
Eens in de zoveel tijd pakt Brabus een auto en haalt daar het maximale uit dat binnen het gezonde verstand mogelijk is. Deze creatie noemen ze dan de Rocket. Het recept van de Brabus Rocket 900 is nauwelijks gewijzigd in de afgelopen decennia: om en nabij de 1.000 Nm, zo’n 900 pk, een widebody en een topsnelheid van boven de 300 km/u. In het verleden kreeg de Rocket vaak een V12, maar Brabus krimpt braaf mee met Mercedes. De nieuwste Rocket krijgt gewoon een V8, maar wel een serieus aangepakte.
Specificaties Brabus Rocket 900 (GT 63 S 4-door)
Hoe de Brabus Rocket 900 eruitziet, daar hebben jullie ogen voor. Hoe hard hij gaat, dat willen jullie weten. Het vermogen van de nieuwste Rocket is 900 pk en 1.250 Nm. Zoals bij de meeste van hun dwaze creaties begrenst Brabus het koppel op 1.050 Nm. Dat is beter voor de bandjes en vermoedelijk trek je anders wokkels van de aandrijfassen. Het vermogen gaat via de negentrapsautomaat naar alle wielen. De 0-300-tijd (ja, driehonderd) is 23,9 seconden. De 0-100-tijd is 2,8 seconden.
Om de Pirelli-banden te beschermen is de topsnelheid begrensd op 330 km/u. Blijkbaar is Brabus volwassen geworden, want de oude Rocket op basis van de CSL (met nog een V12) haalde een topsnelheid van 365 km/u in 2006. De Black Baron (ook met een V12) haalde zelfs 370 km/u in 2009. Misschien is de bewijsdrang van Brabus afgenomen, of waren ze tien jaar geleden misschien wat meer onbezonnen. Je kunt altijd even een belletje naar Michelin doen – die leverden ook de banden voor de Chiron Super Sport en de SSC Tuatara.
Hoewel 900 pk prima te regelen is met een setje nieuwe turbo’s, kiest Brabus een andere route. Zij plukken de 4,0-liter V8 volledig uit elkaar om er een 4,5-liter van te maken. Als kers op de taart plaatst Brabus een rood-koolstofvezel afdekplaat op de motor. Ook de bodykit is gemaakt van koolstofvezel, en Brabus vertelt dat ze de kit in de windtunnel hebben ontwikkeld. De widebody en de spoiler moeten zorgen voor betere stabiliteit op hoge snelheden.
Het grijze exemplaar (Brabus noemt het Stealth Grey) is bovendien voorzien van het ‘Masterpiece’-interieur. Het interieur is wat ons betreft het enige goede argument om het inderdaad maar bij tien exemplaren van de Brabus Rocket 900 te houden, want meer gaan ze niet bouwen. Uiteraard ben je als klant niet verplicht om exact zo’n interieur te nemen. Wat de Rocket moet kosten, is niet bekend.
NIEUWSBRIEF
Het laatste autonieuws, de meest recente tests en exclusieve auto-content rechtstreeks in je mailbox. En als je wilt kunnen wij je ook op de hoogte houden van aanbiedingen van onze partners.
Meer van TopGear


Dit gebeurt er wanneer Mansory een hybride Mercedes-AMG GT 4-Door aanpakt (880 pk!)

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-Door Coupé review: Oneindig koppel

Will.i.am plakt met Mercedes de neus van een G-klasse op een AMG GT 4-door

De prijs van de Mercedes-AMG GT 63 S E Performance is bekend

Mercedes-AMG GT 63 S E Performance is een PHEV

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

Mercedes betaalt half miljoen euro aan werknemers om niet te hoeven werken

Hoe Mercedes er ooit (per ongeluk) voor zorgde dat Volkswagen 2 miljard euro verloor

Komt Volkswagen met een eigen (betaalbare) concurrent voor de Mercedes G-klasse?

Nieuwe Mercedes CLA weegt leeg meer dan dikke S-Klasse

Is zo’n supersnelle Mercedes A 45 AMG na 12 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Brabus komt weer met een kleine sedan met 650 pk, maar het is niet deze

Gelukkig: de Brabus GT 750 heeft nog wel het goede aantal cilinders

Brabus C 63 730 heeft 730 pk, maar wel slechts een viercilinder

Deze simpele sedan heeft net zoveel vermogen als een Bugatti Veyron

Duitsers verbeteren ‘Britse’ Rolls-Royce

Zoveel kost 1.000 pk en fabrieksgarantie voor een praktische Mercedes

Op deze manier gaat BMW rijke mensen tegemoet komen die vergeten remmen te bestellen

Deze (zeer zeldzame) verlengde Volvo S80 met heerlijke V8 kan van jou zijn

De nieuwe Volvo ES90 is de stilste Volvo aller tijden – dit moet ie kosten

Dit is de nieuwe (en prachtige) Audi A6 – en hij heeft niet de motor die je zou verwachten

Volvo gaat met de ES90 een van de zwaarste auto’s in zijn klasse bouwen, maar dat heeft een voordeel

Audi gaat ook dit mooie en sportieve model uit productie halen

Met een paar aanpassingen kost deze kleine hatchback meer dan 100.000 euro

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Mensen moeten echt kappen met deze piepkleine (maar vreselijke) modificatie aan hun auto’s

Lynx GT1 is een echte Ford GT met een echte V8 (met 1.500 pk)

Eindelijk, de Ferrari Purosangue is een echte offroader

Ben jij succesvolle linksback bij een voetbalclub, dan is dit je nieuwe auto

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Wist je dat deze (inmiddels) betaalbare BMW stiekem een volbloed racemotor heeft?

Mag de Duitse politie jouw telefoon in beslag nemen als je Flitsmeister gebruikt?

De eerste nieuwe Alpina is bekend (en het is niet een SUV)

Speciale Audi RS Q8 heeft een interieur dat 74.900 euro kost (dus zonder auto)

Met deze Mercedes-bus mogen klusjesmensen gewoon alle stadscentra in

De binnenspiegel in je auto is verplicht, maar er is een hele rare uitzondering

Dikke nep-BMW 7-serie ziet er beter uit dan het origineel (en daar is een goede reden voor)

Let op: deze parkeerapp wordt binnenkort flink duurder (en welke moet je nu hebben?)

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Op deze wijze gaat de Fiat 500 weer een enorm succes worden in Europa (en dus ook in Nederland)
