
Terwijl de autowereld druk bezig was met het verwerken van de nieuwsstroom uit Frankfurt, werd er in Canada zomaar even een bijzondere Ferrari Enzo het water in gekeild. Een moment stilte graag.
De auto – een door Edo Competition getunede FXX-kloon met 840 pk – werd bestuurd door luxedealer Zahir Rana tijdens de Newfoundland Targa-rally, toen zijn achterbanden wat losse kiezelsteentjes tegenkwamen. Gas werd gegeven, grip werd verloren. Er volgde een lullig glijdertje… In de richting van de Atlantische Oceaan.
Bestuurder en bijrijder konden ongeschonden aan land komen, maar de Ferrari had wat schade aan de voorbumper en spatborden opgelopen. Naast het feit dat ie natuurlijk werd ondergedompeld in zout water, iets wat auto’s nooit echt fijn vinden. In onderstaand filmpje blijft Rana er nogal rustig onder, en lijkt hij de schade aan de auto niet al te hoog in te schatten (te onderschatten, denken we). Maar toch: een pluim voor de man, dat hij zijn Enzo maar mag opknappen en er weer lekker mee mag gaan rally’en.
Meer van TopGear


Neem een exclusief kijkje in de geheime opslag van Ferrari XX-modellen

Nieuwe Ferrari Enzo en Maserati MC12 gaan gebroederlijk naar het veilinghuis

De enige matzwarte Ferrari Enzo kreeg na 6.000 km al een pittige onderhoudsrekening (en is nu te koop)

Deze gloednieuwe V12-motor uit een Ferrari Enzo kan van jou zijn (660 pk)

De enige (oorspronkelijk) witte Ferrari Enzo ter wereld kan van jou zijn

Ga even zitten, er is slecht nieuws: de eerste elektrische Ferrari wordt niet dit jaar onthuld

Deze Volvo-rijder heeft in ieder geval een heel sterk verhaal voor thuis (maar of ie daar blij mee is…)

Een Ferrari of Lambo is tegenwoordig pas interessant als je er eentje in het IJ dumpt of om een boom vouwt

Parkeren in een kleine parkeergarage wordt op deze manier extra lastig

Eindelijk, de Ferrari Purosangue is een echte offroader

Ferrari lijkt zo’n meedogenloos merk, maar ze blijken toch een goed hart te hebben

De nieuwe Fiat Grande Panda is er nu ook met benzinemotor én als ruige 4×4

De 600e is de krachtigste en verstandigste Abarth ooit, maar er ontbreekt iets (review)

De oudste auto’s die je nieuw in Nederland kunt kopen, komen nog uit de tijd van MSN Messenger

Dit is de echte reden waarom de Fiat Multipla er zo lelijk uitziet (want er zit een gedachte achter)

Amerikanen bouwen betere Lamborghini dan dat Lamborghini zelf doet

Sinds vorig jaar wil plotseling niemand meer een Fiat 500, daarom doet het merk iets (geniaals) wat je nog nooit eerder zag

Brabus C 63 730 heeft 730 pk, maar wel slechts een viercilinder

VIDEO: Geniet van deze geweldige WRC-onboard op een smal zandweggetje

De BMW M3 GT2 Art Car uit 2010 blijft geweldig (en hij staat in Nederland binnenkort)

Waarom de 24 Uur van Le Mans aankomend weekend wél de moeite waard is om te kijken

De twintigste BMW Art Car rijdt mee tijdens de 24 uur van Le Mans als Hybrid V8
