
Kleurstellingen van raceauto’s komen vaak van sponsoren. De coolste livery’s zijn ook nog eens afkomstig van bedrijven die producten verkopen waarvan de dokter zegt dat ze niet goed voor je zijn. We durven niet in te schatten of iemand een voorkeur heeft gekregen voor bepaalde sigaretten dankzij dit soort sponsoring. Subaru liet ooit zien dat je als automerk geen ander bedrijf nodig hebt om een iconische kleurstelling op je raceauto’s te zetten. Nu is die kleurstelling terug.
De blauw-gele WRC-auto maakte de straat-Impreza met blauwe lak en gouden wielen razend populair. Je hoort ze nu nog weleens voorbij brommen met de nodige modificaties. Tegenwoordig is Subaru in Nederland enkel nog een verstandig familiemerk. Mild-hybride crossovers, een elektrische SUV en een stationwagen zijn de mogelijkheden. Voor iets cools als een WRX moeten we tegenwoordig in het buitenland shoppen.
Daar lijkt met deze Subaru WRX-rallyauto geen verandering in te komen. Subaru schrijft zich niet in voor het wereldkampioenschap rallyrijden, maar voor de Amerikaanse rallyklasse ARA. Naast de tweevoudig en regerend kampioen in die klasse, Brandon Semenuk, stapt nu ook drift- en springheld Travis Pastrana in. De Subaru WRX-rallyauto maakt zijn debuut tijdens de Ojibwe Forests Rally tussen 26 en 28 augustus.
De bouw van de rallyauto
Het rallymonstertje is gebouwd door de technisch partner van Subaru USA, Vermont SportsCar. In achttien maanden tijd ontwierp, bouwde en testte het bedrijf de speciale WRX. Over dat proces start Subaru later deze maand een videoserie op YouTube; de trailer vind je onder aan dit artikel. Uit die eerste beelden blijkt wel dat de WRX flink is aangepakt.
De auto werd helemaal uit elkaar gehaald en kreeg een koolstofvezel widebody. Ook de gigantische achtervleugel is van carbon. De nieuwe benzinetank is dan weer gemaakt van kevlar. Volgens de regels van de rallyklasse moet de auto minimaal 1.315 kilo wegen. Subaru zal proberen dat zo dicht mogelijk te benaderen. De auto staat trouwens op 15-inch rallywielen.
Specificaties van de Subaru WRX-rallyauto
Voorin ligt een motor die speciaal gemaakt is voor de WRX-rallyauto. Het is een 2,0-liter viercilinder boxermotor met een turbo. De turbodruk is door de rallyregels gelimiteerd tot 1,51 bar. De boxermotor produceert 324 pk en 515 Nm. Het vermogen gaat via een zestraps close-ratio versnellingsbak naar alle vier de wielen.
Travis Pastrana kijkt ernaar uit om te gaan racen voor Subaru. ‘Het nieuwe Subaru-platform is geweldig. Het zal heel erg vermakelijk zijn om te strijden tegen de tweevoudig en regerend kampioen Brandon Semenuk’, zegt Pastrana. Als we in Europa nu allemaal naar de ARA Open 4WD-klasse gaan kijken, komt de WRX misschien ook wel hierheen. Heel misschien.
Meer van TopGear


Je kunt in de nieuwe Subaru WRX een cd-speler laten monteren, maar de prijs hangt van iets vreemds af

Subaru WRX STi met Ferrari V8 klinkt hemels

Tweedehands JDM-auto? Met deze drie maak je Han trots

Travis Pastrana’s Gymkhana-Subaru is bestickerd

Gymkhana Subaru WRX STI van Travis Pastrana

Maakt deze nieuwe uitvinding van Subaru de fietshelm overbodig?

De betrouwbaarste auto in zijn klasse stapt over naar de verkeerde kant

De Subaru Forester e-Boxer is de duurste in zijn klasse, maar is het ook de beste? (review)

Zullen Subaru-fans boos of blij zijn als ze horen welke motor in deze Impreza ligt?

Legendarische rallyauto voor de straat (die ooit heel goedkoop was in Nederland) keert terug

De betrouwbaarste auto in zijn klasse wordt nu eindelijk interessant in Nederland

Driften met de Subaru Family Huckster met Travis Pastrana als bijrijder

Travis Pastrana geeft rijles in de Subaru Family Huckster: zo rij je Gymkhana

Deze nieuwste Gymkhana met klassieke Subaru GL Wagon is krankzinniger dan ooit

De nieuwste Gymkhana-auto is deze Subaru GL Wagon uit 1983

Gymkhana 2020 is hier, met Travis Pastrana

Travis Pastrana’s Gymkhana-Subaru is bestickerd

VIDEO: Geniet van deze geweldige WRC-onboard op een smal zandweggetje

Lancia onthult de extra snelle Lancia HF met 240 pk (en kondigt Delta HF aan)

VIDEO: Luister hoe de vijfcilinder van de Audi Sport Quattro in een tunnel klinkt

Aan deze betaalbare rally in Afrika mag je alleen meedoen met een oude Renault Twingo

VIDEO: Deze Ford Fiesta ST heeft een Volvo-vijfcilinder met 1.000 pk

Lancia wil terug in de rallysport, maar wel onder één voorwaarde

De nieuwe instapper van Mercedes is zwaarder dan een S-klasse en duurder dan een C-klasse

Volkswagen gaat dit niet al te populaire model nog een keer opfrissen (zodat je hem nu wel koopt)

Is zo’n snelle Honda Civic Type R (FK2) na 10 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

Is de driecilinder wel voldoende in de BMW 220 Gran Coupé? (review)

Het populairste automerk van Nederland opent directe aanval op Volkswagen met deze benzineauto

510 pk uit een vijfcilinder is bij Abt stukken goedkoper dan een nieuwe Golf GTI

De tweede generatie Toyota MR2 rijdt heel anders dan je misschien zou verwachten

De goedkoopste auto die je in Nederland soms nog nieuw kunt kopen wil maar niet dood gaan

Is zo’n snelle Honda Civic Type R (FK2) na 10 jaar eindelijk betaalbaar geworden? Dit kosten ze nu

De verstandigste auto die je kunt kopen is compleet vernieuwd, maar jij kiest toch wel een BMW

Door zware tijden in autoland gaan twee aartsvijanden plotseling samenwerken

Maakt deze nieuwe uitvinding van Subaru de fietshelm overbodig?

Brabus C 63 730 heeft 730 pk, maar wel slechts een viercilinder

VIDEO: Geniet van deze geweldige WRC-onboard op een smal zandweggetje

De BMW M3 GT2 Art Car uit 2010 blijft geweldig (en hij staat in Nederland binnenkort)

Waarom de 24 Uur van Le Mans aankomend weekend wél de moeite waard is om te kijken

De twintigste BMW Art Car rijdt mee tijdens de 24 uur van Le Mans als Hybrid V8
