
Het kon natuurlijk niet uitblijven. SUV’s zijn voor tuners nu eenmaal onweerstaanbaar. En als dan een mooi merk als Jaguar met een SUV komt, voel je de bui al hangen. Wel, hij is in volle hevigheid losgebarsten. Dit is de Lumma F-Pace.
Het Duitse Lumma is bij ons beste weten de eerste die het nodig vond zich aan de Jaguar F-Pace te vergrijpen. Nu zijn wij over het algemeen grote voorstanders van het adagium ‘Als je het doet, moet je het goed doen’, maar dat gooien we bij dezen in de heroverweging. Lumma heeft de F-Pace voornamelijk goed te grazen genomen.
Het hele arsenaal aan schreeuwerige tuningtrucs is op de nietsvermoedende F-Pace losgelaten. Carbon-bodykit? Check. Gaten waar ze niet zaten en ook niet horen? Dubbelcheck. 24 inch lichtmetaal? Natuurlijk. Extreme verlaging? Uiteraard. Een viervoud aan uitlaten waar je de afwatering van een middelgrote provinciestad mee zou kunnen regelen? Vanzelfsprekend. Mega-diffuser? Ook dat.
Is er motorisch dan iets leuk aan de Lumma F-Pace?
Laten we het zo zeggen: ze zijn er in ieder geval niet afgebleven. De nulletjes en eentjes van de elektronica van de 3,0-liter supercharged V6 zijn zo door elkaar geschud dat hij nu 480 pk levert – 100 meer dan voorheen. Dat is ook mede te danken aan het nieuwe uitlaatsysteem dat waarschijnlijk nog een paar forse klappen luider zal zijn dan dat van de Jaguar toch al is.
Van het interieur hebben we gelukkig geen foto’s, maar ook dat kan door Lumma treffend verbouwd worden. Er zal een ruime keuze zijn uit leer en alcantara (Lumma kennende in kleuren die nog licht geven als je ze onder zestig kuub tuinaarde begraaft). De boel kan worden afgewerkt met koolstofvezel, aluminium of hout in (uiteraard) ‘contrasterende kleuren’. Een set nieuwe pedalen en vloermatten met geborduurd Lumma-logo (weersta dat maar eens) vormen de kers op de taart.
Werkelijk het enige positieve dat wij kunnen bedenken, is het feit dat dit nog computertekeningen zijn. Het is niet direct onze gewoonte, maar wij hopen vurig op een zeer plaatselijke aardbeving, tsunami of andere mild-Bijbelse plaag iets ten zuiden van Stuttgart, de komende tijd.
Meer van TopGear


Fabrikant stopt met betaalbare verbrandingsmotoren en gaat voor dure EV’s

Jaguar wordt volgend jaar elektrisch, maar schrapt nu wel de enige EV uit het assortiment

De Jaguar F-Pace krijgt een laatste speciale versie voordat het merk volledig elektrisch wordt

Jaguar F-Pace P400e PHEV R-Dynamic HSE

Jaguar F-Pace SVR is 3 km/u sneller en 3% gladder

Dit merk verkoopt bijna geen auto’s meer, en toch gaat het beter dan ooit

Jaguar neemt opmerkelijke maatregel na enorme kritiek op reclamecampagne (die stiekem dus wel werkte)

Is zo’n brute Jaguar XFR na 15 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Deze auto kost nu nog nieuw 115.000 euro, maar tweedehands slechts 16.000 euro

De Jaguar Type 00 (van die bijzondere reclame) is in het echt ook heel apart

TWR Supercat: wij rijden de twaalfcilinder mét supercharger

Lumma BMW X7 staat op 24-inchers

Lumma Aston Martin DBX is uitgezakt

Lumma Design CLR X7 is een echte patser

Lumma CLR RE: de Evoque met extra klasse, zeggen ze

Dit is de Audi Q8 van Lumma Design

De Lumma G-klasse is je patserige blokkendoos

Deze BMW E30 met 1.000 pk klinkt zo goed dat de politie zelfs even een compliment moet geven

Het heeft even geduurd, maar je kan nu voor 40.000 euro een handbak in een Nissan GT-R krijgen

Nissan Micra met V6 even opgelapt voor introductie nieuwe, eh, Nissan Micra

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Dit kost het om een V6 met maximaal 400 pk in jouw Mazda MX-5 te laten leggen (want dat wil je)

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Heeft de Mini John Cooper Works Electric de ‘JCW-factor’? (review)

De Nederlandse overheid verkoopt een auto van 327.000 euro (voor een prikkie?)

Dit merk verkoopt bijna geen auto’s meer, en toch gaat het beter dan ooit

Jaguar neemt opmerkelijke maatregel na enorme kritiek op reclamecampagne (die stiekem dus wel werkte)

Er is maar één SUV sneller dan de nieuwe Aston Martin DBX S (maar die is niet cooler)

Op deze bizarre wijze kun je je eigen gestolen auto weer terugkopen

Deze dikke bak is wereldwijd een enorme flop, behalve in Nederland (en dat is logisch)

De politie heeft een creatieve nieuwe manier om in de zomer hardrijders te pakken (zonder dat je ze ziet)

Vanaf deze week krijg je het nieuwe rijbewijs in Nederland (met een bijzonder verborgen trucje)

Dit is de bestverkochte gebruikte auto van Nederland, nu de Volkswagen Golf op nummer twee staat

Is een topsnelheid van 310 km/u wel verantwoord als een auto 2.595 kilo weegt?
