
We vonden het vroeger altijd heel bijzonder dat Kapitein Picard van Star Trek zo moest benadrukken dat hij ergens zonder haar op z’n hoofd heenging. Pas toen we ouder waren, begrepen we dat hij boldly (dapper) zei, en niet baldly (kalend). We hebben het even voor je nagekeken: alle mensen achter deze Boldmen CR4 hebben nog haar op de knar. Het bedrijf achter deze omgebouwde BMW Z4 werd vorig jaar opgericht met hulp van Friedhelm Wiesmann, één van de broers achter sportautomerk Wiesmann.
De Boldmen CR4 begint zijn leven als een BMW Z4 van de nieuwste generatie. Het vermogen van de 3,0-liter zes-in-lijn groeit ietsjes naar 409 pk en 610 Nm, maar dat is niet waar het hele project om draait. Bijna de volledige carrosserie verdwijnt de prullenbak in en Boldmen monteert een nieuwe koolstofvezel koets. De nieuwe 0-100-tijd dankzij het afgenomen gewicht en de toename in vermogen is 3,9 seconden. Het vermogen gaat via een automaat naar de achterwielen.
Het uiterlijk van de Boldmen CR4
De koplampen met koolstofvezel armatuur doen denken aan die van de Alfa Romeo 4C, maar deze CR4 kan het iets meer hebben, wat ons betreft. De achterkant met de aflopende zijkanten doet sterk denken aan de auto’s van het merk Wiesmann. Sowieso lijkt de auto iets meer volume in de neus te hebben, waardoor de verhoudingen beter kloppen dan bij de Z4. En zijn we gek als we een beetje van de Jaguar F-type in de voorbumper zien?
De prijs van de omgebouwde Z4
In totaal moeten 100 Z4’s de make-over krijgen naar Boldmen CR4. De eerste twintig staan voor dit jaar op de planning. Per stuk moeten de auto’s 185.000 euro kosten, zonder Nederlandse belastingen. Dat is bijna drie keer zoveel als de normale Z4 M40i, die in Duitsland 62.700 euro kost. De Nederlandse prijs voor de CR4 is niet bekend. Een BMW Z4 M40i kost hier minimaal 78.888 euro.
Is dit dan de nieuwe Wiesmann?
Nee, de Boldmen CR4 staat helemaal los van het automerk Wiesmann. De financiële crisis deed Wiesmann de das om en het bedrijf stopte in 2014 met de verkoop van hun auto’s. De broers Wiesmann verkochten de toko aan investeerder Roheen Berry, die wel grootse plannen heeft met het merk. Het plan van automerk Wiesmann was om in 2020 met een nieuw model te komen, maar waarschijnlijk gooide corona de planning overhoop.
Meer van TopGear


BMW Z4 met 500 pk kost 250.000 euro, maar heeft een unieke feature

Bij deze BMW is de handbak een optie van 15.000 euro – is ie dat waard? (review)

Voor een hoop geld kun jij je BMW Z4 laten ombouwen tot een soort BMW 507

Bij BMW is de handbak springlevend: Je mag nu ook zelf schakelen in de sterkste Z4

Dit is een straatlegale BMW Z4 GT3-racer met een Mercedes-V12 (1.500+ pk!)

BMW gaat door met auto van het formaat tweekamerappartement

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

BMW geeft een wel heel vreemde keuze voor de volgende M3 (maar hij wordt wel mooier)

BMW zegt zescilinder vaarwel voor de snelste M2, krijgt dit jaar al een viercilinder

Als je vandaag in de BMW M3 (E30) rijdt, valt ie dan tegen of maakt ie de verwachtingen waar?

Is de driecilinder wel voldoende in de BMW 220 Gran Coupé? (review)

Voor wie elektrische Rolls-Royce Spectre te stil vindt, is er nu eentje met een V12

Dit was ooit een van de mooiste auto’s die je (nu nog) in Nederland kunt kopen

Met deze enorme cabrio zou Cadillac graag klanten van Rolls-Royce pikken

Op dit vakantie-eiland is (bijna) elke cabrio een taxi, zelfs de busjes

Nederlands bedrijf bouwt Defender 130 om tot op maat gemaakte pick-up

De Rolls-Royce Arcadia Droptail is dankzij zijn klok misschien wel de duurste Rolls ooit

Als je een auto ziet met een gat in de koplamp, hoef je het stoplichtsprintje niet aan te gaan

Zie jij (zonder te spieken) van welk merk deze iets te ruige stationwagen is?

Dit is de duurste viercilinder auto van het moment (want hij kost 300.000 euro)

Europese Unie geeft duidelijkheid over het verbod van koolstofvezel op auto’s

We hebben nog wat te zeuren over koolstofvezel, nu het nog niet verboden is

510 pk uit een vijfcilinder is bij Abt stukken goedkoper dan een nieuwe Golf GTI

Door pech en arrogantie bouwde Volkswagen per ongeluk de zuinigste auto ooit (en die koop je nu voor weinig)

Deze toffe Audi kun je helemaal gratis rijden (als je het slim aanpakt)

BMW gaat door met auto van het formaat tweekamerappartement

Audi A6 e-hybrid maakt de benzineversies compleet overbodig

Beter en iets minder lelijk: kan de BMW iX xDrive45 overtuigen? (review)

Het gaat niet goed met Volkswagen want ze verkopen juist te veel elektrische auto’s

Met deze verborgen functie word je niet meer misselijk als je in de auto op je telefoon kijkt

Is de Porsche 911 GT3 nog altijd dat briljante pretpakket? (review)

Door pech en arrogantie bouwde Volkswagen per ongeluk de zuinigste auto ooit (en die koop je nu voor weinig)

Deze toffe Audi kun je helemaal gratis rijden (als je het slim aanpakt)

Je kunt met de auto de Windows XP-achtergrond bezoeken – maar schrik niet hoe het er nu bij ligt

Ik ben niet echt te vinden voor de “net uit de tube geknepen” look van de achterkant maar deze is best wel netjes. De voorkant echter, ik weet niet waar jij die 4C en F-type vergelijking vandaan haalt maar al wat ik daarbij kan voorstellen is één of andere low budget AliExpress Nissan GT-R look front conversie. Zo ééntje waar de foto bij de advertentie een echte GT-R laat zien maar wanneer je alles installeert, het er als dit komt uit te zien. lol