
Je kent het XX-programma van Ferrari wel: hier ontstaan de hardste, minst straatlegale Ferrari’s ooit gemaakt. Tot nu toe hadden we de FXX, 599 XX (en Evoluzione) en FXXK. Nu is er een nieuwe telg in de vorm van de SF90 XX – en die heeft wél een kenteken. Dus wanneer Ferrari ons uitnodigt om met de Ferrari SF90 XX Stradale te rijden, dan doen we dat natuurlijk op het testcircuit Fiorano.
Voor we instappen vertelt testcoureur door Raffaele de Simone ons over de auto. Hij gaat later die dag proberen om het ronderecord op Fiorano (voor gehomologeerde straatauto’s) te verbeteren. Hierna is het tijd om achter het stuur van de Ferrari SF90 XX te kruipen en Fiorano te trotseren. Zoals je verwacht van een 1.030 pk sterke Ferrari, rijdt ie magnifiek.
Na onze rondjes stapt De Simone in. De testcoureur doet er in zijn snelste rondje 1 minuut en 17,309 seconden over. Daarmee is hij 1,4 seconde sneller dan het vorige record dat op naam stond van de SF90 Stradale met Assetto Fiorano-pakket. Nog meer vergelijkingsmateriaal? De LaFerrari doet 1 minuut en 19,7 seconden over een rondje op het testcircuit. Bekijk de beelden hier beneden.
Meer van TopGear


De drie mooiste Ferrari-modellen komen te vervallen

Neem een exclusief kijkje in de geheime opslag van Ferrari XX-modellen

De Ferrari SF90 XX Stradale is de eerste straatlegale Ferrari XX

Ryft maakt de extreme Ferrari SF90 nog smaakvoller

1016 Industries beplakt de Ferrari SF90 met extra koolstofvezel

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Een Ferrari of Lambo is tegenwoordig pas interessant als je er eentje in het IJ dumpt of om een boom vouwt

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Eindelijk, de Ferrari Purosangue is een echte offroader

Ferrari lijkt zo’n meedogenloos merk, maar ze blijken toch een goed hart te hebben

De lelijkste auto ter wereld maakt een terugkeer, maar is ie nog steeds lelijk?

Een van de betrouwbaarste Alfa Romeo’s ooit kan van jou zijn (en het is niet wat je denkt)

Is de Alfa Romeo Junior Ibrida Q4 de zoveelste saaie crossover of is ie écht nog leuk? (review)

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

De 600e is de krachtigste en verstandigste Abarth ooit, maar er ontbreekt iets (review)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Deze Porsche krijgt 272 pk extra maar de tuner is één belangrijk iets vergeten

Deze foute Mercedes ziet er waardeloos uit, maar is eigenlijk heel erg duur

Lotus Emira Turbo is trager dan ooit, maar daardoor ook beter

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst
