
Da’s toevallig: uitgerekend in het jaar dat de Volkswagen Golf vijftig jaar bestaat, presenteert het merk de allerlaatste benzine-Golf. Twee feestjes in één, al is de een wat feestelijker dan de ander. Vorige week liet Volkswagen de facelift van de Golf 8 zien, die door liefhebbers de generatie 8.5 wordt genoemd. Eén uitvoering miste er nog: de Golf 8.5 R. Daarvoor heeft Volkswagen wat speciaals verzonnen.
Tijdens de Ice Race in Zell am See toont de facelift van de Volkswagen Golf R zich in een blauw camouflage-jasje. Autosportlegende Hans-Joachim Stuck en rallyrijder Johan Kristoffersson voelen de nieuwe R aan de tand op de ijsbaan. Natuurlijk zijn zij erg te spreken over de Golf R, maar dat is logisch als je op de loonlijst van VW staat. Eens kijken wat er opvalt aan de vernieuwde Golf R. Voordat je het vraagt: het nieuwe vermogen is nog niet bekend.
Dit is er veranderd na de facelift van de Volkswagen Golf R
De Golf 8.5 R krijgt niet dezelfde krulsnor in de voorbumper als de andere facelifts. In plaats daarvan lijkt de grille op die van de Golf 8 R, maar dan met een wat ingewikkelder middenstuk. Het is moeilijk te zeggen met deze foto’s bij daglicht, maar we denken dat de Golf 8.5 R ook de optionele doorlopende lichtstrip op de neus met verlichte VW-logo krijgt. Daarnaast zijn er natuurlijk andere velgen en zijn, net als bij de andere facelifts, de koplampen bijgewerkt.
We krijgen nog geen officiële beelden van de achterkant te zien, maar als je een beetje rondkijkt op YouTube, vind je beelden van het achtersteven. Daarop is te zien dat de R ook nieuwe achterlichten ontvangt. We hebben de Golf R nog niet vanbinnen gezien, maar verwacht dat daar dezelfde aanpassingen zijn doorgevoerd als bij de andere 8.5’jes. Denk aan druk- in plaats van veegknopjes op het stuur en een nieuw middenscherm met ChatGPT.
Reinhold Ivenz is de baas van de Volkswagen R-tak. Hij bevestigt dat de geüpdatet Golf R deze zomer zijn première beleeft. Met deze R is het vernieuwde Golf-assortiment volgens Ivenz compleet. Over de prijzen wil Volkswagen nog niets kwijt. Je mag aannemen dat de Golf R de duurste uitvoering blijft. De Golf 8 R zónder facelift koop je in Nederland nu voor minimaal 84.990 euro (57.805 euro in België) terwijl de goedkoopste Golf 8 je minimaal 36.990 euro (30.660 euro in België) kost.
2 reacties op “Ook de snelle Volkswagen Golf R krijgt een facelift: dit is er veranderd”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


In Amerika kijken ze je heel raar aan als je dit een Volkswagen Golf noemt

Deze gehate eigenschap van de Volkswagen Golf GTI zal (helaas) niet meer terugkeren

De duurste Golf van Nederland kost meer dan een ton (en nee, niet in guldens)

Waarom deze oude VW Golf met verkleurde bumpers 18.500 (!) euro moet kosten

De Nederlandse politie rijdt in ‘de krachtigste Golf ooit’ (en deze heeft een nogal fout trucje)

De grote baas van Bugatti rijdt een oude VW Golf, maar als je de auto ziet, snap je gelijk waarom

In Amerika kijken ze je heel raar aan als je dit een Volkswagen Golf noemt

Geweldig nieuws voor liefhebbers van de legendarische Volkswagen curryworsten

Deze oersaaie (en spotgoedkope) Passat heeft stiekem een van de coolste Volkswagen-motoren ooit

Volkswagen komt weer met een goedkope auto – dit is de (waardige) opvolger van de Up

De reden waarom nieuwe Volkswagens zo slecht waren de afgelopen jaren (en waarom het nu beter wordt)

Prijs Golf R is hoger dan die van de premium BMW-concurrent

Deze nieuwe Volkswagen Golf R en Golf R Variant voegen zich bij de sterkste Golfjes ooit

Volkswagen R-klanten willen massaal elektrisch rijden

Waarom de eerste Volkswagen Golf R32 beter is dan de huidige Golf R

Geweldig: Delta4x4 bouwt jouw Golf R om tot een moderne Golf Country

Ooit dit grappige detail bij tellers van snelle Audi’s en Volkswagens gezien?

Dit betaal je in Nederland voor de lichtste en krachtigste BMW M2 van dit moment

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Laat de Mercedes A-klasse of Audi A3 staan en koop deze luxe hatchback

Deze gehate eigenschap van de Volkswagen Golf GTI zal (helaas) niet meer terugkeren

De auto die iedereen eigenlijk zou moeten kopen, ziet er nu net wat leuker uit

De nieuwe instapper van Mercedes is zwaarder dan een S-klasse en duurder dan een C-klasse

Hoe goed is een Opel Calibra Turbo uit 1992 als je hem vandaag rijdt?

De grote baas van Bugatti rijdt een oude VW Golf, maar als je de auto ziet, snap je gelijk waarom

Op deze manier proberen Duitse tankstations de boel te neppen (dus goed opletten)

In Amerika kijken ze je heel raar aan als je dit een Volkswagen Golf noemt

Dit betaal je in Nederland voor de lichtste en krachtigste BMW M2 van dit moment

Deze oersaaie (en spotgoedkope) Passat heeft stiekem een van de coolste Volkswagen-motoren ooit

Waarom het een goed idee kan zijn om deze maand nog snel je (niet verlopen) rijbewijs te verlengen

Moet je nou wel of niet oppassen voor ‘Super 95’ bij Duitse tankstations?

Waarom sommige mensen hun bluetooth uitzetten voordat ze (te) hard gaan rijden

Het einde van Audi? Als je alleen naar deze cijfers kijkt, kan Volkswagen beter stoppen met het merk

In het buitenland kun je straks een snelheidsbord met groene rand tegenkomen – dit betekent het

Misvormde auto de 8 is erg mooi waar voorheen de 7.5 mijn favoriet was is dit nu de 8 deze facelift lijkt nergens op. Wat mankeert ze trouwens om het type aanduiding onder de spiegel te zetten. Lelijk stuur opgeplakte iPad als scherm ipv mooi doorlopend bij de acht.
Niet normaal. Dus zo’n gele kenteken (NL) kost je bijna 20.000 euro meer.