
Denk aan cabrio’s en het merk Gordon Murray niet een van de eerste namen is waar je aan denkt. Je zou ook zeggen dat een dakloze auto tegen alle principes van Murray gaat. Ze zijn vaak zwaarder, minder aerodynamisch en minder stijf dan een auto met een vast dak. En toch is ie hier. Vandaag doen we een walkaround om de GMA T.33 Spider met de grote baas zelf, Gordon Murray.
Gelukkig blijft een groot deel van de filosofie achter het merk overeind. Er ligt nog altijd de 3,9-liter Cosworth V12-motor achterin die het in de T.33 kalmer aan doet dan in de T.50. Hier produceert hij 615 pk en 451 Nm. Dat vermogen gaat naar de achterwielen via een handgeschakelde versnellingsbak. De topsnelheid is trouwens 335 km/u. In 0-100-tijden is Murray niet zo geïnteresseerd. Die zullen we dus later zelf moeten achterhalen.
Gordon Murray Automotive bouwt honderd stuks van de T.33 Spider, die allemaal twee stoelen hebben in tegenstelling tot de T.50, die er drie heeft. Handig is ie ook, want er is opbergruimte in de neus en aan beide zijkanten vind je een kluisje vlak voor het achterwiel. In totaal kun je 295 liter aan bagage kwijt. Afijn, laten we hier maar mee ophouden en de beste man zelf aan het woord laten. Luister hieronder naar Murray.
Walkaround GMA T.33 Spider met Gordon Murray


De GMA T.33 is nu al helemaal uitverkocht

Walkaround GMA T.33: Gordon Murray geeft uitleg

De nieuwe GMA T.33 heeft weer ’de beste V12 ooit’, maar geen ventilator

Wat doet die enorme ventilator achter op de GMA T.50 eigenlijk?

Alle technische geheimen van de GMA T.50

GMA T.50 review: De beste rijdersauto ter wereld

Waarom de GMA T.50 onze Hypercar van het Jaar 2023 is

Als eerste rijden in de GMA T.50: Hoe rijdt de spirituele opvolger van de McLaren F1?

Meerijden op de twee bijrijdersstoelen van de GMA T.50

Jaguar bouwt helemaal geen auto’s, maar toch is hier de nieuwe SVR (hoe zit dat eigenlijk)

Deze onopvallende sedan had een bijzondere grote V8 en kon je gewoon in Nederland kopen

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

De enige Honda met V8-motor is waarschijnlijk de minst betrouwbare auto van het merk ooit

Lotus Emira Turbo is trager dan ooit, maar daardoor ook beter

Heeft de Mini John Cooper Works Electric de ‘JCW-factor’? (review)

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

Het wordt binnenkort een heel stuk aantrekkelijker om een oude Honda NSX te kopen

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Deze Porsche krijgt 272 pk extra maar de tuner is één belangrijk iets vergeten

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst
