
Wat een Volkswagen Golf TDI van de vierde generatie met meer dan 300.000 kilometer op de teller nog waard is? Voor zo’n 700 euro moet je zeker kunnen slagen. Op het moment van schrijven staat het hoogste bod voor deze Golf op maar liefst 7.100 euro. En daarvoor hebben ze hem niet eens gewassen. Overigens is dat geen laksheid, maar onderdeel van het verhaal dat deze auto vertelt. En nog belangrijker: de opbrengst gaat naar een goed doel.
Dit is de enige (al is het wel de tweede) echte Ring Tracktor van Misha Charoudin. Als je ook maar iets met de Nürburgring hebt, dan heb je Nederlander ongetwijfeld voorbij zien komen op YouTube of op de beruchte tolweg. Zijn Golf TDI was hard onderweg om een serieuze circuitauto te worden, totdat het allemaal vreselijk misging in Duitsland eerder dit jaar. Een grote overstroming trof het gebied rond de Nürburgring en de prioriteiten van Misha verschoven naar het helpen van de slachtoffers.
De VW Golf ‘Ring Tracktor’ is ook verdronken
Ook de Golf ging kopje onder tijdens de overstroming, wat verklaart waarom de auto zo goor is. Gelukkig kon de motor weer tot leven worden gewekt. Het is namelijk niet zomaar een vermoeide 1,9-liter TDI, maar een volledig verbouwde motor met zo’n 300 pk en 500+ Nm. Het Engelse Darkside Developments plaatste zelfs zuigers met een goudcoating. Verder is alles in om en aan de motor nieuw en verstevigd. Sinds de verbouwing liep de diesel slechts 200 kilometer.
De stoelen en het stuur zijn gereinigd, maar de rest van de auto is nog viezig van de overstroming. Ook werken diverse elektronische onderdelen niet meer. Verder staat de Golf op een serieuze schroefset van het Nederlandse JRZ Suspension, zijn de rubbers in de ophanging vervangen door spul van Powerflex en zit er een rempakket van Stoptech onder. Verder plaatste Misha een hoop onderdelen van de Audi TT. Een rolkooi is eigenlijk het enige wat de auto nog mist.
Een goede donorauto?
Is de auto nog te redden? Wellicht, maar ook de carrosserie is niet ’s werelds mooiste meer. Het makkelijkste is waarschijnlijk om deze Golf als donorauto te gebruiken voor een nieuw project. Een goedkope Golf IV moet niet lastig te vinden zijn. Bieden kan tot donderdagavond. De opbrengst van de veiling gaat naar de stichting ‘Helfen ist Gold’. De volledige lijst met onderdelen staat op Collecting Cars, waar je ook kunt bieden.
Meer van TopGear


Waarom deze oude VW Golf met verkleurde bumpers 18.500 (!) euro moet kosten

De Nederlandse politie rijdt in ‘de krachtigste Golf ooit’ (en deze heeft een nogal fout trucje)

Met de nieuwste Golf met benzinemotor hoef je nooit te tanken, maar de vraag is of je dat wilt (review)

Dit is veruit de smerigste Golf GTI die je op dit moment kunt kopen (maar het kan een goede deal zijn)

Zo kan eigenaar Golf Drentse kunstroof tóch nieuwe auto kopen

Van deze Volkswagen was er nog nooit een GTI, maar dat gaat nu (gelukkig?) veranderen

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Volkswagen viert de 50e verjaardag van de Polo maar maakt daarbij een foutje

Het lijkt erop dat er straks Chinese auto’s uit de Duitse fabrieken van Volkswagen komen

Volkswagen gaat dit niet al te populaire model nog een keer opfrissen (zodat je hem nu wel koopt)

Deze goedkope Volkswagen ambulance is de perfecte basis voor jouw camper (en handig voor files)

Waarom de eerste Volkswagen Golf R32 beter is dan de huidige Golf R

Volkswagen Golf R32 rijdt op pijnlijke wijze zijn motor kapot in te diep water

Bestuurder van VW Golf schakelt vijf politieauto’s uit tijdens achtervolging

Eerste eigenaar ruilt Golf 4 GTI na 450.000 km in voor nieuwere GTI

Golf vlucht zonder verlichting voor politie

VW Golf crasht hard op Scheivlak

De Mustang GTD is bloedsnel op Nürburgring, en daar is één merk onverwachts teleurgesteld in

Deze kleine verandering aan Nürburgring gaat groot verschil maken voor bestuurders

Niemand weet wat er met deze Saab is gebeurd, want hij kan niet gecrasht zijn op de Nürburgring

In dit uitzonderlijke geval wordt de schade van een crash op de Nürburgring wél gedekt

Uitstappen op het circuit is nog het minst domme wat deze GTI-rijder doet

Telefoonmerk Xiaomi wil Porsche verslaan met deze SU7 Ultra: 1.500+ pk met ‘V8s’- en ‘V6s’-motoren

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Dit is de duurste viercilinder auto van het moment (want hij kost 300.000 euro)

Europese Unie geeft duidelijkheid over het verbod van koolstofvezel op auto’s

We hebben nog wat te zeuren over koolstofvezel, nu het nog niet verboden is

510 pk uit een vijfcilinder is bij Abt stukken goedkoper dan een nieuwe Golf GTI

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

BMW gaat door met auto van het formaat tweekamerappartement

Audi A6 e-hybrid maakt de benzineversies compleet overbodig

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Volkswagen viert de 50e verjaardag van de Polo maar maakt daarbij een foutje

Het lijkt erop dat er straks Chinese auto’s uit de Duitse fabrieken van Volkswagen komen

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

De langste autotunnel ter wereld komt in Europa en het maakt je reistijd 10 uur (!) korter

De EU versoepelt CO2-regels voor autofabrikanten, maar wat betekent dit voor jou?

Eigenaren van auto zijn boos, want ze zijn ineens 600 pk kwijt na software-update

Opmerkelijk: bepantserde limo voor president heeft een (kwetsbaar) stoffen dakje

Aardige gozer die Misha. Jaren geleden een doosje vol overmaatse sproeiers van hem gekregen voor m’n “sprintscooter”. Krengen waren voor mij erg duur en lastig te krijgen, zonder hem had ik die dag niet kunnen rijden. Toppertje
Rijd die is een keer geen auto tegen de muur aan laat die hem verzuipen…
Nerd.