
Het lijpste autotuningfeestje van Amerika gaat volgende maand weer van start. De Specialty Equipment Market Association organiseert elk jaar de SEMA Show in Las Vegas. Prominente autofabrikanten werken samen met tuners om woeste creaties op de beursvloer te zetten. Hyundai komt bijvoorbeeld met de Santa-Fast. Ford is ook niet vies van een aanpassing links of rechts en neemt twaalf concepten mee. Dit zijn auto’s van Ford op SEMA 2016.
Ford Mustangs
De grijze Ford Mustang is een ode aan de veteranen van het Amerikaanse leger. VMP Performance schroeft een supercharger op de motor en verhoogt het vermogen tot 851 saluerende paarden. De Mustang van Speedkore pompt er 825 pk uit. De andere moderne Mustangs zien er vooral leuk uit en hebben weinig performance-aanpassingen.
De meest bijzondere Mustang is een oudje. Revology Cars brengt namelijk een reproductie uit van de Shelby GT350 uit 1966. Hij oogt klassiek, maar is voorzien van een moderne 5,0-liter V8 met 435 pk. Het gehele onderstel zit vol moderne techniek zoals normaal werkende remmen en een limited slip differential.
Ford F-50
Het zwikje Ford F-150’s is interessanter. De EraThr3 F-150 is plat op z’n gezicht gegooid en verliest al zijn terreinwaardigheid in ruil voor stijlpunten. De F-150 van Bojix Design doet precies het tegenovergestelde. Deze gaat een stuk omhoog en krijgt een dikke bullbar, off-roadbanden en led-strips om het onbegaanbare terrein te verlichten. De gouden F-150 tovert de laadbak om tot een soort luxe cabine waarin je tv kunt kijken. De Lariat Supercrew hangt vol met GoPro’s en heeft plek voor je BMW-fietsen.
Dan heb je nog een rits Ford Fusions. De Mondeo dus, zoals hij hier heet. Maar dit ga je toch niet lezen, dus kijk maar lekker naar de plaatjes. Op 1 november gaat SEMA 2016 van start. Dan komen de echte foto’s vrij, in plaats van deze karige schetsen.
Meer van TopGear


Helaas was de Mondeo uiteindelijk iets minder cool dan de geweldige Ford Iosis

De auto’s van Tony Bellew

Ford Fiesta Hybrid en Focus Hybrid zijn onderweg

Ford Mondeo-facelift: misschien de laatste ooit

Autotest: Ford Mondeo Vignale

Dit automerk betaalt de benzine van zijn klanten, maar daar zullen de klanten niet echt blij mee zijn

Heeft Ford per ongeluk een geniale manier bedacht om belastingen te ontwijken op een nieuwe auto?

De bestverkochte moderne Ford gaat terugkeren (maar niet iedereen zal blij zijn)

Dit saaie Nederlands koopgedrag waait nu ook over naar andere landen zoals de VS

Lynx GT1 is een echte Ford GT met een echte V8 (met 1.500 pk)

BPM moet verdwijnen: worden Mustangs en M4’s eindelijk goedkoper in Nederland?

Kooptip: Gouden Nissan GT-R

De 5 dingen die we geleerd hebben op SEMA

De verknipte supercars op SEMA

FireBall Camaro met 990 pk kost een schijntje

Zomaar 6 wilde creaties op SEMA

Kia Sorento Ski Gondola sloopt Koning Winter

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Heeft Ford per ongeluk een geniale manier bedacht om belastingen te ontwijken op een nieuwe auto?

Aangezien elk merk nu ‘Jeeps’ maakt, moet Jeep dan geen stationswagens en sedans maken?

Met deze eenvoudige methode heeft jouw Tesla Model Y 100 pk meer

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zo bizar veel Tesla’s worden gevandaliseerd – en daar verdient Elon Musk erg goed aan

Is de Alfa Romeo Junior Ibrida Q4 de zoveelste saaie crossover of is ie écht nog leuk? (review)

Op deze manier proberen Duitse tankstations de boel te neppen (dus goed opletten)

‘Waterstof is toch de perfecte oplossing, waarom focussen we daar niet op?’

In Amerika kijken ze je heel raar aan als je dit een Volkswagen Golf noemt

Word je stiekem bespioneerd door je autobanden? In de VS vrezen ze van wel
