
Je zou het niet zeggen (of juist wel), maar de moderne Fiat Multipla heeft een flinke horde fans. En we weten nu al dat die fans het niet leuk zullen vinden dat we de Fiat 500L een moderne Multipla noemen. Je zult het merken aan de boze reacties, let maar op. Maar geef toe: een grote MPV van Fiat met een eigenaardig uiterlijk, dat is de spirituele opvolger van de Fiat Multipla uit de jaren ’90. We hebben nu een exemplaar gevonden die nog iets specialer is.
Trouwens: de vierdeurs versie van de Fiat 600 uit de jaren ’60 heet ook Multipla. En de 500L had eigenlijk gewoon 600 moeten heten, want met een 500 had de auto eigenlijk weinig te maken. Tot zover onze spreekbeurt over de Multipla. Er zullen genoeg mensen zijn geweest die de Fiat 500L gekscherend een ‘pausmobiel’ genoemd hebben, maar dit zwarte exemplaar heeft de geuzennaam als geen ander verdiend. In 2015 zat paus Francis achterin deze 500L.
In 2015 bracht de paus een bezoekje aan de VS met een tussenstop in New York City. Daar werd hij opgehaald in deze Fiat 500L Lounge. Waarom deze auto? Hij was volgens het boek Iconic groot genoeg om de paus ‘in luxe’ te vervoeren, maar ‘plebejer genoeg om [degenen] tevreden te stellen die geloven dat een man van het volk gezien moet worden in een auto die de meeste mensen zich kunnen veroorloven’. In 2016 reed de auto nog een keer mee in de parade voor Saint Patrick’s Day.
De Fiat 500L ‘van de paus’ is niet goedkoop
Na zijn publieke verschijningen werd de auto geveild voor het goede doel, waarna er nog maar weinig met de auto gereden werd. Nu staat hij in Canada te wachten tot hij eind mei geveild wordt als onderdeel van de ‘Dare to Dream Collection’. Op de teller staat ruim 770 mijl, wat zo’n 1.200 kilometer is. Naar verwachting brengt de Fiat 500L waar de paus in zat tussen de 45.000 en 90.000 euro op tijdens de veiling. Of de pop van de paus erbij krijgt, is niet bekend.
Meer van TopGear


Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

De interessante reden waarom er nu ineens nog één gloednieuwe Fiat Multipla verkocht is

De Fiat Multipla is voor één keer terug als een 6×6

Waarom Amerikanen nu pas de Fiat Multipla mogen importeren (en precies te laat zijn)

Er staan geen (echte) Fiat Multipla’s meer te koop in Nederland

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

Deze (onverwachtse) 10 elektrische auto’s raken de minste actieradius kwijt met 130 op de snelweg

De lelijkste auto ter wereld maakt een terugkeer, maar is ie nog steeds lelijk?

Stokoude dieselbus van bijna 20 jaar oud verkoopt beter dan Tesla

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

Deze oersaaie auto is volgens de ANWB de beste investering die je kunt doen

Nieuwe BMW 2-serie Active Tourer

Ga als de brandweer met deze VW Touran

Nieuwe Mercedes B-klasse voor politie gespot

Mercedes B 220 d

Mercedes B-klasse: 1e rij-indruk

Deze geliefde Ferrari kost minder dan een nieuwe Volkswagen Golf R

Hoe rijdt de mooiste en duurste Alfa Romeo van dit moment?

De Maserati MCPura is de nieuwe supercar van de Italianen (maar hij komt ons wel erg bekend voor)

Deze Fiat 500 kun je eindelijk wel betalen (en er komt nog een goedkope versie aan)

De nieuwe Ferrari Amalfi is de goedkoopste én de mooiste Ferrari van het moment

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

De politie voert nu veel ‘artikel 8-controles’ uit, maar wat zijn dat eigenlijk?

Truc voor benzinemotoren uit de jaren ’50 werkt blijkbaar perfect voor elektrische auto’s

Een van de grootste autoconcerns ter wereld schrapt plannen voor waterstof: ‘Geen toekomst’

Dikke file? Met dit (nogal stiekeme) trucje stuur je andere auto’s weg van jouw route

Je kunt het kentekenbewijs van je auto nu al digitaal op je telefoon hebben – zo werkt het
