
De illustere drie-eenheid van hybride hypercars werd tot dusver gezegend met evocatieve namen. Aston Martin Valkyrie. McLaren Speedtail. De ogen waren gericht op Mercedes om de derde inspiratievolle naam uit de hoge hoed te trekken voor hun hypercar met F1-techniek, die tot nu toe door het leven ging als de Mercedes-AMG Project One.
En waar komen de Duitsers mee? Een zeer Duitse aanpak: nu de hypercar het productiestadium nadert, laten ze simpelweg het woord ‘Project’ vallen. Mercedes-AMG One is de officiële naam. Dan klonk Project One misschien toch iets stoerder. Sowieso als je ergens ‘Project’ voorzet, is het instant-cool.
Daar is AMG het niet mee eens: ‘De naam staat voor de hoogste ambitie in de autowereld. We brengen F1-techniek naar de straat. De Mercedes-AMG One staat bovenaan als hoogtepunt van ons productenportfolio. En logischerwijs heet hij de Mercedes-AMG One’, zegt AMG.
En om eerlijk te zijn deed McLaren hetzelfde met de P1 – die ook geïnspireerd was op de F1. Denk bovendien aan de mogelijkheden. Een lichtere versie van de Mercedes-AMG One zou Minus One heten. En dit is de ‘One for the road’.
Hoe snel is de Mercedes-AMG One ook alweer?
De Mercedes-AMG One produceert meer dan 1.000 pk en stopt pas met accelereren boven de 350 km/u. De hypercar met F1-techniek zit in minder dan 6 seconden op de 200 km/u. En cooler dan alle specificaties bij elkaar: er ligt letterlijk een F1-motor in de Mercedes-AMG One.
Overigens is de Mercedes-AMG One die je hier ziet nog geen productiemodel. Via een truck gaat deze auto naar klanten voor een ‘one-to-One-sessie’. Een rijdend exemplaar is overigens al wel gespot op de testbaan van het merk.
Tegen de tijd dat de auto geleverd wordt aan de klanten, waaronder David Coulthard en twee voor Lewis Hamilton, heeft het F1-team van Mercedes waarschijnlijk al de volgende kampioenstitel in de pocket.
Meer van TopGear


VIDEO: Zo ziet de nieuwe Mercedes-AMG One van Christijan Albers eruit

Christijan Albers pikt zijn nieuwe auto op: een Mercedes-AMG One

Dit schaalmodel van de Mercedes-AMG One is op afstand bestuurbaar

Mercedes-AMG gaat met de billen bloot bij documentaire over de One

Als Red Bull niet in de buurt is, kan Mercedes wel de snelste tijd op een F1-circuit pakken

Mercedes komt toch weer met een gloednieuwe V8-motor (en die gaat nooit meer uit productie)

Mercedes AMG GT XX: nog minder cilinders dan de C 63 AMG, maar wel meer vermogen

Dat is lef hebben: deze veertig jaar oude Mercedes gaat 24 uur mishandeld worden

Dit rijdende kunstwerk met tentdak is smaakloos, maar haalt wel 250 km/u

Van deze onverwoestbare sedan was een extra voordelige versie

Deze foute Mercedes ziet er waardeloos uit, maar is eigenlijk heel erg duur

Toyota: hybride beter dan volledig elektrisch

Mercedes-AMG A 45 krijgt driftmodus

Mercedes: ’onpopulaire niche-modellen gaan we schrappen’

De Ferrari Monza is duur en uitverkocht

Citroën: ’Vanaf 2025 zijn al onze auto’s elektrisch’

Mercedes-AMG A 35 is er door de RS 3

Is de Porsche 911 Carrera GTS Cabrio precies de 911-versie die je moet hebben? (review)

Is de Ford Mustang GT met V8 die 81.051 euro aan belasting waard? (review)

Het wordt binnenkort een heel stuk aantrekkelijker om een oude Honda NSX te kopen

Deze schitterende Jaguar heeft een bijzondere verrassing onder de motorkap en het is geen elektromotor

Een van de (geflopte) droomauto’s van vroeger is nu extreem betaalbaar geworden

De Morgan Supersport gaat enorm met zijn tijd mee, maar rijdt het nog als een echte Morgan? (review)

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Is de Porsche 911 Carrera GTS Cabrio precies de 911-versie die je moet hebben? (review)

Er is één (prijzige) optie die je altijd bij BMW moet bestellen, want het maakt je auto veel meer waard

Is de nieuwe Audi A5 Avant de moeite waard om er een SUV voor te laten staan? (review)

Humor: Deze dikke BMW heeft eigenlijk een piepklein motortje

Mercedes komt toch weer met een gloednieuwe V8-motor (en die gaat nooit meer uit productie)

Ondanks zijn prijs is de duurste auto in het Golf segment een enorm succes

Deze auto moet 20 miljoen opbrengen, maar heeft verweerde koplampen, is dat erg?

Sportieve Abarth met 185 pk kost verrassend weinig (en de Fiat-versie is nog goedkoper)

Elektrische auto’s maken de passagiers ziek, terwijl jij als bestuurder niets merkt

In deze gemeentes krijg je vanaf nu een boete als je met de verkeerde auto een zero-emissiezone in rijdt

Nou, ik bestel hem toch maar niet, een 1,6 liter motor past toch niet bij een hypercar en erg fraai is hij ook niet.
het ziet er uit als een lamborghini