
Het is nog maar iets meer dan een jaar geleden dat Bentley de Bentayga Speed introduceerde. Het was toen, zo verkondigden ze trots, de snelste SUV ter wereld: maar liefst 1 km/u sneller dan de Lamborghini Urus. Vlak daarna volgde de Bentayga-facelift en verdween de Speed weer van het toneel. Nu is ie terug, maar meer speed heeft ie niet gekregen.
Nog altijd levert de 6,0-liter W12 een vermogen van 635 pk en een koppel van 900 Nm. Z’n top is nog steeds die vermaarde 306 km/u en ook z’n 0-100-tijd bleef gelijk: 3,9 seconden. Het zou toch grappig zijn als iemand dat een groot probleem zou vinden.
Uiteraard profiteert de Bentley Bentayga Speed van de nieuwe looks van de ‘mindere’ versies. Een fraaier front, steviger flanken en achterlichten in de bekende ovale vorm zorgen dat de super-SUV meer in lijn valt met de rest van het gamma. De opper-Bentayga krijgt onder meer getinte koplampen, een achterspoiler, een donkere grille, zijn eigen 22-inch wielen en de nodige Speed-badges mee om zich visueel te onderscheiden. Wie dat nog niet genoeg vindt, gaat voor de Black Specification om al het chroom te vervangen door zwart en koolstofvezel, of klopt aan bij Mulliner voor een complete personalisatie.
Via 48-volt technologie zorgt Bentley Dynamic Ride dat de grote carrosserie niet ongecontroleerd overhelt in bochten. Die kun je mede zo snel nemen door de opnieuw gecalibreerde torque-vectoring. Keramische remmen om het zware geheel zo effectief mogelijk stil te zetten zijn optioneel.
Bentley zegt dat de Bentayga Speed zal worden aangeboden ‘in markten waar de vraag naar twaalfcilinder SUV’s sterk blijft – Amerika, het Midden-Oosten en Azië’. Zijn we mooi klaar mee. Gelukkig voor ons vooruitstrevende Europeanen komt er binnenkort ook een nieuwe versie van de Bentayga Hybrid aan.
Meer van TopGear


De Nederlandse overheid verkoopt een auto van 327.000 euro (voor een prikkie?)

Range Rover vs BMW iX vs Bentley Bentayga review: Welke luxe SUV is de beste?

De 10 snelste SUV’s ter wereld

Mansory bouwt de Bentley Bentayga Speed om tot Feroza

De Bentley Bentayga Extended Wheelbase moet de Mulsanne vervangen

De compleet nieuwe Bentley biedt plaats aan twee rijke mensen, een chauffeur en een tekkel

Is een topsnelheid van 310 km/u wel verantwoord als een auto 2.595 kilo weegt?

De Nederlandse overheid verkoopt een auto van 327.000 euro (voor een prikkie?)

Wat is de beste milieuvriendelijke GT? De Bentley Continental GT of Maserati Granturismo Folgore (review)

Waarom deze nieuwe ‘goedkope’ Bentley precies de versie is die je wilt

Opmerkelijk: Bentley wil juist niet veel auto’s verkopen (maar wat dan wel?)

De vernieuwde Volvo S90 kun je nu herkennen aan een bijzonder fraaie achterkant

Heeft de nieuwe Tesla Model Y het in zich om weer een bestseller te worden? (review)

Is de Hyundai Tucson na zijn facelift nog net zo eigenzinnig? (review)

Waarom de Renault Espace nu al een ingrijpende facelift heeft gekregen

De vernieuwde Opel Mokka is een vriendelijke auto, en dat is precies zijn probleem (review)

De Volvo XC60 doet in Nederland iets opmerkelijks (waar veel merken jaloers op zullen zijn)

Is de goedkoopste versie van de Polestar 3 al goed genoeg, of moet je toch even doorsparen?

We hebben goed nieuws voor liefhebbers van de Volvo XC90 met benzinemotor

Als je nu een Volvo van 83.500 euro koopt, krijg je een auto die helemaal niet af is

Porsche lanceert relevante modellen voor Nederland, met een nogal tegenstrijdige naam

Moet je een Mercedes laten staan voor deze nieuwe Chinese Omoda 9? (review)

Nederlands bedrijf bouwt populaire Volvo om naar EV, voor een bizar hoge prijs (maar voor ondernemers kan het interessant zijn)

Aston Martin V8 Vantage S: het kleine model, maar dan met de sterkste motor

Als Verstappen zo goed in de regen is, waarom ging het gisteren dan voor geen meter? En waarom rijden ze niet op regenbanden

Deze auto moet 20 miljoen opbrengen, maar heeft verweerde koplampen, is dat erg?

Deze Mini kost 88.000 euro en dan is het eigenlijk nog een tweedehandsje ook

Jaguar bouwt helemaal geen auto’s, maar toch is hier de nieuwe SVR (hoe zit dat eigenlijk)

Deze onopvallende sedan had een bijzondere grote V8 en kon je gewoon in Nederland kopen

Boze Duitser rijdt expres mobiele flitser omver (en dat wordt nog veel duurder dan een boete)

Zustermerk van Volvo komt met spotgoedkope camper (die een beetje lijkt op de Multipla)

De privécollectie van de baas van Bugatti is niet wat je zou verwachten

Bij dit Funda-huis parkeer je je auto gewoon in je werkkamer

Nooit meer stoeprandschade: dit is de ‘eerste onverwoestbare velg ter wereld’
