
Samen met de Duitse ADAC start Opel vanaf 2020 een elektrische rallyklasse. In zo’n geval is het natuurlijk handig als je ook een elektrische rallyauto tot je beschikking hebt. Vandaar de introductie van dit hitsige geval: de Opel Corsa-e Rally.
De ADAC Opel e-Rally Cup moet jong talent een opstapklasse naar de rallysport bieden. In de klasse verschijnen straks vijftien auto’s aan de start. De aandrijflijn van de Opel Corsa-e Rally is dezelfde als die van de productieauto, met 136 pk en een stevige 260 Nm. Ook de accu van 50 kWh is gelijkgebleven. Opel herinnert ons eraan dat de nieuwe Corsa-e een actieradius van 330 kilometer heeft. We denken dat deze versie dat op racetempo niet per se zal gaan halen.
Gelukkig werden er wel wat aanpassingen doorgevoerd, naast het uiterlijk dat fractioneel langer, hoger en breder werd. De Corsa-e ontving een speciale rallyophanging en een ander remsysteem met nieuw management en verstelbare remdruk. Dit is uiteraard geschikt gemaakt voor recuperatie, want alle beetjes helpen om je range anxiety tijdens de etappes onder de duim te houden.
De kale carrosserie werd van onnodig gewicht ontdaan en voorzien van een geïntegreerde rolkooi. Het ABS werd uitgeschakeld, er kwam een rallydisplay met datalogger en je kunt kiezen voor een Tripmaster en extra lampen. Uiteraard is er ook een hydraulische handrem voor de korte bochtjes.
De elektrische rallyauto van Opel kost je ‘netto minder dan 50.000 euro’, aldus het merk. Dat lijkt vrij eenvoudig bij elkaar te sponsorschrapen, mocht je een carrière in de nieuwbakken e-rallysport zien zitten. Het onderhoud tijdens een seizoen in deze klasse zal in ieder geval een stuk minder prijzig zijn, lijkt ons.
Meer van TopGear


Opel Corsa vs Dacia Sandero vs Skoda Fabia: wat is de beste stadsauto?

Opel Corsa facelift: Dit is er allemaal vernieuwd

Je kunt al veel eerder dan 2030 beginnen met rekeningrijden (met Opel of Peugeot)

Is een elektrische auto al goedkoper dan een benzineauto?

Opel Corsa vs Ferrari 488 Pista in dragrace

Deze zes cabrio’s zijn spotgoedkoop in aanschaf en gebruik (en gewoon in Nederland te koop)

Opel heeft nu een auto met AWD die sneller is dan de legendarische Opel Calibra Turbo 4×4

Hoe goed is een Opel Calibra Turbo uit 1992 als je hem vandaag rijdt?

Van deze toffe auto was je allang vergeten dat ie bestond, maar hij is nu verrassend betaalbaar

Een Opel-bestuurder werd met 696 km/u (!) geflitst in België – zo hoog was de boete die hij kreeg

Dit busje werd ontwikkeld door Porsche, en nu is het een spotgoedkope occasion met 200 pk

De nieuwe Lancia Ypsilon HF met 280 pk is goedkoper dan verwacht – dit kost ie

Deze rallyiconen vergeet iedereen te kopen (en daar kun jij je voordeel mee doen)

VIDEO: Geniet van deze geweldige WRC-onboard op een smal zandweggetje

VIDEO: Luister hoe de vijfcilinder van de Audi Sport Quattro in een tunnel klinkt

Aan deze betaalbare rally in Afrika mag je alleen meedoen met een oude Renault Twingo

VIDEO: Deze Ford Fiesta ST heeft een Volvo-vijfcilinder met 1.000 pk

De leukste betaalbare elektrische auto van het moment is voor 555 euro nog leuker

Is het nog echt zo goedkoop om met een elektrische auto op vakantie te gaan?

Porsche lanceert relevante modellen voor Nederland, met een nogal tegenstrijdige naam

Nederlander laat elektrische auto 2,5 (!) week aan de laadpaal staan bij Disneyland – zo hoog was de rekening

Is de nieuwe Mazda 6e eindelijk een goede elektrische auto van Mazda? (review)

De compleet nieuwe Bentley biedt plaats aan twee rijke mensen, een chauffeur en een tekkel

Brabus C 63 730 heeft 730 pk, maar wel slechts een viercilinder

VIDEO: Geniet van deze geweldige WRC-onboard op een smal zandweggetje

De BMW M3 GT2 Art Car uit 2010 blijft geweldig (en hij staat in Nederland binnenkort)

Waarom de 24 Uur van Le Mans aankomend weekend wél de moeite waard is om te kijken

De twintigste BMW Art Car rijdt mee tijdens de 24 uur van Le Mans als Hybrid V8
