
‘Helemaal nieuw’, vertelde een Fiat-medewerker ons eventjes geleden tijdens de introductie van de 500 Hybrid. Hij had het toen over de elektrische Fiat 500, die op de Autosalon van Genève onthuld zou worden. De beurs gaat niet door, maar de onthulling wel, in digitale vorm. En zelfs iets eerder dan de bedoeling was, want je kijkt hier naar de eerste foto’s van de volledig elektrische Fiat 500, die technisch ook helemaal nieuw zou zijn.
Meer dan de foto’s hebben we nog niet voor je, maar we kunnen je alvast het een en ander vertellen. Hoewel Fiat niet al te lang geleden is gefuseerd met het Franse PSA, bestaat deze 500 uit eigen techniek van de Italiaanse autobouwer. Het is bovendien de eerste keer sinds de herintroductie van de Fiat 500 in 2007 dat het merk met een volledig nieuwe 500 komt. Dezelfde Fiat-medewerker benadrukte dat het geen doorontwikkeling was van de elektrische 500 die ze in Amerika kort verkochten.
Het interieur is in ieder geval helemaal nieuw met een groot scherm in het midden van het dashboard en zelfs een digitale teller achter het stuur. Over de breedte zit een mooi stuk stof en de softtop van deze 500C is bedrukt met het woord Fiat. De buitenkant is nog zeer herkenbaar als 500, maar het geheel is net even wat ronder. De dichte grille met ‘500’ is ook nieuw. De huidige 500 blijft overigens gewoon bestaan, want daarvan is net de nieuwe hybride aandrijflijn geïntroduceerd.
De specificaties zullen vandaag of morgen volgen. Gezien het formaat kun je redelijkerwijs verwachten dat het een stads-EV gaat worden, net als de Honda e en de Mini Cooper SE. Een heel grote accu past niet in het kleine koetsje en zou de auto bovendien veel te duur maken. De prijs zal ergens net boven de 30.000 euro liggen – dat hopen we tenminste voor Fiat, willen ze een beetje weerstand kunnen bieden aan andere EV’s.
Meer van TopGear


Een van de leukste ’tweede auto’s’ begint nu al heel betaalbaar te worden

Zo rijden mensen (bijna) helemaal gratis een Fiat 500 via een bijzondere constructie

Waarom plotseling niemand meer zo’n leuke Fiat 500 wil hebben

Net te laat voor een Fiat 500? Dan kun je nu een Mercedes G-klasse met V8 kopen

Gecondoleerd: na 17 jaar is de Fiat 500 met benzinemotor uit productie

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

BMW? Audi? Eigenlijk is er niets luxer dan een goedkope Fiat Panda

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Het merk van deze toffe camper ken je sowieso (alleen het logo kende je nog niet)

Autosalon van Genève 2020: zo ligt het erbij

Mansory Audi RS 6 is nog prima te doen

Nieuwe Fiat 500 is elektrisch

Aston Martin V12 Speedster blaast toupetjes weg

Bugatti Chiron Pur Sport is aangescherpt

Koenigsegg Gemera is een 1.730 pk vierzitter

Volkswagen komt weer met een goedkope auto – dit is de (waardige) opvolger van de Up

Deze auto met Lamborghini-koplampen is een van de goedkoopste auto’s van Nederland

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

De bijna goedkoopste elektrische auto van Nederland is nu stoerder en luxer (en iets minder goedkoop)

Door pech en arrogantie bouwde Volkswagen per ongeluk de zuinigste auto ooit (en die koop je nu voor weinig)

Is de Alfa Romeo Junior Ibrida Q4 de zoveelste saaie crossover of is ie écht nog leuk? (review)

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

De 600e is de krachtigste en verstandigste Abarth ooit, maar er ontbreekt iets (review)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

‘Waterstof is toch de perfecte oplossing, waarom focussen we daar niet op?’

Zal de Alpine A390 een leuke elektrische crossover zijn?

Volkswagen komt weer met een goedkope auto – dit is de (waardige) opvolger van de Up

Deze auto met Lamborghini-koplampen is een van de goedkoopste auto’s van Nederland

Als je met een elektrische auto langzamer optrekt dan een vrachtwagen, moet je je rijbewijs inleveren

Volkswagen gooit namenstrategie flink om: zo gaan de auto’s voortaan (niet) heten

Fred (37) komt helemaal tot rust als hij 3 uur op een vastgeroest moertje staat te vloeken

Wist je dat er een groot verschil is tussen ‘Bimmer’ en ‘Beemer’ als je op een hippe manier ‘BMW’ wilt zeggen?

Bij jouw toekomstige auto zit dit onderdeel mogelijk in je wielen

Blijkbaar maakt iedereen deze simpele fout als ze een nieuwe auto kopen (en dat is niet goed voor je motor)

Waarom het een goed idee kan zijn om deze maand nog snel je (niet verlopen) rijbewijs te verlengen
