Zelfs de beste scriptschrijver van Hollywood had dit niet kunnen verzinnen. Een zakenman en marketeer transformeert per ongeluk in een driftheld waarvan de wereld niet wist dat ie hem nodig had. Ken Block verkocht in 2004 zijn aandeel in DC Shoes om zijn droom na te jagen: een carrière in het rallyrijden. Die droom werd werkelijkheid, mede dankzij de internetsensatie die zijn Gymkhana-serie werd.

Dit mooie verhaal kwam iets meer dan een jaar geleden tot een abrupt einde. Nu kun jij een stukje van het nalatenschap van Ken Block bemachtigen. Om Block te eren, maar ook om een goed doel te steunen. Op eBay wordt ‘From the Collection: Ken Block’ aangeboden. Deze veiling bestaat uit allerlei memorabilia uit Blocks carrière. Er worden er precies 43 veilingstukken aangeboden, gelijk aan Blocks startnummer.

Koop auto-onderdelen die Block gebruikte

De veiling bestaat voor een gedeelte uit petjes, gesigneerde foto’s en telefoonhoesjes. Het bijzonderste spul zijn toch wel de onderdelen die letterlijk van de auto’s van Block af komen. Denk aan een wielkast van Blocks persoonlijke Ford Raptor met Hoonigan-bestickering. Of een voorbumper van de Ford Fiesta RS WRC rallyauto die Block gebruikte in 2015.

Daarnaast zijn er een boel gesloopte onderdelen die rechtstreeks uit Gymkhana-video’s komen. Zo beklom Block de beruchte Pikes Peak in Climbkhana met een 1.400 pk sterke Mustang. Een verbrande koppelingsplaat van de Mustang gaat ook onder de hamer. Daarnaast kun je bieden op wielen uit Gymkhana 10 en Electrikhana 2. Bovendien wordt er een gebogen demper aangeboden die figureerde in Gymkhana 8 en een splitter van de Mustang Hoonicorn uit Gymkhana 7.

Het goede doel van Ken Block

De opbrengsten van de veiling gaan naar het goede doel van Ken Block: het 43 Institute. Deze stichting probeert deuren te openen voor talenten in de motorsport, kunst en extreme sporten. TopGear sprak met de weduwe van Ken Block, Lucy, bij de camper van de familie in Moab. Hier deed dochter Kira mee aan de Easter Jeep Safari. Op hetzelfde moment rijdt Kira’s oudere zus Lia mee in de F1 Academy.

‘Ken had waarschijnlijk niet door dat het helpen van anderen een van zijn erfenissen zou zijn, maar zoveel mensen hebben gezegd dat woorden van Block een keerpunt in hun levens of carrières betekende. We blijven hieraan werken met het 43 Institute: helpen van mensen die het misschien anders moeilijk zouden hebben om toegang te krijgen tot banen, vaardigheidsontwikkeling en het verbeteren van psychische en mentale gezondheid’, zegt Lucy Block.

Hoe Block begon met Gymkhana

‘Met de eerste video was het een kwestie van ”laten we eens zien wat een auto kan doen”. Het was niet de bedoeling om het om te toveren in een viraal fenomeen, er waren geen sponsordeals. Het was erg rauw, maar Ken kon zijn brein niet uitzetten, dus het was zijn natuurlijk instinct om te denken ”Nou, dat werkte, we hadden niet verwacht dat het zo goed zou werken, dus hoe kunnen we het nog beter maken?”. Hij maakte niet gewoon Gymkhana-video’s, omdat dat is wat hij wilde doen – hij maakte ze omdat hij daarmee het rallyrijden kon betalen. Dat is geen goedkope sport.’

Gezien het aantal gesloopte onderdelen van Ken Block die nu in de veiling gaan, kunnen we het ons voorstellen dat de video’s zelf ook niet heel betaalbaar waren. Maar wat hebben we er met z’n allen van genoten. Je kunt tot 13 april bieden op de veilingstukken.

Reacties

Geef een reactie

(verplicht)

Meer van TopGear