
Oef, dit is wel extreem zuur. De bestuurder van het bovenstaande hoopje Ferrari F8 Tributo had zijn auto zes uur eerder opgehaald bij de dealer. De 720 pk van de V8 en verraderlijke omstandigheden deden de auto waarschijnlijk de das om op de Autobahn in Duitsland. De wachttijden bij Ferrari zijn vrij lang en aangezien de F8 Tributo al begin 2019 is onthuld, kan het zomaar zijn dat de man twee jaar op zijn Ferrari moest wachten. Het waren zes fantastische uren, zoals een uitzendkracht zou zeggen.
Zomerbanden
De Ferrari F8 Tributo stond op zomerbanden, want daarop werd hij geleverd. De exacte toedracht is niet bekend, maar de politie vermoedt voor de omstandigheden ‘ongeschikte snelheden’. De Ferrari botste tegen een betonnen muur waarbij het achterwiel losraakte. Het wiel raakte een busje dat in de tegenovergestelde richting reed. In Nederland kost de Ferrari F8 Tributo minimaal 295.564 euro. In Duitsland is de auto iets goedkoper, namelijk 228.000 euro. Dat is uiteraard zonder prijzige opties. De politie schat dat de totale schade van het ongeval neerkomt op 366.000 euro.
Nog even over de F8 Tributo
De Ferrari F8 Tributo gebruikt de bekende 3,9-liter V8 die ook in de 488 GTB lag. Het vermogen is 720 pk. Het koppel is 770 Nm. De sprint van 0 naar 100 km/u kost de F8 2,9 seconden. 0-200 duurt een kleine 7,8 seconden. De topsnelheid is 340 km/u, waar best mee te leven valt. Of in dit geval dus eigenlijk niet. De Ferrari weegt ook slechts 1.330 kilo, wat 40 kilo minder is dan de 488.
Meer van TopGear


Man koopt Ferrari F8 en crasht hem een week later bij een automeeting

Nederlandse politie neemt op ’sluwe wijze’ gestolen Ferrari F8 in beslag

De Ferrari SP48 Unica is een door Ferrari gemodificeerde F8

Deze Mansory F8 Spider is ’soft’, volgens de tuner zelf

Ferrari F8 Tributo total loss door verborgen schade

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Een Ferrari of Lambo is tegenwoordig pas interessant als je er eentje in het IJ dumpt of om een boom vouwt

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Eindelijk, de Ferrari Purosangue is een echte offroader

Ferrari lijkt zo’n meedogenloos merk, maar ze blijken toch een goed hart te hebben

Deze week gaat de nieuwe maximumsnelheid in op de Duitse Autobahn (op bepaalde stukken)

Duitsers willen snelheidslimiet op Autobahn, maar er is nog hoop

Opvallend: zo (on)veilig is de Duitse Autobahn echt vergeleken met Nederland, waar we netjes 100 rijden

Waarom je als Nederlander goed moet oppassen als je goedkoop wilt tanken in Duitsland

Dit simpele Duitse verkeersbord betekent iets anders dan jij nu denkt (en dat levert je een hoge boete op)

Waarom deze dikke Mercedes niet harder mag dan 95 km/u op de Duitse Autobahn

Zie jij (zonder te spieken) welke auto een mafklapper aan puin heeft gereden in Rotterdam?

Deze nieuwe auto’s scoren niet goed in de crashtest (en dat heeft een duidelijke reden)

Deze Seat-rijder leek heel veel geluk te hebben, maar op het laatst gaat het toch fout op de Nürburgring

Kleine krasjes zorgen voor een rekening van bijna 10.000 euro – en dat zorgt voor een interessant dilemma

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

De politie heeft helemaal geen snelle Audi’s nodig om vlotte huur-Golfjes te pakken

Zie jij (zonder te spieken) welke auto een mafklapper aan puin heeft gereden in Rotterdam?

Pas op: dit lijkt een verkeerscamera, maar deze nieuwe flitser deelt een van de duurste boetes uit

Eend wordt gesnapt door een flitspaal, maar dat is niet het vreemdste aan dit verhaal

Een Opel-bestuurder werd met 696 km/u (!) geflitst in België – zo hoog was de boete die hij kreeg

De nieuwe handsfree-flitsers van de politie maken blijkbaar soms een (best grappige) fout

Pas maar op: de politie gaat ook online op zoek naar verkeersovertredingen (en stuurt boetes op)

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

De 600e is de krachtigste en verstandigste Abarth ooit, maar er ontbreekt iets (review)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Komt er nog een Bugatti Tourbillon zonder hybride aandrijflijn?

Waarom de nieuwe Bugatti Tourbillon geen turbo’s heeft (terwijl de Chiron er vier had)

Waarom de baas van Bugatti nog nooit in de Bolide met 1.600 pk heeft gereden

Een van de coolste BMW’s ooit lijkt (deze week) een comeback te maken

Van deze toffe auto was je allang vergeten dat ie bestond, maar hij is nu verrassend betaalbaar

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

In Amerika kijken ze je heel raar aan als je dit een Volkswagen Golf noemt

Word je stiekem bespioneerd door je autobanden? In de VS vrezen ze van wel

Zal de Alpine A390 een leuke elektrische crossover zijn?

Als je niet oppast wordt je camper binnenkort veel duurder om te hebben

Hemelvaartsdeal: 1 jaar TopGear met 42% korting

Met veel geld kun je in ieder geval wel een racecursus betalen.
Maar of dat hier geholpen zou hebben is de vraag. Als het koud is dan hebben zomerbanden minder grip.
Niet iedereen die een Ferrari rijdt is Michael Schumacher, denken ze wel
Meer geld, en dus meer verstand dan jullie
Meer geld is niet meer verstand en ook geen betere chauffeur en dat denken ze wel vaak genoeg mee gemaakt op de kartbaan de dikke jongen uit hangen en laatste plaats staan en iemand die met een opel of VW of ford enzovoort afgedaan als Lozer
Geld maakt je geen auto coureur! 😂
Inderdaad 😂
Ik heb best wel medelijden!
Met de Ferrari welteverstaan!
Meer geld dan verstand