
Ferrari kon niet wachten om de wereld te verrassen met hun nieuwe model. Even geleden onthulde het merk daarom al het design en de specificaties, maar de naam bleef nog even een verrassing. Vandaag laten ze weten dat het nieuwe model luistert naar de naam Ferrari 812 Competizione. Met deze onthulling laten ze meteen ook de Ferrari 812 Competizione A zien, de versie met open dak.
De Ferrari 812 Competizione en 812 Competizione A zijn extremere versies van de bekende 812 Superfast. Ferrari-ingenieurs wisten ergens nog 30 pk los te pulken en verhoogden de toerenbegrenzer naar 9.500 tpm. Het nieuwe vermogen is 830 pk en 692 Nm – zonder turbo’s of superchargers. De topsnelheid is hoger dan 340 km/u en de 0-100-tijd is een zeer specifieke 2,85 seconden. De 0-200-tijd is 7,5 seconden.
Aanpassingen aan de V12
De V12 in de Ferrari 812 Competizione is nog steeds 6,5 liter groot. Ferrari wijzigde de zuigers, monteerde titanium drijfstangen en maakte de krukas lichter. De koppen op de V12 zijn ook nieuw en de kleppen zijn gecoat in een speciaal goedje. Het inlaattraject werd ook herzien. De automaat bleef ongewijzigd, maar kreeg wel nieuwe software om nog sneller te schakelen.
Individueel sturende achterwielen
Een nieuw trucje zijn de individueel sturende achterwielen. Meesturende achterwielen zijn niet heel bijzonder meer, maar de stuurhoeken van de twee achterwielen kunnen in een bocht van elkaar verschillen voor maximale bochtsnelheid. Daarnaast leunt er tot 30 procent meer downforce op de neus van de Ferrari 812 Competizione, vergeleken met de 812 Superfast.
Het ontbreken van een achterruit is niet alleen voor de sier: ook dat is aerodynamisch verantwoord. Niet te missen is het zwaard over de breedte van de motorkap. Nieuwe luchthappers, een hogere achterspoiler en een dikkere diffuser geven de Ferrari 812 Competizione een agressiever uiterlijk. Het interieur is grotendeels gelijk aan dat van de 812 Superfast. Nederlandse prijzen voor de Ferrari 812 Competizione en 812 Competizione A zijn nog niet bekend.
Meer van TopGear


De drie mooiste Ferrari-modellen komen te vervallen

Novitec zwaait de Ferrari 812 Superfast uit met de N-Largo S

Carlos Sainz Jr. vervangt na 10 jaar zijn Golf GTI door een Ferrari 812 Competizione

Italiaanse politie moedigt Nederlandse Ferrari aan flink gas te geven

Straatrace Seat Leon en Ferrari 812 eindigt in tranen

Wie bouwt de beste cabrio met V8 – Ferrari of Aston Martin?

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

In deze provincie mag je straks niet harder dan 100 na 19:00 (en krijg je een boete als je het wel doet)

De nieuwe Ferrari Amalfi is de goedkoopste én de mooiste Ferrari van het moment

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

De mooiste Alfa Romeo keert terug, zelfs met een handbak (en geen elektromotoren)

Rijke mensen willen echt geen elektrische auto, komt Lamborghini achter

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Hoe rijdt de mooiste en duurste Alfa Romeo van dit moment?

De Maserati MCPura is de nieuwe supercar van de Italianen (maar hij komt ons wel erg bekend voor)

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

De Brabus 1000 is sneller dan menig Ferrari, maar heeft nog één groot voordeel

Wie bouwt de beste cabrio met V8 – Ferrari of Aston Martin?

Deze nieuwe Lexus LC 500 Pinnacle Edition heeft misschien wel de minst mooie spoiler van dit moment

Voor een paar duizend euro maak je de goedkoopste Porsche 911 net zo snel als de duurste

Zo klinkt het als je voor 5.000 euro een Volkswagen Phaeton W12 koopt en de dempers verwijdert

De Porsche 911 Turbo 50 Years kost een ton meer dan een gewone, is ie dat waard? (review)

Bij dit Funda-huis parkeer je je auto gewoon in je werkkamer

Nooit meer stoeprandschade: dit is de ‘eerste onverwoestbare velg ter wereld’

Blijkbaar kun je nu als fietser ook een flitsboete krijgen (in dit geval van 211 euro)

De Brabus 1000 is sneller dan menig Ferrari, maar heeft nog één groot voordeel

Geen maximumsnelheid in Nederland? Dat kan prima, volgens dit onderzoek

Erg fraaie superbolides. Die onderbreking van de motorkap zorgt voor extra downforce en mogelijk ook extra koeling. at zwart op geel staat best goed, maar ik neem aan dat je hem ook in de carrosseriekleur kunt bestellen, anders laat je dat gedeelte achteraf in een andere kleur spuiten.
Prachtige auto, maar compleet verpest door die zwarte frutsels op de motorkap. Er moet een designer zijn die op een dag wakker wordt en dit bedenkt, het uitvoert en concludeert “ja, dit moet het gaan worden!”. Zonde, zonde, zonde.