
‘En wie was er dan aan de beurt’, vraagt de Mercedes-AMG One in een zaakje vol circuits. Inmiddels zijn de prominente circuits in Duitsland geholpen en zijn klanten uit het buitenland aan de beurt. Kinderlijk eenvoudig breekt de One ronderecord na ronderecord. Nu is het de beurt aan de baan die bekend staat als de ‘The Temple of Speed’.
Zegt je dat niets; we hebben het over het Autodromo Nazionale Monza. Het record stond op naam van Nissan met een GT-R van de R35-generatie. Daarmee reed coureur Emanuelle Russo een tijd van 1:52,590 minuten. Daar haalt de One een flinke hap uit. Het bijna 5,8 kilometer lange circuit in Monza legt de Mercedes-AMG One af een tijd van 1:43,902 minuten.
Waarschijnlijk is dit het enige feestje van Mercedes dit jaar op Monza. De F1-auto van dit jaar doet het (vooralsnog) niet zo lekker op de lange rechte stukken, en daar zijn er veel van in The Temple of Speed. Vandaar ook de naam.
Andere ronderecords van de Mercedes-AMG One
Eerder waren circuits dichterbij de Duitse thuisbasis aan de beurt. Als eerst koos Mercedes de grote jonge; de Nürburgring Nordschleife. Omdat ze er toch waren, pakte Mercedes ook maar meteen het record voor het bijbehorende GP-circuit. Vervolgens moest de Hockenheimring er ook aan geloven. Tot zover de circuits in Duitsland, want niet veel later ging ook de Red Bull Ring er aan.
Voor beeldmateriaal van de recordrun moeten we nog even wachten. Wat Mercedes met dit record wel bewijst, is dat de AMG One niet alleen maar draait om het halen van enorme downforce. In een rechte lijn is de One ook een monster. Zouden Aston Martin en Red Bull zich al uitgedaagd voelen om de Valkyrie los te laten in Monza?
1:43,902 minutes. We’re celebrating a new record on the Monza track! #ONEandOnly
— Mercedes-AMG (@MercedesAMG) April 3, 2023
[WLTP: Kraftstoffverbrauch gewichtet, kombiniert: 9,9 l/100 km | CO₂-Emissionen gewichtet, kombiniert: 223,4 g/km | Stromverbrauch gewichtet, kombiniert: 49,8 kWh/100 km | https://t.co/1hjefj6xrW] pic.twitter.com/qYcxOJ5pyN
Meer van TopGear


VIDEO: Zo ziet de nieuwe Mercedes-AMG One van Christijan Albers eruit

Christijan Albers pikt zijn nieuwe auto op: een Mercedes-AMG One

Dit schaalmodel van de Mercedes-AMG One is op afstand bestuurbaar

Mercedes-AMG gaat met de billen bloot bij documentaire over de One

Mercedes wil nooit meer een straatauto met een F1-motor bouwen

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

Is zo’n superchique Mercedes CLS Shooting Brake (X218) na 13 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Met deze AMG met vijfcilinder kun je makkelijk 1.000 kilometer op een tank halen

Deze motor weegt slechts 13,1 kilo maar levert 750 pk

Heeft de gloednieuwe Mercedes CLA als eerste géén irritante geluidjes? (review)

Mercedes CLA Shooting Brake: station die 761 km op een volle accu haalt

Gaat die Verstappen nog een keer winnen, of kunnen we het wel vergeten?

Verstappen pakt tiende overwinning op rij tijdens GP van Italië 2023

Sainz grijpt pole position tijdens de kwalificatie voor de GP van Italië 2023

Sainz ook de snelste in 3e vrije training in Monza

Forza Ferrari! Sainz is de snelste in de 2e vrije training in Monza

Teams oefenen alvast op trucje voor de kwalificatie tijdens de 1e vrije training in Monza

Wie bouwt de beste cabrio met V8 – Ferrari of Aston Martin?

Deze nieuwe Lexus LC 500 Pinnacle Edition heeft misschien wel de minst mooie spoiler van dit moment

Voor een paar duizend euro maak je de goedkoopste Porsche 911 net zo snel als de duurste

Zo klinkt het als je voor 5.000 euro een Volkswagen Phaeton W12 koopt en de dempers verwijdert

De Porsche 911 Turbo 50 Years kost een ton meer dan een gewone, is ie dat waard? (review)

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Kijk hoe de Duitsers een brug van 70 meter hoog en 485 meter lang als één geheel verhuizen

Het wordt nog minder leuk om op de Autobahn te rijden als het zo doorgaat (maar er is ook goed nieuws)

De nieuwe snelle Mercedes van de politie heeft nu al groot voordeel ten opzichte van de Audi

Met de Opel Mokka GSE is er eindelijk weer een ouderwets sportieve Opel (280 pk)

In Duitsland kun je een snelheidsboete krijgen van 7.500 euro, en als je niet oppast moet je echt betalen

Gaat BMW de dikke M3 en M5 nu ook voorzien van een kleine benzinemotor?

In dit Europese land willen ze een flitspaal invoeren tegen asociale wielrenners

Is zo’n betrouwbare Suzuki Swift Sport na 7 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Hoe kunnen zoveel mensen zo’n dure nieuwe auto betalen? Dit zijn de verschillende opties

Dit is geen flitspaal of verkeerscamera, maar wat is deze verdachte paal dan wel?

Hier kunt je nu al de volledige kaart van GTA 6 bekijken, ruim voordat de game uitkomt
