die gebruikte BMW 3-serie staan en koop een andere sedan met 260 pk voor slechts 6.000 euro

‘Waarom hebben auto’s nooit een V4-motor, maar motorfietsen wel?’

In Noorwegen komt nóg een grootste tunnel in zijn soort, maar niet voor auto’s of treinen

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Ik herinner me de Subaru WRX; die was ook blauw met goud….. Maar dat is dan ook de enige overeenkomst: Voor de rest is déze bom met niets te vergelijken, gelukkig maar!