
Voedsel duurder. Verwarming duurder. Huur duurder. Zelfs als mensen nu minder kleding en elektronica en wat al niet meer (of eigenlijk dus minder) aanschaffen, krijgen ze de bittere rekening gepresenteerd van het spul dat ze vorig jaar op afbetaling hadden gekocht, maar waarvan de rente is gestegen.
En als ze dan nog geld overhebben, na die hele waterval aan financiële klappen, zijn ze hoogstwaarschijnlijk niet in de stemming voor extravagantie. Nee, MG is niet zo’n sterk merk als VW. Maar een MG 4 is zeker zo’n goede auto als de VW ID.3. Echt waar. Hij is nieuwer, en bij elektrische auto’s doet dat ertoe, omdat die nog in hun kinderschoenen staan.
Maar wat kost het Koopje van het Jaar 2022 dan?
De MG 4 staat op een geheel nieuw platform voor achterwielaandrijving, en het merk zegt dat er ook een krachtige vierwielaangedreven versie met dikke prestaties aankomt, als mensen wat meer te besteden hebben. Wat, zoals we hebben vastgesteld, er voorlopig niet in zit. De basisprijs voor een MG 4 is in Nederland op dit moment 30.785 euro.
Dan heb je de versie met 170 pk en een 51-kWh accu, waar je volgens de WLTP-norm 350 kilometer ver mee komt. Voor 3.500 euro meer krijg je 204 pk, 65 kWh en 450 kilometer bereik. Voor het vermijden van die enkele keer dat je gedwongen bent tijdens je reis even te snelladen, is dat nog best een hoop geld, die veel mensen waarschijnlijk in de knip zullen houden.
Het interieur van de MG 4 Electric
Hoe dan ook: de auto. Binnenin is het ruimer dan in de gemiddelde Focus hatchback, om maar wat te noemen. De stoelen zijn prima, en in de tegenwoordig zo normale absentie van knoppen en schakelaars werken de schermen keurig netjes, zij het wat weinig elegant. Je kunt, als je goed kijkt, aan sommige details heus wel zien dat de productiebudgetten niet oneindig waren.
Maar eigenlijk begrijp je ook niet dat ze het voor deze prijs kunnen doen. Hij voelt beslist niet dik 7.000 euro goedkoper aan dan een ID.3. Want inderdaad: zoveel scheelt het. En ja, ook onderweg zijn er imperfecties.
MG doet het weer, maar in een ander jasje
De demping is niet bijzonder geraffineerd en er is best wat windgeruis hoorbaar. Maar hij is vermakelijk. Hij betrekt je meer bij het nemen van een bocht dan zo’n beetje elke andere compacte EV. 30 jaar terug flikte de MG Maestro hetzelfde trucje. Zeg dat maar tegen je snobistische ‘merkbewuste’ vrienden. Alleen is dit geen erfgoed.
Het moderne MG heeft nul-komma-niks te maken met het oude. Het VK heeft het merk voor een appel en een ei verkocht en het kwam terecht bij de Chinese overheid. Daar kunnen mensen vanzelfsprekend moeite mee hebben – maar voorlopig zullen de meesten dit koopje toch maar moeilijk te weerstaan vinden.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
7 reacties op “Waarom de MG 4 Electric ons Koopje van het Jaar 2022 is”
Geef een reactie Reactie annuleren
Meer van TopGear


MG 4 Trophy review: Een prima auto, zolang hij niet te duur is

MG 4 XPower review: De minst hete hot hatchback waar we ooit in reden

Deze MG 4 XPower is een ‘hyper hatch’ voor een gunstige prijs

Kia Niro EV vs MG 4: Welke is de beste EV voor elke dag?

MG 4 Electric Standard review: Is de instap-MG het geld waard?

Dit zijn 15 cabrio’s met vierwielaandrijving (voor de wintersport?)

Is de elektrische MG Cyberster beter dan de Duitse BMW Z4?

Dit zijn de vier goedkoopste cabrio’s van Nederland

De MG 3 Hybrid is goedkoper en krachtiger dan de rest, hoe rijdt het dan? (review)

Heeft de elektrische MG 4 XPower iets gemeen met de oude MG XPower SV-R?

VIDEO: Rijden in de MG Cyberster

Het was niet alleen maar afzien. Dit is waarom 2022 een goed autojaar was

Waarom de Honda Civic Type R onze Auto van het Jaar 2022 is

Dit is de auto waar we het meest naar uitkijken in 2023

Waarom de Opel Astra onze Familiehatchback van het Jaar 2022 is

Waarom de Ferrari 296 GTS onze Supercar van het Jaar 2022 is

Waarom Kia wat ons betreft de Fabrikant van het Jaar 2022 is

Deze Brabus met 647 pk is de dikste, grootste, zwaarste en snelste Smart ooit

Dit is de populairste Volvo van dit moment, maar dan ruimer en goedkoper. Moet je dat willen? (review)

Honda in China zet vol in op onbetaalde arbeid (en is daar trots op)

Deepal S07: wéér een nieuw automerk naar Nederland, maar deze ken je eigenlijk al

Dit automerk in Nederland belooft dat je net zo snel kunt laden als tanken – maar kan dat wel?

Gaat Volvo’s zustermerk Polestar nu ook terug naar (dikke) benzinemotoren?

510 pk uit een vijfcilinder is bij Abt stukken goedkoper dan een nieuwe Golf GTI

Is de goedkoopste versie van de nieuwe Kia EV3 goed genoeg? (review)

Is zo’n snelle Mazda 3 MPS met 260 pk na bijna 20 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Deze zeldzame Maserati (ja, echt) kende je nog niet en kan voor een leuk bedrag van jou zijn

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

De duurste Golf van Nederland kost meer dan een ton (en nee, niet in guldens)

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Een van de leukste ’tweede auto’s’ begint nu al heel betaalbaar te worden

De Mazda EZ-60 moet de Tesla Model Y van zijn troon gaan stoten

Deze Brabus met 647 pk is de dikste, grootste, zwaarste en snelste Smart ooit

De mooiste achterruit ooit maakt misschien een comeback

Dit is de populairste Volvo van dit moment, maar dan ruimer en goedkoper. Moet je dat willen? (review)

Boeven stelen ongemerkt 900 (!) motoren uit autofabriek, maar niemand weet hoe

De nieuwe Audi A6 (2025) is er nu ook als sedan, maar deze wil je nu nóg niet bestellen

Door deze uitvinding rij jij straks voor slechts 7 euro met de auto naar Berlijn

Tien jaar later kunnen eigenaren van Volkswagen-diesels nog steeds vergoeding krijgen voor de dieselgate

We hebben nog wat te zeuren over koolstofvezel, nu het nog niet verboden is

Fijn voor je dat je zo’n immoreel figuur bent. Mensen zoals jij zijn de reden van de opkomst van uitwassen. Want ach, ‘die Oeigoeren zijn ook geen lieverdjes’, toch? Bah bah bah.
Veel mensen lijken te vergeten, dat een groot deel van onze (tech)producten (of onderdelen daarvan) uit China/Azië komen. Die worden ook zonder na te denken of zonder schuldgevoel aangeschaft. Maar goed, los van een politieke discussie. Ik vind de MG4 een puike auto. Een onderscheidend uiterlijk, ruim, scherp rijdend en een mooie actieradius. Er zijn zeker wat minpuntjes, die in diverse testen genoemd worden, maar die hebben bekende(re), vergelijkbare ‘Europese’ EV ook, maar kosten dan nog steeds 10 mille meer. Na 3 jaar met plezier in een MG ZS EV gereden te hebben, vind ik na een lange proefrit de MG4 een flinke vooruitgang. Dus na alle appels en peren vergeleken te hebben, vrijdag de MG4 luxury in Andes grijs besteld. Helaas is de verwachtte levertijd zo’n 6 maanden, maar dan kunnen we nog even doorsparen 🙂
Heb laatst in een nieuwe MG gereden. Bouwkwaliteit: 1995. Rijervaring: 1990. Elektronica gevoel: Alibaba punt kom. Dus gewoon troep.
Het is sowieso geen troep. Het regime deugt niet, daar begin ik het wel mee eens, maar om dan alles uit China maar als troep te bestempelen gaat me wel erg ver.
Getypt op telefoon of laptop die bomvol Chinees spul zitten en rijdend in auto’s die geen meter meer zouden doen als je alle Chinese componenten er uit zou halen.
Dit was nooit een probleem en nu ineens wel….?
Boter -> hoofd
Mensen die dit soort auto’s kopen, steunen daarmee de Chinese overheid en haar doelen. Die doelen zijn onder andere: het uitroeien van alle Oeigoeren, het kapot maken van industrie buiten China middels export subsidies en het schenden van intellectueel eigendom, het spioneren op buitenlandse burgers middels inzet van technologie. Bij al dit spelen zowel mensenrechten als het milieu geen enkele rol. Dus als je dit wil steunen, moet je vooral zo’n MG kopen.
Hoeveel Chinees bloedgeld hebben jullie gekregen om deze troep te promoten?