
Aan alles komt een einde. De productie van de Lamborghini Aventador, de Aston Martin DBS gaat stoppen of is al gestopt. Maar om het het einde niet ongemerkt voorbij te laten gaan, introduceert Audi de R8 GT V10. Het is de laatste R8 en tevens de laatste V10 van Audi. Om afscheid te nemen, trommelen we een oude bekende op.
Laten we met de originele Audi R8 beginnen. Het exemplaar dat we hier vandaag testen, heeft een bijzonder verhaal. Het is de Audi die je voorbij ziet driften in oude afleveringen van TopGear. Na een carrière als persdemo verkocht Audi hem om te doen waar hij goed in is; kilometers maken.
Specificaties van de Audi R8 GT V10 en de Audi R8 V8
De originele Audi R8 heeft een 4,2-liter V8, in dit geval met een handbak. De achtcilinder levert 420 pk en 430 Nm. Voor de laatste R8 gebruikt Audi de 5,2-liter V10 die ook in de Huracán ligt. Audi haalt 620 pk en 565 Nm uit de motor. Bij het uitzwaaimodel gaat het vermogen volledig naar de achterwielen.
Die laatste Audi R8 GT V10 komt dit jaar in een oplage van 333 stuks. Helaas zijn alle exemplaren al vergeven. Voor de laatste keer mietert Audi een boel koolstofvezel onderdelen op de R8 en een grote achtervleugel die 300 kilo aan neerwaartse druk genereert. Een sprintje van 0 naar 100 km/u doet ie in 3,4 seconden. De Quattro-uitvoering is wat sneller naar de 100.
Het theatrale gejank van de tien cilinders is gelukkig zelfs zo dicht richting het einde nog subliem. Er is ook nog een leuk driftknopje, wat niet zo geschikt blijkt op een nat circuit. Bekijk hieronder de beelden en kom te weten welke je liever hebt: de Audi R8 GT V10 of de Audi R8 V8.


Audi-rijder parkeert asociaal op twee vakken in Amsterdam, maar hoeft geen boete te betalen

We hebben de Audi R8 niet genoeg gewaardeerd toen ie nog leefde, en nu is ie dood

Audi gaat geen leuke auto’s meer bouwen voor de liefhebber

HGP Audi R8 heeft bijna twee keer zo veel pk als origineel

Abt XGT review: Hoe rijdt de straatlegale R8-raceauto op de openbare weg?

Met de nieuwe Audi Q3 hoef je eigenlijk nooit meer te tanken

Dit lijkt misschien op een neppe RS 4, maar hij is echt door Audi gebouwd (en kost een stuk minder)

Is de nieuwe Audi A5 Avant de moeite waard om er een SUV voor te laten staan? (review)

Je verwacht het niet, maar deze bijna nieuwe Audi A8 (met W12) is nu ineens een heel verstandige aankoop

Audi vindt de stengel achter het stuur opnieuw uit – zo werkt de nieuwe richtingaanwijzer

Audi gelooft ineens minder in elektrische auto’s, gaat 10 jaar langer door met verbrandingsmotoren

Huh? Audi blijft stiekem toch V10-motoren bouwen in 2024

TopGear aflevering 3: de F12tdf, Focus RS en meer!

Autotest: Audi R8 5.2 FSI quattro Spyder

Uitgelicht: 911 vs R8 vs GT-R

Wie bouwt de beste cabrio met V8 – Ferrari of Aston Martin?

Deze nieuwe Lexus LC 500 Pinnacle Edition heeft misschien wel de minst mooie spoiler van dit moment

Voor een paar duizend euro maak je de goedkoopste Porsche 911 net zo snel als de duurste

Zo klinkt het als je voor 5.000 euro een Volkswagen Phaeton W12 koopt en de dempers verwijdert

De Porsche 911 Turbo 50 Years kost een ton meer dan een gewone, is ie dat waard? (review)

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Het wordt nog minder leuk om op de Autobahn te rijden als het zo doorgaat (maar er is ook goed nieuws)

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

Met de Opel Mokka GSE is er eindelijk weer een ouderwets sportieve Opel (280 pk)

In Duitsland kun je een snelheidsboete krijgen van 7.500 euro, en als je niet oppast moet je echt betalen

Gaat BMW de dikke M3 en M5 nu ook voorzien van een kleine benzinemotor?

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Goed reactievermogen van politieagent bij achtervolging (180+) voorkomt een hoop ellende

Politie tikt (keurig) een auto van de weg, maar de reactie van de bestuurder is nog wel het bijzonderst
