
Cupra splitste zich af van het merk dat het grootbracht als performance-label, maar maakte vervolgens nog steeds alleen maar snelle Seat-versies met een puntig logo. Die krijgen nu gezelschap van iets écht nieuws: dit is de Cupra Formentor, het eerste model van het merk dat niet ook te krijgen is als Seat met een braaf dieseltje erin.
De Formentor (naar het schiereiland van Mallorca, maar tevens de coolste Transformer-achtige naam die ooit op een auto werd geplakt) doet misschien een belletje bij je rinkelen. Dat kan kloppen, want Cupra liet ‘m ons vorig jaar al als concept zien. Die auto zag er nagenoeg productieklaar uit – zodanig dat de foto’s hierboven min of meer hetzelfde zijn, maar dan met een nummerplaat erop. Geen verrassing dus.
Specificaties Cupra Formentor
Volgens Cupra combineert de Formentor ‘de voordelen van een performance-auto met de kwaliteiten van een SUV’. Hmm. De coupé-crossover-achtige is 4.450 millimeter lang, 1.839 millimeter breed en 1.511 millimeter hoog. Dat is langer en lager dan een Ateca, maar korter en hoger dan de stationversie van de nieuwe Leon.
Het vermogen komt van dezelfde 245 pk sterke plug-in hybride aandrijflijn (1.4 TSI plus elektromotor, goed voor 50 kilometer elektrisch rijden) die we in de nieuwe Leon eHybrid vinden. Ook kun je kiezen voor de bekende 2,0-liter turbomotor met 310 pk en geen batterijen. Beide aandrijflijnen maken gebruik van de DSG-transmissie; de 2.0 krijgt bovendien vierwielaandrijving.
Bekend interieur
Het interieur ziet eruit alsof het veel deelt met dat van de nieuwe Leon. Zo zijn er een 12-inch touchscreen en kun je op het stuur van rij-modus wisselen. Het lijkt er dan ook op dat de achterliggende techniek van de twee auto’s geheel overeenkomt.
De Cupra Formentor staat later dit jaar bij de dealers. Nu nog even bedenken of je ‘m liever hebt dan zo’n smakelijke Leon Sportstourer.
Meer van TopGear


Cupra Formentor en Leon krijgen vrijwel dezelfde facelift

Cupra Formentor VZ e-Hybrid Copper Edition

Cupra Formentor VZ5: met vijfcilinder!

Cupra Formentor VZ 2.0 TSI 310 4Drive

Cupra Formentor met vijfcilinder uit de Audi RS 3?

Deze praktische SUV met de techniek van een Golf R (en 300 pk) begint best betaalbaar te worden

Seat gaat eindelijk naar Amerika, maar de manier waarop is een beetje zuur voor Seat

Cupra Born VZ: kun je fun hebben met een EV onder 50.000 euro?

Heeft de Cupra Formentor 1.5 e-Hybrid VZ Performance ook qua rijplezier een koperen randje? (review)

Is de Cupra Leon Sportstourer VZ Performance een Seat met kapsones, of heeft ie meer te bieden?

Cupra Terramar: goedkoper en sportiever dan een Volkswagen

Autosalon van Genève 2020: zo ligt het erbij

Mansory Audi RS 6 is nog prima te doen

Nieuwe Fiat 500 is elektrisch

Aston Martin V12 Speedster blaast toupetjes weg

Bugatti Chiron Pur Sport is aangescherpt

Koenigsegg Gemera is een 1.730 pk vierzitter

Deze praktische SUV met de techniek van een Golf R (en 300 pk) begint best betaalbaar te worden

Wat betekent het als je in het buitenland deze dubbele haaientanden tegenkomt?

Ook dit Europese land is de maximumsnelheid verhoogd naar 150 km/u (maar niet voor iedereen)

Goedkoopste PHEV van Nederland is duizend euro goedkoper dan een instap-Golf

Seat gaat eindelijk naar Amerika, maar de manier waarop is een beetje zuur voor Seat

Het is onmogelijk om te ontsnappen aan deze methode om hardrijders te pakken (behalve met een cabriolet)

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Zie jij (zonder te spieken) van welk niet-Chinese automerk deze nieuwe SUV is?

De nieuwe Citroën C5 Aircross is zonder twijfel de meest Franse Franse auto ooit

Deze praktische SUV met de techniek van een Golf R (en 300 pk) begint best betaalbaar te worden

De Hyundai Ioniq 5 is waarschijnlijk groter dan je denkt – hoe bevalt de vernieuwde versie? (review)

Dit is de populairste Volvo van dit moment, maar dan ruimer en goedkoper. Moet je dat willen? (review)

Is dit het begin van het einde voor de trajectcontroles in België?

Vanaf vandaag mag je geen Peugeot of Opel meer kopen in Nederland

Dit zijn auto’s waarbij de goedkoopste uitvoering eigenlijk de beste keuze is

Er is één land ter wereld waar geen muggen voorkomen (en het is perfect voor een roadtrip)

Is zo’n fraaie Volvo C70 na 19 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu
