
Een perfecte foto om een onderschrift bij te verzinnen. Misschien houdt deze GTI wel een toespraak tegen schoorsteenfilters, eh, roetfilters. Of is hij dankzij de coronacrisis gedwongen als straatmuzikant op te treden. Misschien laat hij zich wel over heel andere dingen uit. In werkelijkheid gaat het hier uiteraard om een geluidscontrole door de politie. Deze aangepaste Volkswagen Golf VI GTI ‘R400’ kwam niet door de meting.
Hoeveel herrie mag een auto maken?
Volgens het handboek van de RDW mag een auto ‘geen hoger geluidsniveau produceren dan de waarde die voor het voertuig is vermeld in het kentekenregister, vermeerderd met 2 dB’. De politie van Scheveningen vertelt aan TopGear: ‘Soms heeft een voertuig geen opgegeven waarde, dan is er een boek met tabellen waarin de waardes staan weergegeven. Het getoonde voertuig op de foto mocht bijvoorbeeld 81 dB produceren bij 3.750 toeren en de gemeten waarde was 113 dB. Dus een overschrijding van 32 dB. Elke 3 dB overschrijding is een verdubbeling van de geluidsintensiteit.’
Probeer niet je hersenen te veel te laten kraken over hoeveel luider de Golf precies was. Dit zegt Wikipedia: ‘Elke verhoging met 10 decibel betekent een vergroting in vermogen of energie met een factor 10. Een verhoging met 20 dB betekent dus een factor 100, een verhoging met 30 dB een factor 1.000’. En dan was de meting nog onder de 4.000 tpm ook. Geluid is subjectief, dus het zal niet 1.000 keer luider klinken, maar in ieder geval fors luider. 120 dB wordt over het algemeen beschouwd als de pijngrens. Oftewel: je bent niet blij als deze GTI van je buurman is.
Op de site van de GGD komen we een tabel tegen over gehoorschade. Daarin staat dat geluid luider dan 110 dB direct voor gehoorschade kan zorgen. Dan moet je uiteraard wel zo dichtbij staan als de microfoon die je op de foto ziet, maar je kunt je voorstellen dat de auto aan in de categorie ‘nogal luid’ valt. De GGD vergelijkt alles boven de 110 dB met een ‘dance event, disco of popconcert’. En dan heb je ook nog eens gehoorschade door een viercilinder, dat maakt het nog wat erger.
WOK-melding
Wanneer een auto te luid is en door de politie wordt gesnapt, dan komt er een WOK-melding op het kenteken te staan. De afkorting staat voor Wachten Op Keuren. De eigenaar van de auto moet zijn Golf aanpassen zodat de auto weer voldoet aan de decibelnorm. Dan moet hij langs de RDW om de auto opnieuw goed te laten keuren. Tot de auto opnieuw is gekeurd, blijft de WOK staan en mag de auto niet verder rijden op de openbare weg.
Controles in Scheveningen
Hoewel het er eventjes op leek, is het momenteel geen weer om langs de stranden van Scheveningen te cruisen. Voor als het straks weer zonnig is: mocht je een dikke pijp onder je auto hebben hangen, pas dan goed op in de badplaats. ‘De komende tijd zullen de collega’s van basisteam Scheveningen de noise patrol vaker inzetten om geluidsoverlast van motorvoertuigen tegen te gaan’, meldt de politie van Scheveningen op Facebook.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
12 reacties op “Politie pakt Golf GTI die zo luid is als een concert”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


Waarom deze oude VW Golf met verkleurde bumpers 18.500 (!) euro moet kosten

De Nederlandse politie rijdt in ‘de krachtigste Golf ooit’ (en deze heeft een nogal fout trucje)

Met de nieuwste Golf met benzinemotor hoef je nooit te tanken, maar de vraag is of je dat wilt (review)

Dit is veruit de smerigste Golf GTI die je op dit moment kunt kopen (maar het kan een goede deal zijn)

Zo kan eigenaar Golf Drentse kunstroof tóch nieuwe auto kopen

Koop jij de foutste Volkswagen van dit moment voor een prikkie van de overheid?

Tien jaar later kunnen eigenaren van Volkswagen-diesels nog steeds vergoeding krijgen voor de dieselgate

Volkswagen bouwt straks drie compleet verschillende versies van dit populaire model

Deze oude VW-motor lag ooit nog in de Golf, maar is zo robuust dat ie nu nog gebruikt wordt in tanks

De overheid verkoopt de goorste Volkswagens ooit, maar ze hebben wel een interessante geschiedenis

Dit is (voorspelbaar genoeg) veruit de populairste occasion van Nederland in 2025

Wintersporters opgelet: hier kun je een boete van 10.000 euro krijgen als je te veel lawaai maakt

Door deze nieuwe uitvinding kan iedereen in de auto straks zijn eigen muziek luisteren

Oproep aan herrierijders in steden: rustig aan

Ferrari F40 maakt een spectaculaire selfie

Rev battle: Ferrari 812 Superfast vs VW Golf GTI

Vrouw boos om revvende Pagani Zonda

Koop jij deze bijzondere VW Golf GTI met de motor áchterin voor een prikkie?

Hoeveel duurder is een Volkswagen Golf nou écht geworden in vergelijking met vroeger?

Bumperklevende VW Golf GTI crasht gelijk na het inhalen

VW Golf R doet straatrace in z’n achteruit

VW Golf GTI ramt Audi RS 3 van het circuit

Rev battle: Ferrari 812 Superfast vs VW Golf GTI

Dit is veruit de smerigste Golf GTI die je op dit moment kunt kopen (maar het kan een goede deal zijn)

Was de Volkswagen Golf GTI wel echt de eerste hot hatchback ter wereld?

Groene Golf GTI in Nederland heeft een kleur die je nog nooit hebt gezien

Oef: De prijs van de Golf GTI is in 20 jaar tijd verdubbeld

In Duitsland is een Golf GTI leasen veel goedkoper dan een Aygo leasen in Nederland

Volkswagen laat eerste beelden van nieuwe Golf GTI Clubsport zien

Jongeman rijdt 300+ in huurauto en loopt door extreem domme pech tegen de lamp

Morgen is weer de Flitsmarathon des Doods in Nederland: dit kost een snelheidsboete nu

De Duitse politie gaat met Nederlandse uitvinding aan de slag om overtreders te pakken

Pas op: op deze dag vindt volgende week weer de beruchte flitsmarathon plaats in Nederland

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

Motorfietsen zijn lastig te flitsen, maar krijgen ze ook boetes?

510 pk uit een vijfcilinder is bij Abt stukken goedkoper dan een nieuwe Golf GTI

Is de goedkoopste versie van de nieuwe Kia EV3 goed genoeg? (review)

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Deze zeldzame Maserati (ja, echt) kende je nog niet en kan voor een leuk bedrag van jou zijn

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

De duurste Golf van Nederland kost meer dan een ton (en nee, niet in guldens)

Morgen is weer de Flitsmarathon des Doods in Nederland: dit kost een snelheidsboete nu

De Duitse politie gaat met Nederlandse uitvinding aan de slag om overtreders te pakken

De overheid verkoopt de goorste Volkswagens ooit, maar ze hebben wel een interessante geschiedenis

Pas op: op deze dag vindt volgende week weer de beruchte flitsmarathon plaats in Nederland

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

Politie plukt paarse Audi RS 3 van de weg die vier keer zo luid is als toegestaan

BMW werkt aan een manier om kleinere batterijen binnen 1 minuut op te laden

De verstandigst luxeauto ter wereld (die hier niemand koopt) krijgt een opvolger

Audi komt voor het eerst in lange tijd met een nieuwe letter als typenaam (naast de A en Q)

Deze actie van Greenpeace zorgt er voor dat jij formeel geen 130 meer mag rijden

Koop jij de foutste Volkswagen van dit moment voor een prikkie van de overheid?

Het is jammer dat er eigenlijk slechts incidenteel op geluidsoverlast wordt gecontroleerd. De hoeveelheid auto’s en motoren, vooral als je op een zomerse dag richting naar en van het strand gaan, met holle uitlaten of geluidssystemen dat je met de ramen dicht op je bank zit te rillen van de grondtonen is verschrikkelijk. En de eigenaren later allemaal op staatskosten aan de gehoorapparaten omdat ze doof zijn door het zelf geproduceerde lawaai.
Een golf is best een leuk karretje en stoer.
Jammer dat de wegligging uit het jaar kruikje is.
Volkswagens gaan altijd in een slakkengang door een rotonde.
Gewoon omdat het niet beter en harder kan.
Die Golf verkopen en Opel Corsa met kenteken 59-ZHT-5 kopen en daar lekker herrie mee maken. Die mag volgens de kentekenregistratie 723 dB produceren!
Alleen wordt de meeting stationair gedaan, en dan wordt het 84 dB(A) …
Motoren worden momenteel ook aangepakt en ik durf wel te zeggen dat de focus meer op de motoren liggen dan op auto’s
Pak dan ook de motoren eens aan, bv Harleys zonder demper in de uitlaat.
Dit is het eerste bericht dat ik zie over een auto die teveel herrie maakt, tegen over een stuk of 30-35 over motoren die herrie maken.
Jankeru
Jankerd
alles behalve, als je per dag zo’n honderd langs hoort komen, is dat “fantastische”geluid alles behalve leuk.
@Mocca: Andere auto’s met te luide uitlaat die niet gepakt worden ook. Wat is je punt?
Gewoon aanpakken. Tokkie gehalte op de weg is al groot genoeg.
En motoren mogen door blijven rijden.